Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj ha Adam lambert számoka...

Az baj ha Adam lambert számokat hallgatok?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok. Járok hittanra, vasárnap templomba, mindennap imádkozok és a szüleim is vallásosak. de van egy bűnöm: szeretem Adam lambert zenéjét. Sokszor órákon át hallgatom, de megnéztem a dalszövegeinek a jelentését, és szerintem ezek nem Istennek tetsző dolgok. Mellé láttam koncert felvételeket amiben egy másik férfivel csókolózik. Hogyan szoktassam le magam erről a zenéről? Ez bűn?
2011. jan. 20. 17:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Erről a szomszéd férfi esete jutott eszembe, aki mellesleg teljesen ateista. Az ő kedvence Freddie Mercury volt, akiről már csak akkor tudta meg hogy homoszexuális, amikor kiderült, hogy gyógyíthatatlan beteg, mert AIDS-es lett. Napokig szidta, és nagyon csalódott volt. Én azt tapasztalom a környezetemben, hogy a jóérzésű emberek nagyon csalódottak, ha kiderül valakiről, akit szerettek, hogy homoszexuális.


A Biblia egyértelműen állást foglal a homoszexualitás ellen. Én személy szerint a komolyzenét szeretem, bár tizenévesen rajongtam a diszkóért, de érettebb fejjel látom már a különbséget a két zene közt. Ha valaki komolyabban megismeri a komolyzenét, úgy gondolom hasonlóan érzékelni fogja a különbséget.


Üdv. Péter

2011. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem kamuzok: pont akkor láttam meg a kérdésed, mikor elindítottam az "If I had you"-t
2011. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, ne légy ilyen bigott, ha beléd nevelték akkor se! Azt hallgass, amit szeretsz, szórakozzál és élvezd az életet, ne gondolkodj mindenen, hogy vajon ez bűn-e vagy sem, mert majd 40 vagy 50 vagy akárhány évesen arra fogsz gondolni, hogy mi mindent megtehettél volna, de nem tetted a fanatizmus miatt. A világ átalakult, a középkori erkölcsi normák nagy része ma már nem érvényes. És ez így helyes, hiszen az emberiség folyamatosan fejlődik és változik.
2011. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem Istennek tetsző dolgok?:-)

Hát mi az ami annyira nem tetszhet az Istennek,hogy miatta ne szerethetne téged? ha egyszer minden őálltala van? az Isten a valódi szeretet,sajnálatos dolog,hogy rengeteg ember félreérti ezt,és minden egyes levegővételük miatt bűntudatuk támad.nyugodtan hallgasd,és felejtsd el az ilyen típusú marhaságokat.

Szóval egy másik férfivel csókolódzik? hűha! a mindenit! szerintem ezentúl minden embertől,akivel szóba állsz,kérdezd meg,hogy homoszexuális-e,mert ha igen,akkor sürgősen hagyd ott és ne is beszélj vele többet,mert az Istennek nem tetszik az az ember,és az,hogy te vele beszélgetsz...ja és ha meghallasz egy Queen számot valahol,akkor rögtön dugd be a füled füldugóval....De természetesen csak viccelek:-)

2011. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Egy zenét nem kell ilyen miatt elutasítani. Max olyat ne hallgass, amiben konkrétan már a vallásoddal ellenes dolgok vannak.


A koncertfelvételt meg békén hagyod, és csak a zenére koncentrálj.


Nincs ebben semmi!

2011. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :). Elgodnolkoztam, és rájöttem, hogy nagyon elvakult voltam. Talán pont Adam Lambert zenéjének köszönhetem, hogy jobban átláto ma dolgokat, mert ha ne mhallgatom akkor nem írom ki ezt a kérdést. A homoszexualítás nem bűn. Attól, hogy hiszek Istenben nem kell lemondanom a jó dolgokról. :)
2011. jan. 22. 21:15
 17/21 anonim ***** válasza:
52%
Örülök, hogy sikerült rávezetni a normális gondolkodásra.
2011. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Kedves kérdező örülök hogy sikerült megértened!:)

Amúgy meg lehet hogy Adam-nek vannak olyan számai aminek "durva a szövege" viszont rengeteg olyan dala van, aminek csodaszép jelentése van... akkor mért kéne hogy megvonjuk magunktól? Számai arról is szólnak, hogy fogadd el önmagad, szeress másokat, és ne ítélj csak úgy;)

2011. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hú :D Örülök hogy sikerült rájönnöd.:) Én tisztelem ha valaki vallásos,de én magam képmutatásnak tartom. Nem arra tanít hogy szeresd felebarátaidat ,odaírhatnák zárójelbe hogy kivéve a homoszexuálisokat ...stb. Semmi rosszat nem tesznek azzal hogy szeretnek. Adam dalszövegei pedig általában komoly jelentéssel bírnak és a legtöbbnek gyönyörű szövege van. Persze kellenek a kicsit botrányosabb dalok is,de összességében az Aftermath,Sleepwalker,If I Had You dalok mutatják meg ki is az az Adam Lambert.

Isten pedig nem hiszem hogy ellenezné a tehetséget ;)

2011. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
0%
DEHOGY IS BAJ! Ezt azonnal verd ki a fejedből!!! (de ha pl Justin Bieber számot hallgatnál, az egy kicsit igen, mert rombolja az agysejtjeidet! :D)
2011. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!