Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell a szentekhez...

Hogyan kell a szentekhez imádkozni?

Figyelt kérdés
Római Katolikus Keresztény vok.
2011. máj. 23. 20:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Csak egyedül az Atyához lehet imádkozni
2011. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Átfogalmazás, ohgy lehet a szentektől kérni valmit ?
2011. máj. 23. 20:16
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

igen, így jobb: erről van szó- mivel ők közel kerültek Istenhez - a közbenjárásukat lehet kérni, segítségüket.

Érdemes olvasni a szentek életét, legendáit -könyvtárból nézd meg. Miért szentek? és hogyan tudtak Istenhez közeledni, mit tettek? mi példaértékű? ki lehet a példaképem? :)))

Legenda Aurea (azért papíron jobb a szemednek:)))

[link]

2011. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Az első nem katolikus,ezért a válasza sem jó.

Imádni valóban csak Istent lehet,de imádkozni Szűz Máriához és a szentekhez is lehet,és szoktunk is.

Gondolatban mondd el nekik a problémádat,kérd a segítségüket,de imakönyvekben vagy szentképeinek sok szenthez szóló kérelmet (imát) találhatsz.

2011. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
9%

első vagyok

"Az első nem katolikus,ezért a válasza sem jó. "

Mert a katolikus az egyetlen üdvözítő vallás ugye? Azt hittem az igazságot bárki megismerheti a Bibliából, de ezek szerint katolikusnak kell ahhoz lennem.


Jézus hányszor imádkozott Mózeshez, vagy Noéhoz? Csak az Istenhez imádkozott. Valahányszor arra buzdít minket, hogy imádkozzunk, mindig azt mondjam hogy az Atyához.


Én a Biblia igazságát nézem, és ez egy katolikusnak nem is lehet igaznak való, mert egy csomó mindenre ami benne van arra fütyülnek. Térjetek meg és keressétek az igazságot, amíg megtalálható!

2011. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

ja és a közbenjárásról: 1Tim 2,5 "Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus"

Ha néha Bibliát is olvasna egy katolikus nem esne abba a hibába, hogy közbenjárónak tekintsen bárkit Jézuson kívül. TISZTELET A KIVÉTELNEK!


Zsani

2011. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 yuda ***** válasza:
93%

Én viszont katolikus vagyok, de nem az elvakult fajtából, hanem önállóan is elolvastam már a bibliát és annak fényében azt kell mondanom, soha egyetlen szent sem imádkozott sem szűzmáriához, sem más szentekhez.Ilyen nincs a biliában, hogy Isten ezeket az imákat meghallgatná.


Az első válaszadó nem tudom milyen vallású, de teljesen igaza van. Biblia szerint egyféle imádkozást hallgat meg Isten, mégpedig a Jézus nevében történő imákat.

Ha ezt elismeritek, akkor hozzá imádkozzatok- ez a biztos!


Minden katolikus barátomat szeretném ösztönözni, hogy magatok is olvassatok bibliát, ne csak tanításokat hallgassatok, és vizsgáljátok meg mi bibliai, mi pedig nem- és kérlek benneteket, a biblia legyen az erősebb, az igazabb, ne a vakon higyjetek el mindent.

2011. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

20:44es! Jó ezt hallani :)

Zsani

2011. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nyugodtan kérd a szentel közbenjárását,és ne hallgass a tájékozatlan,csak a Bibliára hivatkozókora.

A Biblia az Ó-szövetség tanításairól szól. Abban nem lehet benne utalás a szentekre,vagy Szűz Máriára,mert Jézus születése előtti időkből való.

Jézus tanításait pedig az Új-Szövetségben a 4 evangélista írta meg.

Egy katolikusnak illene ezt tudnia.

Ha nem tudja,akkor nem katolikus,legfeljebb annak keresztelték.

Nem az a lényeg,hogy ki milyen vallású,hanem az,hogy Isten félő-e?

2011. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"A Biblia az Ó-szövetség tanításairól szól. Abban nem lehet benne utalás a szentekre,vagy Szűz Máriára,mert Jézus születése előtti időkből való.

Jézus tanításait pedig az Új-Szövetségben a 4 evangélista írta meg."

Ennek a pár mondatnak azontúl, hogy értelme nincsen, igazságtartalma sem.

A Bibliában megtalálhatóak mind az ó- mind az újszövetség tanításai, az utóbbiak Jézus születése után történtekről szólnak, és valóban szentekről és Máriához való imádkozásról nincsen benne egy betű sem, mivel Istennek ez nem akarata, terve, sőt utálatos dolog előtte.

2011. máj. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!