Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért elfogadhatatlan az...

Miért elfogadhatatlan az emberek számára ha a másik ember cölibátusban él?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 01:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Na hát te is nézed a hiradót?Csak téged se nem az Úr teremtett azt mondod csak nem te is a tudományosra esküszöl

Na kösz a támogatás


Ezt angolból, Google Translate-tal?

2011. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

Én cölibatus-ban élek és nincs is vele semmi bajom. A kérdéses energiákat fel lehet másként is használni.

Nem mindenki tud ezen életformában élni, ez külön adottság és erős elhatározás eredménye.

Nem kell senkire ráerőltetni!

Aki nem él benne, nem is tudhatja hogy milyen benne élni.

2011. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Egy pap-tanárunk azt mondta, hogy sokszor azokat zavarja mások cölibátusa, akiknek valami a saját nemi életükben nincs rendben... Zavarja, hogy a másik boldog, amikor ő nem az, pedig neki még felesége is van...


Az is igaz, hogy a mocskolódó sajtó miatt sajnos többet tudnak az emberek a súlyos félrelépésekről, mint a példás életekről. Ezért könnyű a cölibátusban élőkre sütni mindenféle gusztustalan általánosításokat...


Minden a szexualitásra van kihegyezve a mai társadalomban, még a gyerekrágót is szexi reklámmal adják el... Mivel mindenhonnan ez árad, elképzelhetetlen a legtöbbek számára, hogy hogyan lehet enélkül élni.


Természetellenesnek tartják azt, ami valódi elhívás esetén "természetfeletti". A cölibátusban élő személy jel, aki arra mutat, hogy van e földi dolgokon túl is "valami", nemcsak evilágért lehet élni. Nem csoda, hogy ateista-materialista világunkban ez botrány.

2011. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

"többet tudnak az emberek a súlyos félrelépésekről, mint a példás életekről"


Ez azt jelenti hogy aki szexel, utódot nem és nevel az példátlan és az megvetendő?

Mitől példás élet az ha valaki nem szexel? Ez egy felsőbbrendüségi mutató?

A felsőbbrendüséghez elég, ha csak különleges vagyok, mindegy miben? Tehát ha csak és kizárólag bogarakat eszem azzal már teljesitettem a szintet?


Kérdezem mindezt úgy, hogy két dolgot törölnék ki az emberek agyából ha ezt megtehetném és ha kivitelezhető lenne.

Ezek egyike épp a szex, tehát épp hogy átlátom a szex árnyoldalait. Sajnos a másik épp a vallás, ennek is megvannak jócskán az emberiségre gyakorolt negativ hatásai, sőt, nem is nagyon jut eszembe pozitiv hatás.

Csak háborúk, háborúk, háborúk isten nevében.

2011. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a kiemelt mondatot nem arra értettem, amit mondasz. A cölibátus semmivel nem magasztosabb, mint a házasság. Csak ha már vannak cölibátusban élő emberek, a sajtónak nem mindig csak a félrelépőket kéne mocskolnia, hanem jó lenne, ha a sok példás életet élő cölebszről is szólna a fáma. És ha a "példás" szót értetted félre, nem arra gondolok, hogy senki ne szexeljen. "-.-

Persze jó házasságokról is kevesebbet lehet olvasni, hallani, mint válásokról, megcsalásról stb...


Ha félreértettél, sajnálom, ha direkt kiforgattad a szavaim, egészségedre.

2011. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

"ha a sok példás életet élő cölebszről is szólna a fáma"


Úgy gondolom itt van a kutya elásva. Nálad alap ha valaki cölibátusban él akkor az példaértékü, ez a te gondolkozásodban egy eldöntött tény.


Most abba ne merüljünk bele, hogy miért kéne az újságok oldalán szerepelni egy normális életet élő embernek, nálam ez az alap és ebben semmi csoda nincs. Mintha azt mondanád a hirekben hogy itt az egyetlen nem korrupt rendőr.


Tehát te azt mondod aki cölibátusban él az példaértékü (mitől?).

