Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hisz az Istenben, mi a...

Aki hisz az Istenben, mi a bizonyitéka Isten létezésére?

Figyelt kérdés
Miért hisztek Istenben, milyen okkból?, milyen csodát tett vagy valami ilyesmi hogy mi az amibe kapaszkodtok hogy ö létezik, és hogy ö teremtette a világot,embereket stb.? Elöre is köszönöm a válaszokat, csak tudni szeretném!!!
2011. máj. 20. 18:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

>> Aki hisz az Istenben, mi a bizonyitéka Isten létezésére?


Ez a fene munkásőr nem hagyja magát !! Rosszabb a jehovistáknál...

2011. máj. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

cáfolhatatlan bizonyíték isten létezésére a körülöttünk lévő világ. ;)

evolucionisták hiába próbálják, nem tudják hihetően bebizonyítani, hogy irányítatlan véletlen folytán jött létre a világegyetem és minden ami benne van. Csak homályos találgatások és bonyolultnak tűnő magyarázatokkal állnak elő amelyek ugyancsak feltételezéseken nyugszanak. Például az emberben egyáltalán nem is létezik olyan sejt vagy gén ami a törzsfejlődést irányítaná vagy lehetővé tenné.. újabb hiányzó láncszem az evolúcióban ;)

Sok kutató, akik egyre többet és többet tudnak meg az általuk tanulmányozott szakterületről (növények, állatok, emberek, föld, világegyetem), rájönnek, hogy annyira precíz a felépítésük, hogy véletlen folytán egyszerűen nem jöhetett létre. Matematikai képtelenség. amikor Darwin elkészítette elméletét még sejtése sem volt arról milyen összetett és bonyolult csak az emberi test felépítése. akkor még nem létezett sem a genetika, sem a mikrobiológia, sem a biokémia tudománya. Ahogy egyre többet fedezünk fel a körülöttünk lévő világról, az evolúció annál labilisabb lábakon áll, egyre több feltételezésbe találgatásba kell az evolucionistáknak bocsátkozniuk. Darwin óta, több mint száz év alatt eljutottunk oda, hogy most már több hit kell az evolúció elfogadásához mint ahoz, hogy elfogadjuk van egy felsőbb rendű értelem aki irányítottan hozta létre az univerzumot. Aki ráadásul a névjegyét is itthagyta ;)

2011. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Azért hiszek Benne, mert találkoztam Vele, és vasárnap is találkozni fogok.

Ennyi. Hiszel Rio de Janieroban ? Ugye még te sem láttad és sem láttam. De elhiszem másoknak hogy van és ha elhatároznám magam hogy nekem ezért repülőre kell ülnöm, hogy magam meggyőződjek róla, akkor lennének érzékszervi tapasztalataim.

Istenről vannak tapasztalataim mert Ő tett egy "lépést" felém és én tettem tíz lépést Felé.

Ha Krisztust valaki alázatosan és kitartóan kéri, hogy mutassa meg magát neki, akkor megteszi. De a GŐGÖS ateisták egyetlen erre irányuló kérését sem teljesíti!

Az istentagadók általában arra vármak hogy majd Isten helybe jön, de egy kis erőfeszítést sem hajlandók Érte tenni.

2011. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

" A Szellem maga tanúskodik együtt a mi szellemünkkel,hogy Isten gyermekei vagyunk." Róma 8,16.

Nekem a Szent Szellem jelenléte felbecsülhetetlen és csodálatos ajándék az életemben. Nélküle biztos hogy megrekedtem vagy hajótörést szenvedtem volna már a hitben.

2011. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egy hívő embernek nincs szüksége bizonyítékra a Teremtő létezésére. Megtapasztalja az életében minden egyes nap.


manju

2011. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%

Nincs egyértelmű, a tudomány által is elfogadott bizonyíték Isten létezésére. Még Aquinói Szt. Tamásnak is beletört a bicskája, hogy bizonyítékot találjon Isten létezésére.

De a hit pontosan ettől hit. Nincs szüksége észérvekre.

Én abba kapaszkodok, hogy érzem őt a szívemmel. Megérzem a jelenlétét, tapasztalom humorát abban, ahogy egy-két szituációt elrendez nekem. És néha meglátom mi volt a célja, mikor ez vagy az történt velem.

2011. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Csak egyet említek a sok közül: Búzaszál

2012. febr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Rengeteg bizonyíték van,ha tiszta szívből imádkozol,megsegít.

ha érdekel olvasd el a Bibliát, minden benne van

rengeteg embert gyógyított testileg és lelkileg is

sőt még halálból is támasztott fel embereket

Miért mit gondolsz, Hogy valaki kedvet kapott és leírt egy kitalált sztorit? Ez nevetséges!!

Gondolkodj el ezek után is!!

2015. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!