Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miben tartotta magát...

Jézus miben tartotta magát bűnösnek? A Biblia melyik részében vallja azt hogy bűnös? Mit mondott, miben bűnös?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 12:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, te káromlod az Istent!

Mert emberek gondolata mint a méreg, szájukon meg a kígyó nyelve.


Hozzád is eljutott az ige, így lesz ama utolsó napokban, mindenki megismeri a tanításokat még ha csak kíváncsi is vagy. Megismerted, most eldöntheted igen-t vagy nem-et mondasz Istennek és hiszel vagy nem Jézus Krisztusban.

Ennyit kell csak tenned.


o IGEN o NEM


(Kérem rakjon x-et a megfelelő rublikába)

2011. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Kedves Freya -

"a bűn elválasztottságot jelent Istentől. A bűn nem egyszerűen rosszaság, hanem olyan cselekedet, ami falat emel Isten és teközéd. Ádám tette elhatárolta az embert Istentől.."


Látod nekem ezzel is bajom van. Ugyanis ezt is Isten akarta és nem Ádám! Hiszen Isten tudta előre, hogy Ádám megszegi parancsát, hagyja Éva által rábeszélni magát a "tudás" megszerzésére. És Isten miért akarta, hogy az ember tudatlan legyen (ne ébredjen tudatára)? Ez olyan mintha állati sorban szerette volna tartani. Ebben a megvilágításban ez kegyetlen dolog Isten részéről. Ráadásul az örök életet megtartotta magának, mivel az embernek nem adott a második fa gyümölcséből és kiűzte őket a paradicsomból, amit azóta sem találunk a Föld nevű bolygón - lehet, hogy nem is volt?

Én változatlanul azt mondom, hogy Jézus óta nincs bűne az emberiségnek és nincs az ember által emelt fal Istene között.


Egyébként mi van a Mózes előtt több ezer évvel élt emberekkel, akik Mózes Istenét még csak hírből sem ismerték (meg nagy valószínűséggel nem is létezett)?

2011. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

A cölibátus az csak a katolikus egyház anyagiasága miatt van.

Amiatt alakult ki, hogy ne öröklődjön szét az egyház vagyona.

nem amiatt lesz bűntelen valaki, hogy lesz-e gyereke vagy sem, hanem amiatt, hogy bűnt követ el vagy sem.


nem káromlom istent.

csak leírom a véleményemet arról, hogy ha valakinek a másik szenvedésre van szüksége, az szerintem szadizmus.

2011. febr. 14. 18:15
 34/44 A kérdező kommentje:
Az egója meg egyértelműen fontos volt, állandóan terjesztette magát, hogy higgyenek benne stb. akinek nem fontos az egója, az nem híreszteli ennyire magát.
2011. febr. 14. 18:17
 35/44 A kérdező kommentje:
az is baromi nagy egóra utal, hogy csak azok mennek a mennyországba, akik hisznek benne. ez nem más csak baromi nagy EGÓ
2011. febr. 14. 18:21
 36/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, amíg nem vagy tisztában azzal, miről beszélsz, inkább hallgass el. Keverni a céltalan gyilkosságot, és az önként vállalt áldozatot, az igazság terjesztését az egoizmussal, és kifordítani a bűn fogalmát nem vall túl nagy tájékozottságra.

Ha nem is hiszel benne, van vagy egymilliárd ember, akik számára ez az igazság.

2011. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Nem hallgatok el, ha valamit nem értek, vagy érdekel, azt megkérdezem. Ha van véleményem, vagy gondolatom azt elmondom.

Ha valamivel nem értek egyet, az nem azt jelenti, hogy nem értem


Arra, aki külön úrvacsoráz készíttet saját magára, hogy majd mindig emlékezzenek rá, arra ne mondja senki, hogy nem egoista.


Az emberek amit tettek a megváltásuk érdekében az az volt, hogy gyilkoltak, így készítették el az áldozatot.


nem forgattam ki a bűn fogalmát. elmondtam, hogy számomra mi a bűn. nekem az a bűn, ha valaki bűnt követ el, és nem az, ha nem hisz egy természetfeletti lényben.


nem mondom, hogy ne higgy benne, jogod van hozzá, a kisgyerekeknek sem mondom meg, hogy ne higgyenek a télapóban.

kritikáimat elmondom ezzel kapcsolatban. mert mindenkinek joga van elmondani a gondolatait.


amúgy, te meg eleve elfogult vagy a kereszténységgel kapcsolatban, mert valszeg hiszel benne. kívülről könnyebb objektívan látni.

2011. febr. 14. 23:47
 38/44 anonim válasza:
54%

"Ha nem is hiszel benne, van vagy egymilliárd ember, akik számára ez az igazság."


Azok számára ez az igazság, akik elhiszik egy olyan intézmény "törvényeit", amit fennállásának java részében az motivált, hogy világuralomra törjön. És nem azért akart uralkodni, hogy az eltévejedett bárányokat helyes útra terelje, hanem pusztán a hatalomért.


Más helyeken sokkal értelmesebben és következetesebben (és jóval korábban) meg van fogalmazva az, amit a biblia szeretne átadni. Persze nem csak a keresztények magyarázzák félre a szent írásaikat és tanításaikat, nem csak a keresztények hataloméhesek.


Én sem vagyok az abszolút igazság hirdetője (lévén olyan többnyire nincs) csak nem értem, hogy miért jó az, ha birkaként követünk olyanokat, akik csak ki szeretnének használni minket. Persze sokaktól nem várható el, hogy a napi szükségleteiken túlmenően is képesek legyenek hatékonyan mérlegelni és dönteni. (Vannak, akiknek még az se sikerül...) Nekik jól jön, hogy vezeti, terelgeti őket valaki. A baj csak annyi, hogy ennek a valakinek nem érdeke, hogy az "alatta" állók előrébb kerüljenek.


És ezt nem összeesküvés elméletként kell értelmezni. Ez jobbára egyenes következménye a természetünknek.


Lényeg, hogy azt szeretném, ha nem azért mennének a tömegek egy eszme vagy tanítás után, mert abba születtek, vagy mert "AZ AZ IGAZSÁG ÉS KÉSZ", hanem megértenék, hogy miért jó az nekik, mi benne a valóban igaz, és mi az, amiben esetleg jobbat tudnának alkotni.


Persze több-kevesebb axiómára szükség van mindig egy eszmerendszer felépítéséhez. Nekem is vannak. Viszont szerintem akkor kezdünk rájönni, hogy el kéne indulni valamerre, amikor bátorkodunk megkérdőjelezni ezeket az axiómákat, más nézőpontokból és alapigazságokon keresztül is megvizsgáljuk őket, és ami nem találunk kellően szilárdnak, azt merészeljük újragondolni.


#folyt.

2011. febr. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:

folyt.#


Ezt nem várom el minden egyes személytől, viszont azt elvárnám, hogy akik bármilyen szempontból "hatalmi" pozícióba kerülnek, azok ezt közvetítsék "lefelé".

2011. febr. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
54%
Olyan hatása van rám a kérdező, mintha a sátán beszélne hozzám. Az ördög is ezeket fogja mondani Istenről az utolsó napokon és ezeket is mondta eddig, sajnos, mégha a te saját gondolatod is ez.
2011. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!