Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vehetem fel a zsidó...

Hogyan vehetem fel a zsidó vallást?

Figyelt kérdés

Családfakutatást végeztünk és kiderült hogy Édesanyám Nagymamája zsidó asszony volt, sőt az előtte élő generációk szülöttei is mind azok voltak.

Végül is Édesanyám Nagymamájánál szakadt meg ez a folyamat, mert az Ő férje már katolikus volt.

Tehát én is származásilag zsidó, bár vallásilag katolikus vagyok.

Szeretném ha családunk újra zsidóként élhetne.

Komoly kapcsolatban élek a barátnőmmel aki szintén katolikus. Úgy döntöttünk hogy mindketten szeretnék betérni mielőtt összeházasodunk. Arra vagyok kíváncsi hogy ez mennyi idő és mi a folyamata.

Sok mindent olvastam az interneten a témáról, de mindenhol mást írnak...


2011. febr. 1. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy elég nagy próbatétel elé állítanak a zsidóvallás felvételekor, hiszen ez egy nem szokványos dolog, ide elhivatottság kell. Itt nem lehet elsumákolni a vallást, mint a katolikus életben. Tudod, nem mész, nem mész,de azért meg vagy keresztelve, bár fingod sincs mondjuk arról, hogy minek kell... (tisztelet a kivételnek)


A zsidók sokkal vallásosabbak. Először el kell döntened, hogy ténylegesen akarod-e, aztán keresd fel zsidóközösséget, ismerkedj velük, meséld el, hogy miért akarsz az lenni, meglátod segíteni fognak, ha látják rajtad,hogy akarod

2011. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Miért akarod felvenni, ha egyértelműen szinte minden emberben ez ellenérzéseket kelt, még ha nem is mutatják ki?
2011. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el, itt választ kapsz:


[link]


De a lényeg az első mondata: "A zsidó vallásba való betérés legelső lépése, hogy konzultáljon egy rabbival!"

2011. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Nem minden zsidó izraelita,de minden izraelita-zsidó.Tehát: hanem születtél zsidónak,nem lehetel igazi izraelita.!!Csak goj.
2011. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van zsidó felmenőd anyai ágon, akkor tanulás és "vizsgázás" nélkül betérhetsz, csak egy rabbival kell konzultálnod valójában.

Ha nem lenne felmenőd, akkor kb. egy éves tanuláson majd vizsgázáson kellene átesned a betérés előtt - persze erre így is van lehetőséged, csak nem kötelező.

2011. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez 100%, hogy úgy van, ahogy mondtam, az egyik barátnőm épp nemrég tért be, szintén azért, mert a felmenői zsidók.
2011. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Ez tiszta gáz! :D


1. Ha a felmenőid zsidók, akkor miért kellene betérned?

2. Attól mert felmenőid azok, attól akarsz betérni? Tehát azért mert kiderült számodra, hogy voltak közöttük zsidók, attól elkezdesz hinni Istenben, és imádkozni? :D

Ez egy hit ember!

2011. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Vagy lehet, hogy eddig is hitt istenben (a barátnőm is, akiről beszéltem), de ezáltal találta meg a számára "igaz hitet". Vagy az is lehet, hogy kezdetben csak érdeklődött a dolog iránt a családi múlt miatt, és egy idő után elkezdett elgondolkodni rajta, vagy hinni istenben. Nem értem mi ezzel a probléma.

Én mondjuk nem vagyok vallásos de számomra nem hoz fel kérdéseket az, hogy valaki milyen módon szeretné tisztelni az istenét és milyen vallással. Nem hiszem, hogy ezt racionálisan meg lehetne magyarázni.

2011. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Vagy az is lehet, hogy kiderült számára, hogy az xy rokona zsidó volt, és ezért most ő is az akar leni, mert az olyan cuki. De abba nem gondol bele, hogy ez hit kérdése, és nem származás.
2011. febr. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Mivel a zsidó egy nép is, amit anyai ágon számítanak, ezért igenis származás kérdése is.
2011. febr. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!