Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miben tartotta magát...

Jézus miben tartotta magát bűnösnek? A Biblia melyik részében vallja azt hogy bűnös? Mit mondott, miben bűnös?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 12:56
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
A kérdésed ott helyben kellet volna tisztáznod,Bibliával a kezedben.
2011. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
reménykedek benne, hogy itt is vannak bibliaismerők.
2011. febr. 13. 14:48
 13/44 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtad: az emberek bűnét vállalta magára. Arról szó nincs, hogy ő maga bűnös lett volna. Bűntelenül jött világra, sokszor utalnak rá áldozati bárányként, ez szintén szinonímája az ártatlanságnak, a bűntelenségnek. Annak idején ez volt a felállás: a bűnért fizetni kell. A fizetség: halál. Jézus ezt vállalta magára minden emberért, ezért halt meg a kereszten, majd támadt fel a harmadik napon bizonyítva, hogy valóban Isten fia volt.
2011. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

azzal, hogy ártatlanul kivégezték, még nem vállalta magára, azzal vállalta volna, ha kimondja, hogy bűnös.


rengeteg embert végeztek ki, vagy tartottak fogva úgy, hogy ártatlannak vallotta magát.


ráadásul tudta, jól, hogy fel fog támadni, meg sem halt, így nem is valós a halálbüntetés sem.

2011. febr. 13. 16:11
 15/44 A kérdező kommentje:
eleve nem hiszek benne, hogy gyilkossággal fel lehetne bűnöket oldani. minden gyilkosság csak újabb bűn.
2011. febr. 13. 16:12
 16/44 anonim ***** válasza:
Hogy nem unod?Minek jársz misére? ALUDNI?
2011. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

duna tv-ben volt a mise.


azért annyira nem vagyok beteg, sem mazochista, hogy külön elmenjek templomba misét hallgatni.

2011. febr. 13. 16:21
 18/44 anonim ***** válasza:
Aha,értem ,csak a kíváncsiság vezérel.Akkor te egy kis kíváncsi vagy ,és nem is érdekel ,hogy mit ít ír a biblia.
2011. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

igen, kíváncsi vagyok.


érdekel az is, mit ír a biblia, de nem feltétlenül értek vele egyet.

2011. febr. 13. 18:37
 20/44 anonim ***** válasza:

ma 14:17

Ha Jézus csak egy ici picit is bűnös lenne,akkor hogyan váltott volna meg minket? 1000000%bűntelen..


Nekem léci magyarázd el, hogyan van az mikor a papunk azt mondja, hogy gyónjak meg, mert bűnös vagyok. Akkor Jézus megváltott engem is? Ha igen akkor nincs bűnöm. A papunk hazudik, vagy nem tudja és nem ismeri el a "jézusi megváltást"? Hogy lehet ez.

2011. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!