Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik azok baptisták?

Kik azok baptisták?

Figyelt kérdés
miben hisznek, hogyan élnek?
2009. febr. 13. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
annyit tudok, hogy ok is a kereszténységhez tartoznak és istenben hisznek.nekem a keresztapám volt az de amikor elvette keresztanyámat katolikusra tért.máskulonben becsuletes, dolgos, jószívu volt.
2009. febr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Babtisták: az evangélikus egyház a reformáció lutheri irányzatának talaján szerveződött vallási közösség. Luther kezdettől fogva az evangélium szellemében akarta az egyházat megújítani, amely szerinte eltávolodott a Szentírástól. Ő maga ajánlotta az "evangélikus" nevet, mely hivatalosan először az 1663-ban megtartott regensburgi zsinaton hangzott el. Az evangélikusok hitelveikben, szervezetükben az Ágostai hitvallás, Luther Kis- és Nagykátéja és a Schmalkaldeni cikkek elveit követik, elfogadván az Istenről, Szentháromságról, Jézus Krisztusról szóló általános keresztény hitelveket. Elvetik Mária és a szentek kultuszát, a szerzetesi és a papi fogadalmakat, a miseáldozatot, a tisztítótűzről való tanítást, a római egyház csalatkozhatatlan és egyedül üdvözítő voltát, a pápa és a püspökök főhatóságát.

Az evangélikus egyház csak két szentséget ismer el: a keresztséget és az úrvacsorát. A lutheránusok az igehirdetést és a szentségeket egyformán fontosnak tartják, és nagy súlyt fektetnek a tiszta evangélium hirdetésére és a szentségek helyes kiszolgáltatására. Luther tagadta, hogy a misében a kenyér és bor átváltozik Krisztus testévé és vérévé, de hitt abban, hogy a Megváltó valóságosan jelen van az úrvacsora kiszolgáltatásakor. Luther követői egyszerűbb, dísztelenebb templomokban tartják istentiszteleteiket. Úgy gondolják, a sok kép és szobor elvonja a figyelmet a prédikációtól.

Az evangélikus felfogás szerint csak a bűne miatt juthat az ember a kárhozatra. Az üdvösség pedig kizárólag Isten kegyelméből fakad. Az ember saját tettei révén nem üdvözülhet, csak a kegyelem révén, amelyet a hit által nyerhet el. Luther szerint a hit és az egyház kérdéseiben a Biblia a legfőbb tekintély.

Asszem ez kimerítő válasz volt. :)

2009. febr. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
huhh, hát ez tényleg az volt :D Köszönöm szépen, most már értem! elég sokszor hallottam mostanába ezt a kifejezést, és nem tudtam mit jelent
2009. febr. 13. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem utánna nézhetnél még a keresoben, mert én nem nagyon értek egyet a válaszolóval, szerintem a baptisták nem evangelikusok
2009. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem babtisták hanem baptisták és ez nem evangélikus vallás,ez egy másik különálló vallás.
2009. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

hisszuk pl:

Ha megvalljük Jézust személyes meg váltonknak, akkor a mennybe kerülünk.

Jézus meg halt a bűneinkért, és ha ezeket imában megvalljuk neki ő felt ment aloluk, ( nincs szükség papra, mi elmondhatjuk személysen neki)

2009. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Baptista vallás egy ideális vallás.


-Nincsen annyi liturgikus dolog mint a katolikusoknál de még annyi sem mint az evangélikusoknál.

-Gyülekezetekben megtalálható a 4 szólamú keresztény énekeket éneklő kórus és a lelkesítő gitárral és dobbal kisért dicsőítő ének.

Tehát nem csak ez vagy az a stílus van.

-prédikációk előtt vagy után szolgálatok szoktak lenni,ilyenkor valaki szaval,elmondja tapasztalatait Istennel(pl hogy segítette meg,vagy hasonló)esetleg egy történet felolvasás,vagy zenei előadás.


Amiért érdemes Baptista gyülekezetbe menni:Csodaszépen énekelnek a kórusok és nagyon szeretik a zenét.

továbbá jó lelkipásztorok és bizonyságtevők vannak.

Ha egy idegen téved be,azt nagy szeretettel fogadják.


-Nem kötelező a tized,sem az armani öltöny mint egyik tvből jól ismert gyüliben.

Nem kell nyelveken szólni,és gyógyitásokkal sem fognak fárasztani.

-Nem mossák át az agyad,de szeretettel vesznek körül.


TELJESEN BIBLIAI ALAPOKRA ÉPÜLŐ VALLÁS!!!!!!!!!!!!

2010. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem válaszolóval.

erről a lelkipásztorunk akár egy órát, sőt többet is tudna beszélni xD

2010. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
táborokat rendeznek (7-14 év) (15-2* év), ifjúsági találkozókat
2010. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szóval, akik gitárral énekelnek vidámabb hangvételű dalokat az evangélikus templomban, azok valójában baptisták?


üdv,

egy felekezethez sem tartozó, evangélikus gimibe járó lány

2011. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!