Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent, hogy Krisztus...

Mit jelent, hogy Krisztus által lehet üdvözűlni? Mit gondoltok ti erről?

Figyelt kérdés
Mit jelent, hogy Krisztusban hinni. Mit kell tenni, vagy miben kell hinni, ha valaki Krisztusban akar hinni?
2011. máj. 21. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem akarat kérdése, vagy hiszel, vagy nem...
2011. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hiszel benne valóságossá válik számodra mint a többi hívőnek, magyarán elismered hogy tényleg létezik.

Üdvözülésről pedig annyit kell tudnod, hogy ha elfogadod az ő engesztelő áldozatát(bűneid miatt halt meg a kereszten), akkor bűneid megbocsájtást nyernek. Mi kell ehhez? Hinned kell benne és tenni azokat amiket Jézus mondott:)

2011. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 pelgrim ***** válasza:
20%

Az üdvösség, vagy amit a vallások mennyek országának neveznek, a tudat egy bizonyos állapota, és igen, ez az állapot csakis a Krisztus által érhető el.


Krisztus által üdvözülni azt jelenti, hogy elismerjük isteni kilétünket, az Isten egyszülött Fiát / Leányát, a Krisztust saját magunkban és aszerint élünk, a Krisztust hozzuk kifejezésre gondolatainkban, szavainkban, tetteinkben, Őt tiszteljük, más szóval Krisztussá válunk.

2011. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Fiát/Leányát??? Jézus szerintem férfi volt :O
2011. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ha valaki hisz és bemerítkezik üdvözül." - Márk evangéliuma 16:16


Krisztusban hinni,azt jelenti,hogy egyrészről létezik Isten. Másrészről elhiszed,hogy Ő annyira szeretett téged,hogy az Ő drága Fiát Jézust feláldozta érted. Elhiszed azt,hogy Jézus keresztre lett feszítve,ezzel bűnbocsánatod lett,betegségekből való gyógyulásod lehet,démonoktól való szabadulás,anyagi jólét,szellemi jólét stb. Krisztus mindent megadott ami kell...


Ézsaiás 53:4-5

Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől! És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.


Ézsaiás 41,10;13: Ne félj, mert én veled vagyok, ne csüggedj, mert én vagyok Istened! Megerősítlek, meg is segítlek, sőt győzelmes jobbommal támogatlak. Mert én, az Úr, a te Istened, erősen fogom jobb kezedet, és ezt mondom neked: Ne félj, én megsegítlek!

2011. máj. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 pelgrim ***** válasza:

tegnap 19:22

„Fiát/Leányát??? Jézus szerintem férfi volt :O”


Igen, Názáreti Jézus férfi volt, de ha mélyebben belemerülsz e dolgokba, akkor beláthatod, hogy

minden ember Isten első és egyszülöttje, legyen az férfi vagy nő. Onnan „Isten Fia / Leánya”.

2011. máj. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Én hiszem, hogy Krisztus által van üdvösségem.


Nem próbálom meg leírni Neked, hogy ez mit jelent, mert nem tudnám teljesen jól megfogalmazni és 100%-ban megválaszolni a kérdést. De ha tényleg érdekel, és hozzáértő választ szeretnél, akkor ide küld el a kérdésed: budapest@golgota.hu

Nézelődhetsz is az oldalukon, sok minden van:

[link]

2011. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyit tesz, hogy egyszerűen elfogadod, hogy egyetlen egy nagy Egész van csak, semmi más azon kívül, és ezt teljes eszedből/szívedből belátod...tulajdonképpen az egyetemes értelemmel(Isten) azonosítod magad, ami meghúzódik minden létező mögött, ami teret/létet biztosít bárminek, ami van. Az pedig, hogy hol keresd, ebből kiindulva egyértelmű, mivel egyetlen Szellemről(értelem, elme, tudat) van szó, vagyis a saját értelmedben kell kutakodj őszintén, s meglásd az kinyilatkoztatja magát...akarni kell tehát ezt, és akkor nyílik meg számodra Krisztus ereje, akkor jár át az Úr kegyelme...Ehhez persze a puszta hit nem elég, kell hozzá a racionális alap, vagyis az igazság tudása, miszerint a világ mindössze gondolatok összessége, ami elméinkben jelenik meg, ugye az egyetlen Elméből kiindulóan, ami a saját Gondolatával(Ige) jeleníti meg a mindenséget, mivel azzal azonos...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha hiszünk és bízunk benne, rábízzuk hogy irányítsa az életünket, akkor elvezet minket az üdvösségre.

Nekem ezt jelenti.

2011. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: HIT = az IGAZSÁG iránt való ENGEDELMESSÉG.
2011. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!