Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van annyi szenvedés a...

Miért van annyi szenvedés a világban ha létezik Isten?

Figyelt kérdés
A tapasztalatok szerint Isten teljesen közömbös az emberek iránt. Hogy magyarázod ezt?
2011. máj. 7. 17:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Isten az univerzum Ceausescu-ja, ha éppen embereket szenvedtetni támad kedve akkor azt csinálja.
2011. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
A vallásosok azzal, hogy "dehát Isten szabad akaratot adott". A többiek azzal, hogy nincs Isten.
2011. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Ozmium42 ***** válasza:
39%
Megint mások az ördög létezésével.
2011. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
39%

Mert ez a világ nem igazságos. Isten majd az Ítélet napján fog igazságot szolgáltatni.

A szenvedéseket direkt vagy indirekt módon az emberiség saját magának okozza.


Ha lekeverek neked egy hatalmas maflást, akkor kit hibáztatsz? Én tettem. Isten csak engedte, hogy megtegyem. Ha evilágon nem is, de utána tuti kátpótol téged, engem pedig megbüntet ezért.

2011. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem, mert nem létezik.
2011. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Rengetegszer volt már ilyen kérdés. Azokban nem találtál megfelelő választ?
2011. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
A bűnnek következményei vannak, ez mindig is így volt és így lesz.
2011. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Vallásos gondolkodás:

felmerül egy kétely istennel kapcsolatban -> mindenképp létezik isten -> kitalálok még valami csodalényt, pl. Sátán

Ateista gondolkodás:

nem létezik isten, normális dolgokon gondolkozom

Én lusta vagyok ahhoz, hogy a vallásos gondolkodásmóddal magyarázzak bármit is, a magyarázatom tehát a következő sorban olvasható.

2011. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk egy történettel magyarázom el. Olvastam egy pap krónikáját, aki a tatárjárás idején volt aktív. Olyan dolgokat ír, hogy a papokat sokszor forró vízzel, nyúzással, a körmök letépésével bírták arra, hogy elmondják hol vannak a templomból megmentett kincsek. Egy olyan templom mellett ment el, amikor megszökött, amiben a hitközösség tagjainak vérével volt egy két méteres sáv befestve, jelezve, hogy így jár az, aki Istent követi. Vagyis az Istenetek simán végignézte, ahogy több hívőt megkínoznak, brutálisan megcsonkítanak, majd a vérét a keresztények egyik megszentelt templomára kenik. Valaki írta, hogy "ha lekeverek egy pofont" Nos, képzeljük el a következőt: Van mondjuk a barátod/barátnőd, akit szeretsz, mint Isten az embereket. Ha látod, hogy valaki veri a barátnődet, csak kivárod, amíg vége, és majd megbünteted egyszer, nem baj ha ütlegeli?
2011. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

"Rengetegszer volt már ilyen kérdés. Azokban nem találtál megfelelő választ?"


NEM :D

2011. máj. 7. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!