Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek se ér sokat a...

Szerintetek se ér sokat a Katolikus egyház II. János Pál pápa halála óta?

Figyelt kérdés

Hogy néztem a boldoggá avatását felmerült bennem a kérdés, hogy a halálával nem e a katolicizmus is vele halt??Úgy értem II. János Pál egy igazi karizmatikus, mégis végtelen szeretetet árasztó egyházfő volt, aki sokat tett a vallások közötti összhang érdekében is, és nagy hangsúlyt fektetett ez ügyben. Megbocsájtott a merénylőnek, aki rálőtt, és mindenhol tiszteletet vivott ki.

Ez a mostani Rácinges, vagy hasonló nevű pápa sokkal unszimpatikusabb és sokkal zárkózottabb, konzervatívabb nézetet vallja. Nem hiszem, hogy felér egy II.János Pál-hoz..ti hogy vagytok vele?


2011. máj. 1. 22:55
1 2 3
 1/28 napietus ***** válasza:
71%
Ratzinger a mostani pápa. jó barátja volt egyébként II. János Pálnak. nem lennék a helyében, nagyon nehéz beleülni egy nagy ember székébe. szerintem az új pápával sincs gond. ő más ember, más típusú. II. János Pál kivételes ember volt.
2011. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos egyet kell értenem :( Halála óta én is egy kicsit elfordúltam az egyháztól és már az iszlám felé kacsintgatok, akik valóban Istenük tanítási szerint élik az életüket és nem úgy mint a keresztények, akik mint a filmekben is csak a templomi mise idejéig hívők :P:S


Nagyon csekély a mai egyház ereje, nem állnak ki semmiért sem, nemhogy igaz ügyért de még maukért is restek. 2János Pál legalább ezt valahogyan kompenzálta valódi vallásos nyilatkozataival, de utána már valóban csak kirakatkereszténységről beszélhetünk

2011. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként II.János Pál pápa életében a szeretet osztáson kívül még egy fontos eseményt látott el,Azt hogy mindig hirdette a békét.Ez azért fontos hogy fenntartsa a rendet és a békét.Most h már nem Ő van nem hallani ezt és el is kezdődött valami más.A halála után
2011. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
32%
IIJP nekem is szimpatikusabb volt, de soha nem ért sokat az egyház, nem csak a katolikus, semelyik másik sem.
2011. máj. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog, hogy én sem igazán tudom elfogadni máig sem az "új" pápát. Elismerem, amit letett az asztalra (elvégre ennek nyomán nézhettem ma élőben az interneten a boldoggá avatást), de egyszerűen nincs olyan hatással az emberekre, amit az elmúlt huszonakárhány évben megszokott a világ, és bennem sem mozdít meg semmit, amiről úgy érzem, kellene. Másrészt viszont neki sem lehet könnyű a legmagasabb pozícióban, amit elérhetett, még mindig másodiknak lenni. Két dolog árnyékolja be XVI Benedek pápaságát: az egyik az emberi jogok, és a média előretörésével kiderülő botrányok (amik mindig is léteztek, sőt, volt ez még így se), a másik pedig II. János Pál. Sokan kritizálták a boldoggá avatás kapcsán, és valljuk be, hogy az a "csoda" valójában milliók egyre türelmetlenebb kérésének teljesítése volt, és azt a milliárdnyi apró csodát fedi le, amit az emberek szívében vitt végbe. Szerintem nem igazán lehet egy lapon nem emlegetni őket (nem is gyakran teszik). Az egyházat sokan, és sokszor temették már a jelenben, de jövője mindig volt.
2011. máj. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Mintha azt mondanánk, Jézussal a kereszténység is meghalt. Ostoba beszéd...
2011. máj. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

23:22:

Hát gratulálok, én egyáltalán nem tartom magam hívőnek, de ez még az én szememben is röhejes :D Meghal az egyik pápa és te már vallást is váltasz :D

Amúgy (mint nem hívő) nekem is szimpatikus fickó volt II. János Pál.

2011. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönök minden normális választ. Valójában úgy gondolom, hogy II.János Pál volt az utolsó mentsvár, aki miatt el lehetett felejteni sok rosszat, amit a Katolikus Egyház anno tett, és a tudományos oldal terén is haladó szellemiségű volt ( Pl Galileit felmentette 1993-ban( heliocentrikus világkép), vagy az evolúcióelméletet életképesnek ítélte).

Állítólag találkoztam vele anno kiskoromban ,mikor itt járt Debrecenben, amikor is megkoszorúzta a gályarabok síremlékét..kár, hogy nem emlékszek rá. Olyan pápa volt, aki elismerte az egyház hibáit, és bocsánatot tudott kérni, ezért a mély tisztelet iránta.

