Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kérhetném Istent, hogy...

Hogyan kérhetném Istent, hogy vezessen továbbra is az ő világosságában?

Figyelt kérdés

kissé eltévelyegtem, főleg gondolatban, az ilyet meg tudja bocsájtani?

el vagyok eléggé keseredve :S


2011. febr. 11. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hany eves vagy,de a kerdesedben benne van a valasz is.Hova tevelyegtel?Gondolatban MINDENKI bunos(meg a papok is),mert ki ne szeretne tobb penzt,vagy tobb egeszseget,vagy tobb baratot,elismerest,tekintelyt es sorolhatnam a vegtelensegig.Hazudik aki soha nem vagyott semmire,es az elegedetlenkedes az mar bun.Szerintem ha hiszel benne megbocsajt:).Hisz O a megbocsatas!
2011. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez nem olyan! Sok rossz gondolatom volt, sokkal rosszabbak annál.. elgondolkodtam azon, hogy lehet a Sátánnak van igaza, de azóta nagyon megbántam. azt is mondtam többet soha ilyet, kértem megbocsájtást, nem biztos, hogy kapok.
2011. febr. 11. 11:13
 3/7 anonim válasza:
menj el gyónni
2011. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kapsz.
2011. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%

Látod ez a baj a kereszténységgel: ha vágysz valamire, azonnal bűnös vagy.

Hát nem: keresd az életben a boldogságot. Adj mértéket mindennek, de ne hidd, hogy máris rossz vagy, mert szeretnél boldog lenni, több barátot, álmokat, terveket.

2011. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hidd el Isten megbocsájt neked!


"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól." - János első level 1:9

2011. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pelgrim ***** válasza:

Jó lenne ha megtudnál győződni arról, hogy a Sátán nem létezik, mivel Isten mindenütt jelen van, a Sátánnak nincs helye a létezésre.


Egy másik dolog amit jó lenne ha tudnád az, hogy Isten válhat neked valakivé, de valójában nem egy valaki, annál minden tekintetben végtelenszer több.


Egy harmadik dolog amit talán a legnehezebb megérteni és elfogadni az, hogy Isten jelen van benned és minden emberben, Isten ugyanis mindenütt jelen van, mi az ő fejleményei vagyunk mint a növény a mag fejleménye amelyből kikelt.


Jó lenne ha tudnád azt is, hogy az ember vágya nem bűn, hanem Isten akarata. Az ember vágya a fejlődés hajtóereje, tehát Isten eszköze, anélkül még ma is csak ősemberek lennénk.


Hogyan kérhetnéd Istent, hogy vezessen továbbra is ? Mivel Isten jelen van minden emberben nincs szükséged közvetítőre, papokra, se szentekre, se templomra, hiszen Isten mindig veled van. Szükséges azonban az hogy rendszeresen lecsendesíted lázas gondolataidat és a kéréseddel Istenhez fordulsz saját magadban. Ne hagyd, hogy negatív gondolatok, indulatok, érzelmek elhomályosítsák tudatodat. Legyen tudatod olyan tiszta mint a felhőtlen égbolt. Légy figyelmes a gyakran nagyon halvány megérzések, iránt, a dolgok iránt melyek spontán eszedbe jutnak; légy figyelmes, hogy biztos lehess abban, hogy ami tudatodat ekkor megilleti az isteni bölcsesség forrásából jutott hozzád. Vedd az így megkapott információt komolyan és ne próbáld azt a saját vagy mások véleményeihez, meggyőződéseihez idomítani.

2011. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!