Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy lány miért nem lehet...

Egy lány miért nem lehet ministráns?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 01:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Ezt ki mondta? Én r.kat. vagyok és én is voltam.
2011. ápr. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%
Megerősítem a kis városunk római katolikus miséjén is volt ministráns lány.
2011. ápr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Itt az egyik kérdésnél én is olvastam, hogy elvileg nem lehetne és bűn, de manapság szinte mindenhol engedik. Nem hiszem, hogy Isten szemében olyan hatalmas bűn, ha egy lány őt szolgálja ilyen módon.
2011. ápr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, inkább szokás kérdése. Van plébánia, ahol lehet, máshol meg nem.
2011. ápr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
50%
2011. ápr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
50%

A lanyoknal termeszetuknel fogva, letezik a havi tisztulasi ciklus,

amikor nem vehet reszt a misen pl.

Vannak nemzetisegek, szokasok, amikor a leany amikor menstrual, akkor kulon van a csaladtol, tehat meg a csaladi kozos etkezesnel sem vehet reszt ez ido alatt.

lasd: india!

2011. ápr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Az görög katolikus vallás amiről az egyik kérdésben feszegetik a témát.
2011. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Van ahol lehet és van ahol nem. Csak a hagyománytól függ. Nálunk a lányok énekelnek, a fiúk ministrálnak. ezt mindenki elfogadja és nem is akarnak a másik csoporthoz tartozni.
2011. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
aki pedig a menstruációra azt mondja, hogy nem vehet részt misén, az nagyon keveri a dolgokat. Mise a keresztényeknél van és ott nem tartják "tisztátalannak" a nőt soha. az a zsidó vallásban van.
2011. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
20%

Egy lány ugyanazért nem lehet ministráns amiért pap sem lehet. A 2. vatikáni zsinat után (1969)terjedt el az a szokás, hogy a lányokat az oltár közelébe engedik. Ez egy bűnös szokás, nem tartozik a hagyományos kereszténységhez. Sajnos a katolikus egyház e zsinat után nyíltan a hitehagyás utjára lépett: ekkortól van szembeoltár, böjt liberalizálása, a régi mise szövegének megváltoztatása, melyet hallgatva a hitetlenség terjed nagy számban a magukat katolikusoknak tekintők között és mindenfajta ezoterikus mesében keresnek sokan szellemi tápláléket...

A hagyományos kereszténységben havi tisztulás esetén nem szabad a templomba lépni, nemhogy az oltár közelébe menni ! Nálunk az Ortodox Egyházban így van. Sőt a fejet illendő betakarni a templomban, míg a fiúknak/férfiaknak fedetlen fővel kell imádkozniuk.

2011. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!