Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jézusban van az élet gyüleke...

A Jézusban van az élet gyülekezetről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Esetleg van valakinek személyes tapasztalata a gyülekezetről, vagy a "missziójukkal" kapcsolatban?
2011. máj. 14. 21:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Köszönöm szépen, hogy bemásoltad a görög szöveget, aki ki tudja betűzni a szavakat, így láthatja, hogy amit fonetikusan beírtam az hogy néz ki a görög szövegben!


Üdv. Péter

2011. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne ragadj le egy-egy keresztény felekezetnél vagy vallásnál!


Teljesen mindegy melyik keresztény felekezetet választod mert egyik sem a zsidó kultúrából ki-indulva próbálja levezetni a teológiáját. Jézus azonban Zsidó volt és abból a kultúrából jött.


Az I. sz.-tól fogva eltűntek a zsidó keresztények a gyülekezetekből így a Bibliában leírt zsidó szokásokat, mondatokat de szavak speciális zsidó jelentését is félreértelmezték a nemzetekből való nem zsidó származású egyházatyák. Olyan mondatok feletti viták alapján alakult a vallástörténelem amelynek zsidó jelentést nem ismerték

a vitatkozó felek, mert már nem voltak a gyülekezetekben zsidó-keresztények akiket erről meg lehetett volna kérdezni.


Vizsgáld meg a következő oldalon a Bibliaiskolából azokat a témákat amelyek érdekelnek:

www_bibliatanitasok_hu/Bibliaiskola/Bibliaiskola_html


Ha felkelti az érdeklődésed kezd az elején én is rájöttem hogy amit eddig tudtam az csak 60%-a az igazságnak amit a zsidó kultúra ismerete jelent az egész evangéliumot illetően. Tehát a 100%-ot az jelenti ha tisztában vagy Jézus életének zsidó vonatkozásaival is.


Nagyon ajánlom a figyelmedbe Dr. Arnold G. Fruchtenbaum - A messiás élete - Központi események zsidó szemszögből c. könyvét.

2014. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!