Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miben tartotta magát...

Jézus miben tartotta magát bűnösnek? A Biblia melyik részében vallja azt hogy bűnös? Mit mondott, miben bűnös?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 12:56
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

hol állítottam, hogy bűnös?



senki sem születik a semmiből bűnösnek. csak az lesz bűnös, aki bűnt követ el.

2011. febr. 13. 21:16
 22/44 A kérdező kommentje:
ja, csak idéztél, bocs
2011. febr. 13. 21:18
 23/44 anonim ***** válasza:

A pap az eredendő bűnről,a bűnre való hajlamról beszél. Először is tisztázzuk a bűn fogalmát, hogy ne kapj agymenést attól a kifejezéstől, hogy minden ember bűnös: a bűn elválasztottságot jelent Istentől. A bűn nem egyszerűen rosszaság, hanem olyan cselekedet, ami falat emel Isten és teközéd. Ádám tette elhatárolta az embert Istentől, és ha olyan dolgokat cselekszel, ami "bűn" más szóval elfordít Istentől, akkor egyre távolabb kerülsz tőle.


Jézus áldozata azt jelenti, hogy bűnbocsánatot kaphatsz. Ugyanis normális esetben a cselekedeteid szerint lennél megítélve, és Isteni kegyelem nélkül az emberek többsége úgy él, hogy a szíve nincs készen az Istennel való találkozásra. De Jézusban, ha elfogadod az Ő áldozatát, eltöröltettek a bűneid, ami azt jelenti, hogy új életet kezdhetsz, tiszta lappal indulhatsz. És akkor a korábbi bűneid nem lesznek felszámítva. Ha pedig követed Jézust, de mivel ember vagy, gyenge vagy, vétkezel, ha szívből megbánod, és változtatni akarsz, lehetőséged van az újrakezdésre. Ha nem fogadod el Őt az életedben, akkor nem hozzá tartozol,ezért az Ő vére nem fedezi el a te bűneidet. Magadtól kell kicsikarnod a bűntelen életet, azt a fajta lelki tisztaságot, amit, ha kicsit belegondolsz, bűnbocsánat nélkül lehetetlen elérni.


FReya

2011. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

"a bűn elválasztottságot jelent Istentől."


miért?


miért lenne az bűnös, aki nem hisz istenben?

ez nagyon sértő vád azokra, akik nem vallásosak.


ezt nem értem, a keresztények durván sértegetik a másikat és közben magukról áradoznak, hogy milyen jók.

2011. febr. 13. 22:37
 25/44 anonim ***** válasza:

"miért lenne az bűnös, aki nem hisz istenben?

ez nagyon sértő vád azokra, akik nem vallásosak."


Kedves kérdező, teljesen félre értetted a válaszomat. Nem az a bűnös, aki nem hisz Istenben, hanem MINDNEKI. A bűn maga egy olyan cselekedet, ami elválaszt Istentől. És minél több ilyen van az életedben, kegyelem nélkül annál nehezebb kikavarodni belőle. Ez a keresztényekre ugyanúgy igaz, ezért volt szükség Jézus áldozatára.


"ezt nem értem, a keresztények durván sértegetik a másikat és közben magukról áradoznak, hogy milyen jók."


Egyáltalán nem állt szándékomban megsérteni téged, és soha egyetlen szóval sem állítottam, hogy jó ember vagyok.

2011. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
akkor, miért bűnös MINDENKI?
2011. febr. 13. 23:35
 27/44 A kérdező kommentje:

egy ártatlan legyilkolását nem tudom olyan áldozatnak értékelni, ami felmentene a bűneim alól.


nem hiszem, hogy egy gyilkosságnak felszabadító ereje lenne.

2011. febr. 13. 23:37
 28/44 anonim ***** válasza:

Az eredendő bűn azt jelenti hogy az ember eleve a bűnre való hajlammal születik. Ennek következménye a bűnös élet. Hogy kikerüljük a középkori mellékízt: olyan életmód, amely elválaszt Istentől. Az ember az egóját helyezi a középpontba Isten helyett, és még szeretni sem tud az egója nélkül. Ezen a földön a Biblia tanúsága szerint csak Jézus élt bűntelen életet. Ha megnézed az életét azt látod, hogy másokért élt, megbocsátott az ellenségeinek, nagyon tudott szeretni és állandó kapcsolatban állt Istennel. Számára nem a saját biztonsága vagy anyagi javai, még csak nem is a saját boldogsága volt fontos, hanem az emberiségé. Légy őszinte: a legtöbbünk nem így él. Ez nem jön természetesen, ez egy kemény önfegyelemmel járó életmód, aminek pedig természetesnek kellene lennie, de sajnos nem az.



"Egy ártatlan legyilkolását nem tudom olyan áldozatnak értékelni, ami felmentene a bűneim alól.

nem hiszem, hogy egy gyilkosságnak felszabadító ereje lenne."

Igen, mert felszabadító ereje nem a gyilkosságnak, hanem az áldozatnak van. És nem lehet ilyen volumenű áldozatot meghozni elkövetők nélkül. Ha nem ajánlkoztak volna boldogan emberek, hogy egy bűntelennek kikiáltott embert megöljenek, nem lett volna szükség erre az áldozatra.

2011. febr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Jézus tudta magáról, hogy halhatatlan, így annak nincs értelme, hogy nem fontos neki a saját biztonsága.


A bűnnek, és az istennek semmi köze egymáshoz.

Valaki vagy bűnösen él, vagy nem, az meg hogy hisz valamiben az ettől független.


Isten, meg elég meg egy szadista állat, ha neki szenvedésre volt ahhoz szüksége, hogy megbocsájtson az embereknek. Meg elég abszurd is, hogy azért bocsájt meg az embereknek, mert megölték a fiát. és ha nem ölik meg, akkor még nem lennénk megváltva.

2011. febr. 14. 15:47
 30/44 anonim ***** válasza:

"Számára nem a saját biztonsága vagy anyagi javai, még csak nem is a saját boldogsága volt fontos, hanem az emberiségé."


Igen az egónak megtagadása hihetetlen próbatétel. Ha valakinek sikerül ezt elérnie, tehát az önmegtagadást, akkor elveszíti az életösztönt és a fajfenntartás ösztönét. Ezt a két alapvető ösztönt elég nehéz megtagadni, ezért nagy próbatétel. És a cölibátust ezért nem értjük mi emberek, pedig nagy értelme van. Egy igazi papnak meg kell tagadnia Önmagát, ő Isten szolgája, tehát életét és fajfenntartási ösztönét is meg kell tagadnia.

És szerintem bűntelen lesz, nincs egó csak ti emberek.

Ha így éreztek testvéreim, köszöntelek benneteket a bűntelenek táborában.

2011. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!