A mostani pedofil botrányok előrevetítik, hogy az egyház egy ilyen karizmatikus, szerethető, békére törekvő és nyitott elméjű egyházfő nélkül vajmi keveset ér.


Ozmium egyébként te nem Anna vagy???, az szokott ilyen ostoba és primitív hozzászólásokat tenni, légyszi, ha nem tudsz emberhez méltó, legalább minimális intelligenciát mutató válaszokat adni, ne is tedd azt.

2011. máj. 2. 09:22
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
Ajánlok számotokra egy karizmatikus közösséget ;)
2011. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"Valójában úgy gondolom, hogy II.János Pál volt az utolsó mentsvár, aki miatt el lehetett felejteni sok rosszat, amit a Katolikus Egyház anno tett, és a tudományos oldal terén is haladó szellemiségű volt ( Pl Galileit felmentette 1993-ban( heliocentrikus világkép), vagy az evolúcióelméletet életképesnek ítélte)."


Hogyne, az ortodoxoktól is csak azért szakadt el, mert savanyítatlan kenyért vettek magukhoz, és a huszitákat is csak azért végezték ki, mert kehelyből is akartak inni az Eucharistiában... DEHOGY!


Persze, mi azt is tudjuk, hogy Galilei az inkvizíciónál a katolikus dölyf dacára egyet nagyot dobbantva "De mégis mozog!!!"-ot ordítozott kifele menet, de a hithű katolikus nemakármilyen tudósokról (lásd: [link] szemernyit sem akarunk tudni. Egyáltalán nem erről van szó, Galilei is katolikus volt. A heliocentrikus világképet már Kopernikusz óta ismerték, miért nem vitték őt is az inkvizícióhoz? Azért, elárulom, mert a műveiben az akkori pápa méltóságát röhejessé tette néhány "illusztrációban."



"Állítólag találkoztam vele anno kiskoromban ,mikor itt járt Debrecenben, amikor is megkoszorúzta a gályarabok síremlékét..kár, hogy nem emlékszek rá. Olyan pápa volt, aki elismerte az egyház hibáit, és bocsánatot tudott kérni, ezért a mély tisztelet iránta."


Pontosan. Azonban a protestánsok semmikor sem kértek a 30 éves háború, meg a protestáns inkvizíció, meg az észak-amerikai indiánok kiirtásának jóváhagyásért... Anglia sem a szerzetesek felkoncoltatásáért. Meg egymás vétkeit sem bocsátották meg, hiszen amíg a katolikus Egyház a főellenség, addig összetart a csapat, ám azután Luther és Kálvin nem tűrt meg egyetlen antitrinitáriust, vagy anabaptistát a közelében... Utána pedig Németországban azt végeztek ki, aki kálvinista, Svájcban pedig vice versa.


Források:

[link]


"De a kommunisták sokkal okosabbak voltak mint az egyház. Ők nem engedték külföldre áldozataikat, mert tudták, hogy ott rossz hírüket költik. Az egyház és a Habsburgok lelkiismerete azonban nyugodt volt, nekik nem volt félnivalójuk a rossz hírtől (arra jóhiszeműségükben nem gondoltak, hogy rágalom is van a világon s hazaárulók és törökkel cimborálók erre is könnyen kaphatók). Ezért ők maguk kívánták, hogy "áldozataik" külföldre menjenek. A vége aztán az lett, hogy az "ártatlanul" üldözöttek úgy agyonrágalmazták őket, hogy egész Európa a magyar protestánsok hazaárulása helyett a "vallásüldözésen" botránkozott. Pedig hát mindössze csak 20-30-an kerültek gályára, bitóra pedig senki." (P. Antal, A katolikus hit igazságai)


"A mostani pedofil botrányok előrevetítik, hogy az egyház egy ilyen karizmatikus, szerethető, békére törekvő és nyitott elméjű egyházfő nélkül vajmi keveset ér."


Igen, de a pápaságnak nem az epigonizmus, hanem a dogmák kimondása a fő, és az Egyház egybetartása. IIJP-t nem hiszem, hogy bárki felülmúlhatná a páli szeretetben. Sajnos ennek voltak igen csak szélsőséges megnyilvánulásai (koráncsókolás, az összes vallás keblére ölelése), amely által az Egyház egyes részei meglazultak, de ez elsősorban egyáltalán nem az ő hibája, hanem az őt megelőző pápák gyümölcse. Ez azt is mutatja, hogy ő két, ellentétes nézetű pápát (XXIII. Jánost és X. Piuszt) avatott boldoggá.

2011. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!