A másik oldal azt mondja, aki igy él az idióta és félnótás (nem tudom pontosan, csak el tudom képzelni).

De van egy harmadik oldal is (pl. én) akit nagyon nem érdekel, hogy ő cölibátusban él e vagy sem. Sőt, ettől az én szememben nem lesz példaértékü sem, nálam nem ez a példás élet megfelelője.


Mintahogy nem mondom automatikusan olyan emberre aki nem eszik húst hogy ő biztos jó ember. Ennél azért sokkal több kell ahhoz hogy példás legyen az életed. Ahogy a cölibátusnál is sokkal, de sokkal több kell. Azt ő csak képzeli, hogy EZ a példás élet.

2011. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
45%
Továbbra is félremagyarázol, de a Te bajod.
2011. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"De van egy harmadik oldal is (pl. én) akit nagyon nem érdekel, hogy ő cölibátusban él e vagy sem. Sőt, ettől az én szememben nem lesz példaértékü sem, nálam nem ez a példás élet megfelelője."


Nem ettől lesz valaki példaértékű, csupán ezzel együtt.

Nekem is tökmindegy, valaki házas-e, pap, szerzetes, egyedülálló, vagy mi. Azt kéne felfogni, hogy bármelyik csoportba is tartozzék bárki, nem lehet az egész csoportra ráhúzni habzószájúan, hogy "pedofil". Ha ezt mondja valaki a papokra, az pont olyan, mintha azt mondaná, hogy minden házas csalja a házastársát.


Ha még mindig nem értesz, az csak azt bizonyítja, hogy belém akarsz magyarázni valamit, amiről azt gondolod, hogy én azt hiszem.

2011. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

A pedofil és egyéb félrelépéses ügyek eddig a 4 fal között maradtak, ma már ez nem maradhat a 4 fal között. Média, internet, információáramlás ezek mind csak a jelenlegi modern korunkra jellemzőek, eddig ilyen nem volt. Nem is tudodott ki semmi, legalábbi világszenzáció nem lett belőle.


De nem kell hozzá diploma, csak szimpla józan ész, hogy belássuk ilyen eddig is volt és minden bizonnyal lesz is, egyszerüen az ember nem erre készült. Természetesen senki nem gondolja, hogy minden ilyen visszafogottan élő ember pedofil lenne, de hir értéke ennek van és nem annak ha semmit sem csinál.


Egyébként a média túllihegésében nincs igazad, első pár eset valóban körbejárta világot, aztán jött a többi, azok már csak országos hírek lettek, mikor még több ilyen eset bukott ki akkor épphogy a helyi hirekbe került be.

Én pl. kinn voltam épp svájcban mikor ez a hirek között már lerágott csontnak számított, ott folyamatosan jöttek ilyen visszajelzések, de egy két helyi újságon kivül már nem is foglalkoztatott senkit, még a hiradóba sem kerültek be vele.


Én nem akarom megváltoztatni az ő életetét, az ő dolga, hogy ezt a kis időt ezen a bolygón mivel üti el. Feltételezhetően ő sem akar meggyözni arról hogy éljek úgy ahogy ő, mert kizárólag az a helyes.

De ha pedoifilián kapná valaki akkor nyugodt lehet hogy benne lesz a hirekben. Épp úgy ahogy én is benne lennék, pedig nem élek semmiféle vallási szabályozás vonalán.

2011. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:

Nem gondolom, hogy elfogadhatatlan lenne, inkább arról van szó, hogy sokan nem értik az indokokat.

Mert ugye az ember biológiai lény és vannak szexuális igényei. Kezdeti fázisban biztos nehéz, de utánna gondolom valamivel könnyebb. Az ember ember, nem tudja teljesen levetkőzni szexuális ösztönét. Nagyon erősen el kell tudni nyomni, hogy ne okozzon pszichés problémákat.

Szerintem kolostorokban, internátusokban biztos a gyengébb pasik v csajok eljátszodoztak magukkal, vagy egymással. Gyakori a homoszexualitás kialakulása illetve a körülmények előhozzák.

2011. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!