Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek se ér sokat a...

Szerintetek se ér sokat a Katolikus egyház II. János Pál pápa halála óta?

Figyelt kérdés

Hogy néztem a boldoggá avatását felmerült bennem a kérdés, hogy a halálával nem e a katolicizmus is vele halt??Úgy értem II. János Pál egy igazi karizmatikus, mégis végtelen szeretetet árasztó egyházfő volt, aki sokat tett a vallások közötti összhang érdekében is, és nagy hangsúlyt fektetett ez ügyben. Megbocsájtott a merénylőnek, aki rálőtt, és mindenhol tiszteletet vivott ki.

Ez a mostani Rácinges, vagy hasonló nevű pápa sokkal unszimpatikusabb és sokkal zárkózottabb, konzervatívabb nézetet vallja. Nem hiszem, hogy felér egy II.János Pál-hoz..ti hogy vagytok vele?


2011. máj. 1. 22:55
1 2 3
 21/28 Zenon ***** válasza:

Bár ateista vagyok,de azt kell mondjam,hogy

II.János Pál pápa egy nagyszerű ember volt,karizmatikus vezető,nekem mindig nagyon szimpatikus ember volt.

Osztom a véleményed.Ez a Ratzinger nekem sem szimpatikus.

Nyilván nem szimpátiából választották,de akkor is...

II.János Pál volt A Pápa.Nyugodjék békében!

2012. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Sose ért semmit.
2012. jan. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
II. János Pál pápa teljesen más személyiség volt, jobban kihasználta a hírközlés adta lehetőségeket (és ezt most nem rosszindulatból mondom), ezáltal szimpatikusabb sok ember számára. Nekem tetszik a mostani pápában, hogy nem akarja koppintani az elődjét, hiszen teljesen más mentalitású ember. Kevesebbet mutatkozik a médiában, inkább visszahúzódóbb, de egy nagyon jó eszű teológus. Ha elolvasod (és meg is érted) bármelyik könyvét, akkor nem mondod azt, hogy "nem ér sokat az Egyház manapság".
2012. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Pont hasonlót akartam írni, mint az előző hozzászóló. És mondom ezt hívőnként. A Katolikus egyház sötétségben tartja a hívőket, mert egy hamis evangéliumot hirdet, és nem beszél az igazságról.


Kb 1 évvel ezelőtt voltam egy katolikus temetésen. A pap semmit sem mondott el az evangélium üzenetéből! Hazug, alázatoskodó beszéddel próbálta a hozzátartozókat megnyugtatni, hogy jó helyen van az elhunyt. Nem mondta el, hogy ő most a pokolban van, mert nem adta át az életét Krisztusnak. Azt mondta, amit ők hallani akartak, és nem beszélt az igazságról. És ez nem egyedi eset, hanem általános, még ha vannak is kivételek. És ismerek ilyen kivételeket is és örülök neki, hogy van ilyen is - senki ne értsen félre - de általában nem ez a jellemző a Katolikus egyházra.


Üdv.

2012. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem az előzőre, hanem a #22-re gondoltam az előbb.
2012. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
egyébként ezt hallottátok már ?:D a pápa süvegének szövege: VICARIVS FILII DEI : add össze a betűket római számként amelyiknek van jelentése, az összeg 666 az minek is a száma ?:D hát tudjátok ti :P János megírta :P
2012. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha az én nevemben szereplő római számokat összeadjuk, akkor is 666 jön ki, és akkor mi van? Én vagyok a Sátán?? :P :D
2012. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
BINGÓ! :)) Ön nyert :))
2012. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!