Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak ma Magyarországon...

Vannak ma Magyarországon sátánista szekták?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiságból. Gótokat, rockereket, feketeruhásokat időnként tévesen lesátánistáznak, de léteznek csirkevérben fürdő, szent helyeket gyalázó elvetemült csoportok? :)
2010. dec. 29. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így nem jó a kérdésed. A sátánisták nem feltétlenül csirkevérben fetrengő hülyegyerekek, mármint elvileg nem:) Ott van pl. a Lavey-féle sátánizmus, az semmi ilyet nem ír elő, a követői még csak nem is hisznek a sátánban, egyszerűen így nevezik magukat, mert nem hisznek a Bibliában (hogy ehhez miért kell "sátánistának" lenni azt nem értem, de ez más kérdés)

Szóval ilyen sátánisták élnek, de szerintem ha nem is csoportosan, előfordulnak az általad leírt emberek is. Csak azok nagyon mély szellemi szinten lehetnek :)

2010. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A sima sátánista emberkék nem járnak szektázni, tudok róluk, léteznek, de az nem olyan érdekes. :)
2010. dec. 29. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy. De nem nevezném szektának. Sok ember akik azonos vallást követtek összeismerkedtek és később baráti társaságot alkottak.
2012. febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!