Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Nem hülyeség a...

Katolikusok! Nem hülyeség a gumit is tiltani, bűnnek tartani?

Figyelt kérdés
Ha az élet a fogantatásnál kezdődik, akkor a gumi miért lenne bűn? Szerintem nem hogy értelme nincs annak, hogy a Katolikus Egyház tiltja a gumit, hanem kifejezetten a céllal ellentétes, káros. A cél az abortuszok számának csökkentése lenne, ez helyes cél, hisz az abortusz már valóban bűn, gyilkosság. Ha-nagyon helyesen- az egyház célja, hogy szorítsuk vissza az abortuszt, akkor nem hogy tiltania nem kéne a gumit, hanem kifejezetten népszerűsítenie!
2011. máj. 19. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Az abortuszok elég nagy része valószinűleg nem a házasságon belüli nemkívánt terhességből adódnak. A (római) katolikus vallás pedig tiltja a házasság előtti szexet.
2011. máj. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát azért szerintem házasságon belül is vannak abortuszok nagy számban... Szerintem egyébként a házasság előtti szex tiltása is hülyeség, de akkor miért nem azt mondják, hogy szex csak házasságban, viszont akkor lehet gumit haználni, egyrészt, mert ezzel abortusz is kevesebb lesz, másrészt meg azért az sem jó, hogy a fejlődő országokban kontrollálatlanul születnek a gyerekek az éhezésre...
2011. máj. 19. 11:28
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Talán mert már a Bibliában is benne van, hogy "szaporodjatok és sokasodjatok", viszont akárhogy is nézem, egy szó sem esik ott sehol családtervezésről és születésszabályozásról.
2011. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

a, a fejlődő országok ált. nem pont katolikusok

b, kajájuk nincs, nemhogy gumijuk legyen...

c, felvilágosítás kell, nem gumi


Egyébként a Katolikus Egyház hivatalos hitvallása, hogy a szexuális együttlét nyitott kell, hogy legyen a gyermekáldásra. Két dolog a lényege: szeretteli, boldog együttlét és egymás odaajándékozása házastársaddal, és nyitottság a születendő gyermekre, akivel Isten talán épp most akar megajándékozni. Ha nem termékeny napokon vannak együtt, az nem megy szembe ezzel, mert attól még a maga természetes voltában zajlanak a dolgok, és mesterségesen nem akadályozzák meg az esetleges fogantatást (ami nagy valószínűséggel akkor nem jön létre, de nem akadályozzák!).

2011. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Ha-nagyon helyesen- az egyház célja, hogy szorítsuk vissza az abortuszt, akkor nem hogy tiltania nem kéne a gumit, hanem kifejezetten népszerűsítenie!"


logika van abban, amit mondasz, a protestánsok nem is tiltják.


a katolikusoknál többrétű a tiltás. egyrészt ott van Onan története, amiből azt a következtetés lehet levonni, hogy a mag elpazarlása bűn. az óvszernek meg éppen ez a célja. másrészt a bujaság a hét főbűn egyike, és ha ezt szaporodjatok és sokasodjatokkal parancsal összevetjük, akkor nem nagyon marad más következtetés, mint az, hogy szexuális aktus maga bűn, kivéve ha az utódnemzést szolgálja. tehát semmilyen olyan módszert nem támogathatnak, ami lehetővé teszi az utódnemzés nélküli testi kapcsolatot.


ez egy egyházi vélemény, lehet vele vitatkozni, de megváltoztatni úgy sem tudod, úgyhogy ha nem tetszik, akkor másik egyházat kell keresni. ez van.

2011. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezért vagyok én evangélikus.:)
2011. máj. 19. 11:51
 7/14 anonim ***** válasza:

A katolikus egyház....


Joseph Alois Ratzinger (ismertebb nevén XVI. Benedek pápa) arról pofázik, hogy szeressük egymást, hogy jajj a szegény országok, jajj, a háborúk, jajj minden. Közben pedig a pápa tiarájának árából egy fejlődő ország éhező gyereket egy évig lehetne etetni. De szerintem egy gúnyájának az ára is elég lenne egy komplett árvaház ellátására, és akkor a full arany vatikánról még nem is beszéltünk.

2011. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira szigorúak: "Olyan esetekben, amikor a cél a nemi fertőzések kockázatának csökkentése, elfogadható lehet a gumióvszerek használata" - jelentette ki XVI. Benedek pápa. A katolikus egyházfő arra a kérdésre válaszolt, hogy a Vatikán alapvetően ellenzi-e az óvszer használatát.
2011. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Dymo ***** válasza:
0%
Azt magyarázzátok már meg nekem,hogy az abortusz mért gyilkosság? Ha még meg sem született az a szerencsétlen kölyök?
2011. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Olyan esetekben, amikor a cél a nemi fertőzések kockázatának csökkentése, elfogadható lehet a gumióvszerek használata"


szépen hangzik.

de! a "megerőszakolták a feleségem" kategóriát leszámítva jó keresztény miként kerül olyan szexuális kapcsolatba, ahol fenn áll a fertőzés veszélye?


ez csak melléduma.

2011. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!