Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn-e az...

A Biblia szerint bűn-e az orális szex?

Figyelt kérdés
Hívő keresztényektől kérdezem, hogy mit tudtok erről.
2010. dec. 28. 01:59
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
50%
A dohányzás nincs benne konkrétan, viszont az benne van, hogy a test Isten temploma, és azt ne romboljuk. és a dohányzás azért elég romboló hatású. amúgy nem értem miért gondolja néhány ember hogy a Biblia szerint csak gyereknemzés céljából szabad szexelni. ez csak valami katolikus kitaláció lehet mint az hogy pap nem házasodhat. a tíz parancsolatba az is beletartozik hogy "ehhez a törvényhez senki ne adjon hozzá, és ne is vegyen el belőle. amúgy azthiszem a katolikusok az első parancsolatból csináltak kettőt, és a bálványimádást kivették belőle... szóval lényeg az hogy benne van a Bibliában hogy Isten örömét leli a házasságon belüli szexualitásban... és én már nagyon várom, és tuti orálisan is kielégítjük egymást, nem látom értelmét annak hogy ezt a lehetőséget ne használjuk ki. sem az értelmem és elsősorban bibliai szempontból sem... :)
2012. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
68%
előző vagyok. az előttem szólónak nincsen igaza! csak akkor lenne igaza, ha a partnert úgy kéne belerángatni az orális szexbe. felteszem a kérdést: szeretsz enni? örömet okoz neked az evés? akkor hagyd abba az evést amikor a legjobban esik, hiszen elég lenne egy ideig az is amit addig ettél. akkor már úgysem leszel éhes ha akkor abbahagyod. vagy szeretsz aludni? vasárnap délután ne aludj, ne sziesztázz....... nagyon sok ilyen dolog van amivel örömöt szerezhetsz magadnak. de ezeket Isten adta! és Ő örömét leli abban ha jól érzed magad. lényeg az, hogy adj hálát az Úrnak ha valami olyat csinálhatsz, ami örömet okoz, amitől jól érzed magad. az a bűn, ha már csak az örömszerzésnek élsz. Istennek kell élni, és akkor semmi gond nem lesz:) ha bűnt követsz el és valóban Istent szereted és tényleg vele élsz, akkor a Szentlélek megmondja neked hogy mit nem kéne és mit szabad csinálni ahhoz, hogy boldog életed lehessen.
2012. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
és akkora hülyeségeket tudnak írni világiak: "ha betartanák a Biblia törvényeit, már rég elpusztult volna a világ" csak megsúgom, ha továbbra is ezen az úton megy a világ, akkor fog elpusztulni. és a tízparancsolat egy útmutatás az élethez, hogy miként lehet boldogan élni. ha józan paraszti ésszel végiggondolod az egészet, mindennek megvan az oka hogy miért nem tanácsos azt elkövetni...
2012. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
NEM.
2012. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
LastOne.Left olyan hülyeségeket beszél , hogy elszáll az ember agya, egyik régi vitájában azt is önzésnek nevezte, ha az egyik házastárs vággyal közeledik a másik felé, mert nem kizárólagosan a másikkal törődik, hanem valamennyire azért az ő élvezete is számít.
2013. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

"LastOne.Left olyan hülyeségeket beszél , hogy elszáll az ember agya, egyik régi vitájában azt is önzésnek nevezte, ha az egyik házastárs vággyal közeledik a másik felé, mert nem kizárólagosan a másikkal törődik, hanem valamennyire azért az ő élvezete is számít."


1. LastOne.Left nem vitázik, ugyanis a vita szellemi küzdelem...ő nem harcol senkivel, nem akar meggyőzni/legyőzni senkit.


2. Tévesen értelmezed szavaimat. Ha csak magaddal törődsz hibázol, ha csak a másikkal törődsz akkor is, hiszen ekkor az egyenlőség borul...nyilván megmagyarázhatod magadnak a dolgokat, kitalálhatsz ideológiát, de ez az Igazságon mit sem változtat...


3. Legyél szíves nem (le)minősíteni a másikat, ugyanis ezzel csak magadnak ártasz. Gondolkozz józanul, sokkal jobban jársz.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de tényleg olyan irreális világban élsz.

Ki mondta, hogy csak a másikkal vagy magával törődne az ember?Ennek semmi köze nincs az orális kényeztetéshez.

Nem kell folyton szélsőségekben gondolkozni.

2013. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj de tényleg olyan irreális világban élsz.

Ki mondta, hogy csak a másikkal vagy magával törődne az ember?Ennek semmi köze nincs az orális kényeztetéshez.

Nem kell folyton szélsőségekben gondolkozni."


Vagy csak a Te általad hitt valósághoz nem passzol.


Másrészről Te itt vágyról beszéltél...ha megfelelően elemzed a kifejezést, akkor amíg te vágyadat teljesíted, tökmindegy, hogy szex, vagy akármi, addig saját személyeddel vagy elfoglalva, mást háttérbe szorítva...illetve szóba hoztad a másikkal való kizárólagos törődést is...a szélsőségeket ezzel Te magad teremted meg, csak nem veszed észre...;)


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Ó és kedves testvérem, ez a kérdés alatt keresztény meglátást kért a kérdező. Innentől kezdve nagyon nincs is értelme a beszélgetésünknek. Ha te számodra úgy van, ahogyan gondolod, akkor megértettem, kár ezen rágódni több kommenten keresztül.


Legyen szép napod. :)


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

A szélsőséget pont te teremted meg , de ne vedd észre.

Én így boldog vagyok és normálisan tudom kezelni a vágy kérdését, nem agyonmisztifikálva.

Nem megyek bele megint felesleges körökbe veled, nem érdekel innentől a dolog.

2013. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!