Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok! Mikor Istenről...

Vallásosok! Mikor Istenről beszéltek akkor egy valakire vagy egy valamire gondoltok akkor?

Figyelt kérdés
Bővebben kifejezve: Úgy gondoltok rá mint egy valakire tehát mint egy létező személyre? VAGY! Mint egy erőre egy energiára tehát mint egy forrásra ahonnan a hit és a remény jön? Nem vagyok vallásos de nem is vagyok ateista csak mikor megkérdik hogy hiszek-e Istenben akkor azt válaszolom talán mert nem tudom hogy hogyan értik, mint egy valakiben hiszek-e vagy mint egy valamiben hiszek-e? Ha nem értitek még részletesebben kifejthetem nektek. Várom a válaszaitokat és előre is köszönöm szépen azokat. :)
2011. máj. 3. 20:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Isten személy. Önálló gondolatai,érzelme,akarata van. Lehet Vele kommunikálni. Nem összevissza fecserészni,mert úgyis tudja mindenkinek mire van szüksége. Olyasvalaki aki még nem ismeri Őt,annak először is Jézus Krisztusban való hitét kell Neki megvallania,majd a bűnbocsánatért esedeznie,aztán a megtérését,és a Feléje való elkötelezését kell kinyilvánítania,és innentől pedig hűségesen kitartania és a hitben és jócselekedetekben elöljárnia,hogy elnyerhesse az igazaknak járó jutalmat.
2011. máj. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 szabolcs1988 ***** válasza:

Szia!

Én néhány bibliaversel szeretném bizonyitani hogy Isten valóságos személy.

Héberek 9:24- Mert Krisztus nem kézzel készített szent helyre lépett be, amely másolata a valóságnak, hanem magába az égbe, hogy most megjelenjen az Isten személye előtt értünk.

Tehát itt valós személyre utal a Biblia.

János 7:28- Jézus azért felkiáltott, amint a templomban tanított, és ezt mondta: „Ismertek is engem, és azt is tudjátok, honnan való vagyok. Továbbá, én nem a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem valóságos az, aki küldött engem, és ti nem ismeritek őt.

Itt maga Jézus hagsúlyozza hogy Isten valóságos személy, aki Isten egyszülött Fia.


Istent soha nem láttuk, de vannak olyan természeti dolgok, emelyeket soha nem láttunk, de mégis hiszünk benne. Ilyen a szél,a nap sugarai.

Ezeket nem látjuk de érezzük,a bőrünkön. Ilyen Isten is, személyesen nem látjuk, de érezzük hogy velünk van, abból hogy törődik velünk. Kimutatja a szeretetét, a törődését az emberek felé.

2011. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!