Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szoktatok azon elgondolkodni,...

Szoktatok azon elgondolkodni, h milyen jó lett volna, ha később tértetek volna meg, mert még szabadott volna ezt-azt?

Figyelt kérdés

illetve hogyan szabadultok meg ezektől a gondolatoktól?

Istennél melyik számít jobban, a gondolat v. a cselekedet..

szóval gondolni rosszra nem= rosszat tenni?


2011. febr. 1. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Látod, ezért jó, hogy én nem tértem meg és nem is fogok:) Nekem lehet mindent, amit ÉN etikusnak tartok, a poklot meg már várom, legalább jó meleg lesz:)
2011. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 yuda ***** válasza:
100%

Kérdésed azt sugallja,mintha Isten megfosztana valami jótól, vagy ha megtérsz nem férhetnél hozzá valami jóhoz.


A megtérés éppen arról szól,hogy van egy felismerés-megértés, hogy szabad lehetsz végre a bűntől pl.nem kell paráznaságban,, alkoholizmusban, érzelmi bűnökben, keserű életérzés nyomása alatt,kábítószerezni, céltalan életet élni ... stb -és szabad vagy az igazságra,a világosságban járásra.végre szabadon élhetsz mindezektől -végre lélegezhetsz, végre láthatod a dolgokat anak amik, végre nem csak szándékod,hanem erőd is van szenvedélyek elhagyásához..sorolhatnám.. .


Most akkor belekavarodtál mi is az a szabadság? Nem értem.

Most mennél vissza abba,amiből végre valahára kijöttél? Inkább azon gondolkodj,milyen jó lett volna előbb, ha már ilyeneken jár az eszed- de persze ideje van ennek is :)

2011. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Ha akár egy ezredmásodpercre is bánod a megtérést, akkor nem tértél meg, szívvel-lélekkel legalábbis nem. A megtérés amúgy sem arról szól, hogy lemondasz dolgokról, teljesen bután gondolkodsz, valószínűleg nem értesz semmit a dologból.
2011. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
83%

Te még távol vagy a megtéréstől, mert nem tudod, mit jelent, és csak rutinként éled meg a kérdésed alapján.

Az igaz hit nem rutin, hanem az életed része, te magad vagy, függetlenül minden emberi szabályozástól és köteléktől. Ha eljutsz az igaz hitig, az már olyan, mint egy készre sült piskóta, nem választhatod ki belőle külön a lisztet, a tojást és a többi alapanyagot, de csokis, vaníliás, epres krémmel vagy akár krém nélkül is finom, ha éppen úgy ízlik.

2011. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

tökéletesen igazatok van. nem tudom miért nem láttam ezt eddig.

engem mostanában az okkult témák kezdtek érdekelni, mert akik ilyensmit gyakoroltak, csakrákat nyitottak meg, azoknak lehetőségük nyílt a szellemvilág érzékelésére, és ha utána megtértek, utána is képesek voltak látni a jó és a rossz szellemeket, nekem pedig ez a lehetőségem nincs meg, mert a Biblia tiltja az ilyensmikkel való kapcsoltatot

olvassátok el ezt a cikket:

[link]

2011. febr. 1. 12:29
 6/14 A kérdező kommentje:
most szándékomban sem áll ilyensmit csinálni, pedig néha eszembejut, hogy milyen jó lett volna, hiszen a negatív szellemek(démonok v ami bukott angyaloknak nevezünk) nem Isten szolgálatában vannak, hanem itt a Földön, ezért rengeteg létinformációt lehet kiszedni belőlük, ha kapcsolatba lépünk velük.
2011. febr. 1. 12:33
 7/14 anonim válasza:
Majd akkor jutsz el a megtérésre, ha már nem a miértek, hanem a hogyanok fognak foglalkoztatni.
2011. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Hi!

A megtérés egy akarati döntés,miután fölismerted,hogy szükséged van a megváltásra és elfogadtad Jézust ,mint a bűneidért való váltságdíjat.Ekkor újjászületsz.De ez az újjászületés,nem a testedben,vagy a lelkedben(érzelmek értelem,akarat) történik,hanem a szellemedben.Erről beszél Jézus:


Ján 3:6 Ami testtől született, test az; és ami Lélektől született, lélek az.

Ján 3:7 Ne csodáld, hogy azt mondám neked: Szükség néktek újonnan születnetek.

Ján 1:12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek;

Ján 1:13 Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.


Szóval ez a szellemedben megtörtént,ha valóban hoztál egy döntést Jézus mellett,és megvallottad őt Uradnak,Megváltódnak.

De ez nem a vége.A lelkeddel és a testeddel neked kell tenned valamit,és a Biblia azt is elmondja,hogy mit:


Jak 1:21... szelídséggel fogadjátok a beoltott igét, amely megtarthatja(megváltja,éppé teszi,meggyógyítja) a ti lelkeiteket.


Ef 4:23 Megújuljatok pedig a ti elméteknek lelke szerint,

Ef 4:24 És felöltözzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben.


A lelkedet (érzelmeidet,gondolataidat) neked kell megújítanod Isten Igéje által,mert ez gyógyítja meg.

És így öltözheted föl az újjászületett belső emberedet (Aki igaz szent) a külsőre.


Aztán a testeddel is foglalkozniod kell,mint Pálnak is:

1Kor 9:27 Hanem megsanyargatom testemet és szolgává teszem; hogy míg másoknak prédikálok, magam valami módon méltatlanná ne legyek.

Én a belső ember szolgává teszem a testemet!


Róm 12:1 Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.

Róm 12:2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Szóval meg kell feszítened a teste,megújítani az elméd,megerősíteni a szellemed a Szent Szellem által,és máris nincs semmi gond!


Ef 3:16 Hogy adja meg néktek az Ő dicsősége gazdagságáért, hogy hatalmasan megerősödjetek az Ő Lelke által a belső emberben;

Peace

2011. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szóval attól,hogy vannak ilyen gondolataid,nem jelenti azt ,hogy nem születtél újjá,mert a lélek megújítása egy egész életen át tartó folyamat,munka van vele.

Dávid mondta:

Zsolt 17:3 Megpróbáltad az én szívemet, meglátogattál éjjel; próbáltál engem, nem találtál semmi [rosszat; ha tán] gondoltam [is], nem jött ki a számon.

Rossz gondolatai mindenkinek lehetnek,akinek nem,az hazudik.De TE döntöd el,hogy ezeken elméldedsz-e Ami már bűn)vagy kidobod az elmédből:


2Kor 10:5 Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, amely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak;

Peace

2011. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Jézus Krisztus azt tanította, hogy ha valaki az eke szarvára veti a kezét és hátratekint, nem alkalmas az Isten Országára. Nekem soha nem jutott eszembe, hogy hátrnézzek, és azt vizsgáljam mi lett volna ha Isten nem szólít meg, ha nem fogadom el Őt életem vezetőjének.


Az okkultizmus veszélyes játék, emlékezz pl. Saulra, aki az endori asszonyhoz fordult. Meghalt ő is és a fia is. Úgy gondolom nincs mit tanulnunk Sátántól és a bukott angyaloktól, hidd el megkérik az árát a tudásuknak. Isten mindent megtanít nekünk amire szükségünk van az élethez. Kell-e ennél nagyobb ígéret?


Üdv. Péter

2011. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!