Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fogamzásunk pillanata előtt...

Fogamzásunk pillanata előtt is létezik már a lelkünk?

Figyelt kérdés
Mikor meghalok, a lelkem továbbél, és a Mennybe, vagy a Pokolba kerül. Eddig tiszta. De most azon gondolkozom, hogy ha halálunk után van lelkünk, akkor születésünk előtt is kell lennie, különben a Mennyben és a Pokolban egyre csak gyűlnének és gyűlnének a lelkek minden egyes megszületett és meghalt emberrel, és ez addig folytatódna, míg ember van a földön. Vagy ez a helyzet, vagy pedig az ezután születő emberek lelke is létezik már, és a világon létező lelkek száma állandó. Ekkor viszont az a kérdés merül fel, hogy vajon hol vannak a még meg nem született emberek lelkei? A Pokolban vagy Mennyben csak nem, hiszen még nem volt részük az Életben, a Próbatételben, ami alapján eldől, hogy hol a helyük. Ezek szerint Istennek van egy külön helye a még meg nem született emberek lelkei számára, de ilyen helyről említést még nem találtam a Bibliában.
2011. máj. 9. 21:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
a lelkek keringenek nem? ez vallásonként máshogy van leírva.
2011. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem viszont az jutott az eszembe, amit nem irnak sehol, hogy a megtermékenyülés pillanatában kerül a kismamába, magzatba a lélek vagy születés pillanatában?


Egy barátnőm arról szokott mesélni, hogy ő látja a lelkeket, ők mindenütt vannak, szokott velük beszélgetni, köztük gyerekek is vannak. Viszont azt nem tudja, hogy ők élők voltak valaha, vagy kik ők, de mindenféle nemzetiségűek, vannak györnyeteg arcúak, meg normálisak. Teszik a dolgukat, jönnek mennek, vagy hirtelen eltünnek. Először nem hittem, de többször volt rossz érzésem félelmem ha vele voltam, el is mondtam neki, mondta, hogy majd rájuk szól hogy ne ijesztgessenek. Nehéz volt megszoknom hogy ilyen létezik. Szerintem ne foglalkozzunk a témával. Ez érzékkel felfoghatatlan.

2011. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én most a kereszténységre gondoltam, és nem tudom, hogy más vallásokban hogy van, de nem is érdekel, mert úgyis tévednek. :)

Nekem gyermekkorom óta azt mondták, hogy ha jó leszek az életben, akkor halálom után együtt lehetek az Úrral a Mennyek országában az örökkévalóságig. Szó sincs reinkarnációról!

2011. máj. 9. 21:23
 4/19 Pinocchio válasza:
A barátnődet véletlenül nem Melindának híják?
2011. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4%

"mert úgyis tévednek. :) "


Ez az a kijelentés amitől a legjobban falra tudok mászni. A Biblia egy mesekönyv, a kereszténység hülyeség, az egyetlen igaz hit a Repülő Spagettiszörnybe vetett őszinte hit, és csak a pasztafáriánusok üdvözülnek.


Akár hiszed akár nem, semmivel nem mondtam nagyobb hülyeséget, mint te.

2011. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam egy félig-meddig agykontrollos könyvet, abban az volt, hogy a lélek létezik születés előtt is már, egy "térben/helyen" van, ami a lakóhelye, és független a Földtől, vagy más bolygóktól. A Földre csak ideiglenesen érkezik, a fogantatás után kicsivel elkezd "beköltözni" a biológiai egyedbe, barátkozik vele, formálja azt - születéskor meg már benne van (bár a gyerek pár hónapos koráig még kapcsolatban van a "szellemvilággal" is.

(Lelkünk útjai c. könyv - ha érdekel valakit.)


De amúgy, ha feltételezzük a lélekvándorlást, vagy a lélek továbbélését akármilyen formában is, akkor szerintem úgy "logikus", ha létezik lélek már korábban is.

2011. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"egyre csak gyűlnének és gyűlnének a lelkek minden egyes megszületett és meghalt emberrel, és ez addig folytatódna, míg ember van a földön"


Igen, az ítélet napjáig, tehát az emberek száma véges, ezért mindenképp elférnek egy elegendően nagy mennyben és pokolban. :)

Tehát szerintem nem létezik a lelkünk a fogamzás előtt.

2011. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ma 21:30: Remélem, hogy eljön még az idő, amikor az ehhez hasonló sértő megnyilvánulásokat nem fogják csak úgy eltűrni, mint most, egyetemben a Repülő Spagettiszörnyes, évezredes egyházakat kifigurázó "vallásokkal".
2011. máj. 9. 21:52
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


A lélek halhatatlansága nem Bibliai tanítás, a Szentírás szerint ugyanis egyedül Istené a halhatatlanság.


A teremtmények halandóak. A lélek szó a héber ruah, vagy görög pneuma lehelletet jelent, Isten lehellte az életet az emberbe a teremtéstörténet szerint, és ez a lélek visszatér Istenhez aki adta azt. A másik lélek szó a héber nösama a görög psziché pedig az ember teljes valóját jelöli, ami azonban a testhez kötött, amikor meghalsz ez is megszűnik létezni. A pokol a Bibliában a sírt jelenti (héber seol, görög hádész) ide kerül minden ember halála után. Innen mindenki feltámad, az igazak a mennybe mennek Krisztussal, a gonoszok pedig várnak az ítéletig, amikor is végleg elvétetik tőlük az élet lehetősége és meghalnak örökre.


Üdv. Péter

2011. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy születésünk előtt Istennél volt a lelkünk. Aztán amikor megszülettünk akkor belement a testbe vagy na érted :D
2011. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!