Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt Jehova tanuit keresek!...

Volt Jehova tanuit keresek! Vélemények, stb?

Figyelt kérdés
Mindent szertnék erről az egész gyülekezetről tudni. Ha kitiltottak, mért volt? Ha te hagytad ott az egészet, mért?
2009. aug. 22. 14:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

találtam egy oldalt,hátha segít:


[link]

2009. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. aug. 22. 15:00
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Azert, mert azt mondtak az anyamnak, hogy nem valhat el (alkoholista es kozveszelyes) apamtol, erre az a szemely 2 evre ra elvalt a ferjetol (aki nem volt tanu de 100% jo ember es apa volt) mert megunta es beleszeretett egy tanuba.

Meg volt meg par huzasuk... :(

2009. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekel ez az egész, mert járok egy tanúhoz biblia tanulmányozásra, de én nem szeretnék pont úgy élni mint ők...
2009. aug. 22. 19:02
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Először is annyit mondanék, hogy keresd Isten Országát, ahogy Krisztus Jézus mondta. A tanulást a Bibliát közvetlenül olvasva folytasd, ne pedig "alátámasztó szövegként" alkalmazva a kiadványok "okosságaira".

Nagyon fontos, hogy sose rendeld alá magad semmilyen emberi hatalomnak, csak és kizárólag Krisztusnak, és általa mehetsz az Atyához.

Megtérni a Mindenható Atyához kell, hiszen a bűnök Tőle választanak el (ld. Tékozló fiú története), de alárendelni magad a kijelölt királynak, azaz Jézus Krisztusnak. Ha valaki közétek akar állítani akár személyt, akár szervezetet, ott valami csalás van.

Emberek lehetnek segítőid az úton (szükség is van rájuk), de utána ne az emberhez ragaszkodj, hanem Isten Igazságához, aki ha belegondolsz Krisztus Jézusban testesült meg ("Én vagyok az Út, az Igazság, és az Élet"), és a Szent Szellem által ma is jelen van köztünk. Hidd csak el, hogy Isten vezet, és meg fog engedni bizonyos dolgokat az életedben, hogy tanítson. Bármi történik, higyj, és bízz Benne, mert Ő hűséges és Igaz Isten.

Ne félj a világ végétől, mert aki az Övé, az megmenekül, max nem úgy történik minden, ahogy az emberi eszünkkel el tudjuk képzelni, de a végén mindenképp jó lesz.

Ne hagyd, hogy bárki megfosszon akármitől, amit Jézus ígért, akármilyen Bibliai kitekerésre, fordítási hibákra, meg akármilyen logikusnak látszó érvelésre hivatkozva! Istent nem lehet sem logikával, sem ésszel megérteni. Isten Szellem, szellemben kell imádni, és szellemben kell élni, hogy megismerhesd és követhesd. Ami az észnek, és logikának felfoghatatlan, a szellemnek fénylik, mint a gyertyaláng!

Isten hozott!

2009. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Pár aggály ezzel a vallással kapcsolatban, a kilépett haverom sokat mesélt a JT-ről, és meg akart engem téríteni:

- haveromnak azért kellett kilépnie mert lett egy barátnője :D

- ha mondjuk vért kell adni neked, akkor meghalsz, mert a jehova tanúi szerint ez tiltva van a bibliában :D

- a Bibliát 100%-ig szó szerint értelmezik

- Az elmúlt 100 évben szokásuk volt mindig megjósolni a világ végét, eddig egyszer sem jött be nekik :D


amúgy még így is sokkal logikusabb vallás, mint mint mondjuk a katolikus, mert abban aztán tényleg vannak kavarodások :D

2009. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Hello, 19:40-es vagyok.


Sajna nem értelmezik szó szerint a Bibliát. Néhol igen, máshol meg nem, attól függően, hogy alá kell-e támasztani az Őrtoronyban írt legújabb "világosságot"...

Vissza a 144 ezerre, pl. A szám szó szerint értelmezendő, de pl. a 12 zsidó törzs már nem. Persze érvek vannak, de engem nem győztek meg.

