Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szoktatok azon elgondolkodni,...

Szoktatok azon elgondolkodni, h milyen jó lett volna, ha később tértetek volna meg, mert még szabadott volna ezt-azt?

Figyelt kérdés

illetve hogyan szabadultok meg ezektől a gondolatoktól?

Istennél melyik számít jobban, a gondolat v. a cselekedet..

szóval gondolni rosszra nem= rosszat tenni?


2011. febr. 1. 11:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Péter, ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy ezután úgyis mindegy? mert remélem nem ez van..
2011. febr. 1. 15:00
 12/14 anonim ***** válasza:
45%

kedves kérdező.


A való igazság az, hogy nem Istennek számít ez vagy az, hanem a fejlődésben lévő egyénnek. S mivel a cselekedet maga a gondolatból, szándékból kerül felszínre, így az egyén szempontjából "problémás" ez is, nem csak a tett.


Előzőleg leírták, hogy aki valójában megtért, az nem veszített semmit, csak nyert ezzel, és a rossz gondolataitól Isten segítségével, ami igazából az egyén mélyebb énje, tud túllépni, "megszabadulni". Szóval nem gondol vissza az ilyen ember, hiszen most szabad csak tennie igazán bármit, mivel folyamatosan lép ki önzése(sátán) fogságából. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én amióta eszemet tudom vallásos környezetben vagyok és örülök neki.

Amúgy a gondolatból jön a cselekedet, így már a gondolatokkal is vigyázni kell. De az ember emberből van így esendő.

hinni kell a megbocsátásban.

2011. febr. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nem
2011. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!