Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fogamzásunk pillanata előtt...

Fogamzásunk pillanata előtt is létezik már a lelkünk?

Figyelt kérdés
Mikor meghalok, a lelkem továbbél, és a Mennybe, vagy a Pokolba kerül. Eddig tiszta. De most azon gondolkozom, hogy ha halálunk után van lelkünk, akkor születésünk előtt is kell lennie, különben a Mennyben és a Pokolban egyre csak gyűlnének és gyűlnének a lelkek minden egyes megszületett és meghalt emberrel, és ez addig folytatódna, míg ember van a földön. Vagy ez a helyzet, vagy pedig az ezután születő emberek lelke is létezik már, és a világon létező lelkek száma állandó. Ekkor viszont az a kérdés merül fel, hogy vajon hol vannak a még meg nem született emberek lelkei? A Pokolban vagy Mennyben csak nem, hiszen még nem volt részük az Életben, a Próbatételben, ami alapján eldől, hogy hol a helyük. Ezek szerint Istennek van egy külön helye a még meg nem született emberek lelkei számára, de ilyen helyről említést még nem találtam a Bibliában.
2011. máj. 9. 21:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Péter szavát kiegészíteném...ugyanis ha jól tudom, az Újszövetségben a pneuma szó intellektust, értelmet, elmét jelent. Tehát az emberi értelem/szellem maga egy az Istennel, és az alapban létezik, annak léte örök...ezért is mondja, ha jól tudom Jézus, hogy csak az kerülhet a mennybe, aki már alászállt onnan...de hát mindenki megteszi ezt, ahogyan megszületik...a lélek, az a test és szellem/elme egysége...ez természetesen megszűnik halálkor, de nem az elme, csak a két dolog egysége, mivel a test megszűnik funkcionálni...az emberi értelemnek azért van szüksége a fizikai testre, hogy meglegyen a tapasztalata, amiben a dolgok egymáshoz viszonyulva jelennek meg...erre azért van szükség, mert az emberi elme viszonyítás híján magáról sem tudja, hogy van. :)


a kérdésedre a válasz tehát...a lélek maga nem létezik a megfoganás előtt, de az elme igen, és a menyben van, az egység állapotában...:)


egy válaszolónak üzenem, hogy megfoganáskor már a magzathoz van ragasztva az elme, ezt nekem lány mondta, hogy teherbe esett és már akkor érezte a kicsit.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Megintcsak az a kérdés, hogy a Biblia tanítását fogadjuk-e el vagy más elgondolásokat.

Péter pontosan mondta el a bibliai tanítást, de az utolsó hozzászóló gondolatai nem szerepelnek a Bibliában. A rúach/pneuma szó jelentése: szél, lélegzet, lehellet, lélek.

Az ember test és lélek egysége. Az egyes embert Isten teremti a fogantatás által. A lélek öröktől fogva való létezéséről nem tanít a Biblia, ahogy a lélekvándorlás is ellentétes a Biblia tanításával!

"Nekem gyermekkorom óta azt mondták, hogy ha jó leszek az életben, akkor halálom után együtt lehetek az Úrral a Mennyek országában az örökkévalóságig. Szó sincs reinkarnációról!" Így van, 1 élete van az embernek. Viszont Jézus arról beszél, hogy az kerülhet a Mennybe, aki hisz Őbenne, és követi Őt. A jóság egy viszonylagos fogalom. Ki a jó? Aki kevés rosszat követ el? Kihez képest? Isten tökéletes jóságához képest senki sem jó. Jézus mondta a gazdag ifjúnak: senki sem jó, csak az Isten.

2011. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

te utolsó. :)


az ember a rúah/pneuma val válik élő lélekké. tehát a lélek az a pneuma és az ember fizikai testének egysége...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Pinocchio válasza:
0%
Egyszerűen nem térek magamhoz,megannyi megválaszolatlan kérdés volt függő állapotban a fejemben és a mentalizmusnak köszönhetően egyszeribe összeállt a kép,minden vallás a mentalizmus lebutított verziója más-más oldalról nézve.
2011. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Pinocchio.


Ez azért van, mert a mentális elv a legelején van a filozofálásnak, a gyökerénél kapja el a tévedést, és már ott megszünteti...ráadásul csak kétféle lehetőség van...a világ vagy kintről mutatkozik meg nekünk, vagy belülről fakad...vagy materiális, vagy gondolatok sora. S a szép az egészben, hogy a gondolatiság nem letagadja a matériát, tehát nem ellent mond neki, hanem felöleli és túlmutat azon, vagyis többet ad...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pinocchio válasza:
Egész gyerekkorom óta éreztem hogy Elme vagyok,az öcsém sajnos menthetetlenül(na jó azért nem teljesen)materialista,próbálom neki elmagyarázni hogy ezzel kvázi letagadja önmaga létezését.Már egész kis koromban megsejtettem hogy az elme terméke a realitás/szubsztancia anélkül hogy bármilyen könyvet olvastam volna,de akkor még nyers formában volt bennem ez a tudás de most már úgy tűnik hogy megszilárdulni látszik.
2011. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Pinocchio. :)


Hasonlóképpen történt nálam is. Nekem a könyvre azért volt szükségem, hogy lássam leírva az Élet Igazságát(igazából én akartam megcsinálni, de a belekezdésem előtt került a kezembe elég magasztos módon, ha úgy nézzük)...mihelyst ez megtörtént, kezdtem el mesélni erről az embereknek...s nagyon úgy tűnik "kikezdhetetlen", vagyis tényleg ez a Frankó...és bevallom, hogy az elv többszöri leellenőrzése után a kétségeim teljesen megszűntek, mivel ezzel tényleg minden magyarázható. :P


ui.: egyébként egyre többen fogják érezni, hogy valami nem stimmel, és keresni fognak...ebben meglelhetik azt, amit akarnak...így bennük is megszilárdul majd az Isteni Elv(Önvaló bölcsessége). :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Pinocchio válasza:

Valósággal szétrobban tudatom a gondolatok végeláthatatlan soraitól,az a legdurvább az egészben hogy alig olvastam bele a netes linkbe(bár a te hozzászólásaid hatottak szikraként) és máris magamtól megértettem szinte minden létező működését,ez kb olyan érzés volt mint amikor Neo megállította a golyókat és látta a kódokat maga előtt az első rész végén.Egy újabb taggal bővült az Univerzum Prófétái:)

Üdv.

25/F

Σternal Σntity

2011. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Pinnochio. alias "Eternal Entity" :)


"bár a te hozzászólásaid hatottak szikraként"


bevallom őszintén, hogy ezért vagyok...s most már Te is. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!