A vér kérdése megint más. A Biblia a vér evését és a vérontást (ne ölj) tiltja. A vérátömlesztés nem lehet a Bibliában, mivel azt nem ismerték. Tehát annak tilalma emberi okoskodás. Az első válaszoló által megadot Ex-JT oldalon (vagy valahol máshol?) olvastam egy cikket, miszerint anno pl. az oltást is tiltották, mert nem voltak benne biztosak, hogy van-e benne állati vér. Persze egy csomó gyerek meghalt, amíg megérkezett az "új világosság" és többé nem tiltották. Lehet, hogy egyszer változik a nézet a vérátömlesztéssel kapcsolatban is, csak addig már meghalnak egy jópáran.

Ez az egyik legnagyobb baj... simán elnézik az ilyen jellegű hitnézeti változásokat, és még te vagy a hülye, ha gallyra ment az életed valamelyik miatt, mondván rosszul értelmezted...

Isten szava örök, ő nem változtatja meg sem a törvényeit sem az ígéreteit. Az egész Biblia egy folyamat, egy "nagy utazás", ami elvisz az elhívástól a megtérésen és újjászületésen át az örök életig. Ez átvitt értelemben megtalálható a zsidó történetben és beteljesedik (het) a mi életünkben Krisztusban.

Azon felül viszont, hogy örök a törvény és ígéret is, Isten szava mégis ÉL, minden keresőnek és megtért, esetleg már az újjászületésen is túl lévő embernek is mindig aktuális üzenete van. Ami az Ószövetség történeteiben a gond volt, Krisztus korában is és ma is az. Amit Isten akkor mondott, Krisztus is elismételte és ma is érvényes. Ennyi lenne az egész, viszont ők ezzel szemben emberi rendeléseket erőltetnek a követőikre (mit vegyél fel, kinek udvarolhatsz, mikor ülhetsz mellé a gyülekezetben, kivel barátkozhatsz, kihez nem szólhatsz (pl. elkülönültek-kitagadottak), vagy éppen hány órát kell Biblia (helyett Órtorony) tanulmányozást folytatnod, gyülekezeti alkalmakon részt venned, vagy házról házra prédikálnod. Ha igaz, még jelentéseket is le kell erről adni, nem mintha Isten nem tudná, hogy mit csinálsz és miért...

Teljesen lematerializálják az egészet, így megölik és pontosan bezárják előtted a megtérés és újjászületés ajtaját. Ráadásul még el is hitetik veled, hogy neked az nem kell, mert nem neked, hanem az (általuk) kiválasztottaknak szól...

A karácsony és szülinap tilos, mert hű de pogány eredetű, viszont, hogy az ő vallásuk mire épült arról mélyen hallgatnak. Pedig elég sok okkult elem van benne. Ha ezeket felhozod, "ó az már a múlté, és különben is...bla bla". A szaturnália bezzeg tegnap volt...

Tipikus más szemében a szálkát hozzáállás, megspékelve ezekkel az igazságokkal, mint egy kis "ti nem mentek be, de mást sem engedtek be" és "ha ti vagytok a világosság, milyen akkor a sötétség".

Elnézést a JT-ktől, nem személyes sértésnek szántam, csak bosszant, mert pontosan az ilyen jóindulatú, jószándékú, Istent valóban szerető és követni akaró emberek látják ennek a kárát. :(

2009. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

19:40! Szívesen olvastam amiket írt/tál. Én, hogy őszinte legyek már gyerekkorom óta valamiért ragaszkodom Jézushoz és persze Istenhez, azért is szerettem volna bibliázni, ami tetszik nagyon, viszont nagyon sok olyan dolgot "tanítanak" a JT. amikkel "sajnos" én szöges ellentétben élek. Én akármilyen gyarló dolog is, élek szexuális életet, és mégsem vagyok házas. Nagyon sok barátom van, akitől el akarnak távolítani, de én nem fogom ezt hagyni. A gyülekezettel annyi a problémám, hogy /bután hangzik, tudom/ énekelni kell, és muszáj ott lenni minden vasárnap és kedden, mert az kell ahhoz, hogy örök életet nyerjünk, azokon kívül amiket még tanítanak. Én nem hinném, hogy rossz ember lennék, természetesen sokat hibázok, de úgy érzem, ezt Jézussal és Istennel kell "megbeszélnem", tisztáznom.

