Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miben tartotta magát...

Jézus miben tartotta magát bűnösnek? A Biblia melyik részében vallja azt hogy bűnös? Mit mondott, miben bűnös?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 12:56
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

mit érzel sátáninak benne?


azt, hogy bűnnek tartom a gyilkosságot?


vagy azt, hogy nekem gáz, ha valakinek az kell, ahhoz, hogy megbocsásson valakiknek, hogy azok gyilkoljanak, kínozzanak? illetve, hogy egy ártatlan szenvedjen?


mit érzel sátáninak? azt, hogy elítélem a szenvedést?

2011. febr. 15. 09:50
 42/44 A kérdező kommentje:
vagy azt, hogy nekem az a bűn, ha valaki bűnt követ el, és nem az, ha nem hisz egy természetfeletti lényben?
2011. febr. 15. 09:53
 43/44 A kérdező kommentje:
Az a sátáni, hogy gondolkozok?
2011. febr. 15. 10:29
 44/44 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

teljesen jogosan kérdezel. A kommentjeidből úgy érzem, fiatal vagy még, majd több tapasztalattal a hátad mögött lehet, hogy jobban megérted. De kérdezni, gondolkodni, véleményt nyilvánítani kell és lehet is.


"Arra, aki külön úrvacsoráz készíttet saját magára, hogy majd mindig emlékezzenek rá, arra ne mondja senki, hogy nem egoista."

Elkerülte a figyelmedet, hogy Jézus maga Isten része volt. Egyenlő Istennel. Amikor megemlékezel Jézusról, Istenről és a kegyelemről emlékezel meg.

Ha te el akarsz jutni a nagynénédhez, először is hinned/tudnod kell, hogy van egy nagynénéd, másodszor meg kell emlékezz róla (eszedbe kell jusson). Ha nem tudod hol lakik, meg kell kérdezned és el kell utazz hozzá. Igy van ez Istennel is. Ha nem hiszel benne, ha nem érdekel, hogyan jutnál el hozzá?


"Az emberek amit tettek a megváltásuk érdekében az az volt, hogy gyilkoltak, így készítették el az áldozatot."

Ismered a történetet? Azok az emberek nem a megváltásuk érdekében öltek, hanem azért mert kemény szívű, gonosz emberek voltak. Ha nem lettek volna azok, nem lett volna szükség erre.


"nem forgattam ki a bűn fogalmát. elmondtam, hogy számomra mi a bűn. nekem az a bűn, ha valaki bűnt követ el, és nem az, ha nem hisz egy természetfeletti lényben."

Amit te bűnnek ítélsz,az Istennek is bűn (lopás, gyilkosság stb.)Az, hogy nem hiszel Istenben, az nem azt jelenti, hogy gonosz ember vagy, hanem hogy nem tudod előtte megnyitni a szívedet és nem fogsz hozzá eltalálni. De ez még változhat. Én azt sem tudtam, mi az a kereszténység vagy kicsoda Isten 15 éves koromig.

Azt írod, a kersztények elfogultak. Igazad van, úgyhogy most ajánlok neked néhány nem keresztény forrást, ami ugyanúgy az igazságról beszél, csak más megközelítésből.


Zarathusztra: Zend Aveszta, Hamvas Béla: Sciencia Sacra, Az ősök nagy csarnoka, Buddha beszédei, Müller Péter: Belső mosoly stb. Ha érdekel a téma, jó olvasást.


Freya

2011. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!