2009. aug. 22. 22:41
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Ismét 19:40...


Kedves Kérdező!

Én sem megítélni, sem elkeseríteni nem szeretnélek. Én itt nem az olyan rendeletek ellen szóltam, amik Isten Igéjéből és törvényéből származnak, hanem azokkal szemben, amelyeket az emberek aggattak rá. Isten törvényei ma is érvényesek, tehát a bűn az bűn, akkor is, ha valaki szereti és ragaszkodik Istenhez, Jézushoz.

Senki sem kárhoztathat téged, hiszen az vesse rád az első követ, aki bűntelen.

Itt viszont most nem a JT tanítások ellen mész, hanem Isten törvénye ellen, amit Jézus Krisztus betölteni jött. Az Ő kegyelme nem azt jelenti, hogy majd elnézi neked, és vétkezhetsz nyugodtan, hanem arról, hogy az ajtó nyitva van (az Atyánál), csak el kell indulnod hazafelé.

Van egy másik ajtó is, ami a te szívedben van. Ennek csak belül van kilincse, Krisztus nem fogja rád törni. Ha te kinyitod, akkor Ő bemegy azon.

Neked a legnehezebb most (ezen mindnyájan átestünk, én is ilyen kapcsolatban éltem!), hogy elhagyd a világ iránti ragaszkodásod, és igazán ragaszkodj Jézushoz, vagyis a Megváltó Krisztus Királyhoz. A Király olyan, aki uralkodik az életeden. Kevés dolgot vár, de sokat ad cserébe! Az Örök Életet. Csak gondolj bele! Annyit akartam ezzel mondani, hogy Jézushoz ragaszkodni nem ugyanaz, mint Krisztushoz ragaszkodni.

Visszatérve az előző gondolataimhoz, itt jön a csavar. Nem visz közelebb Istenhez, ha rád nyomják a tilalmakat. Itt Krisztus, aki vonz, ha őt valóban megismered és szeretni fogod, nem fogsz tudni véteni ellene (vagyis egyre kevésbé, és egyre inkább szól majd a lelkiismereted), mert Ő beléd helyezi a törvényeit. Ha újjászületsz, megváltozol. Ha megváltozol, automatikusan megszűnnek olyan kapcsolatok, amik nem igazi barátságok (pl ivócimboráid nem igazán lesznek).

Ezt bele kell kalkulálni a keresztény életbe, mert az nem egy világi élet, amiben mellesleg elhiszed, hogy van Isten és Jézus a Krisztus. Ezt a Sátán is nagyon jól tudja, mégsem lett keresztény… Érted?

Én azt ajánlom, hogy ne ijedj meg, továbbra is olvasd a Bibliát, lehetőleg valaki olyannal, aki már jártas benne, de nem akar beszervezni semmilyen egyházba, hanem szeretné, hogy Krisztust megismerd. Utána a többit bízd Rá, hiszen ha ő hív, el is visz oda, ahova szánt. Csak hagynod kell. A többi meg magától jön, a Szent Szellem által.

Amúgy tévedés, nem lehet megfelelni Istennek, sem a ilyen alkalmakon való éneklős ájtatos részvétel, sem a munkaórák száma, semmi nem vezet az örök élethez. Egyedül Isten kegyelme, Krisztus királysága az életedben adhat örök életet. Ezek sajna nem midig járnak együtt, viszont Krisztus a fontosabb.

2009. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
19:40! Nagyon hasznos dolgokat olvashattam tőled, köszönöm szépen! :)
2009. aug. 22. 23:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!