Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az oka hogy távolodok...

Mi az oka hogy távolodok Istentől, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Mostanában úgy érzem, hogy távolodok Istentől, esténként nincs kedvem imádkozni, nem tanulmányozom a Bibliát sem :(

Vajon miért nincs kedvem az imádkozáshoz? Úgy érzem mikor lefekszek aludni hogy nincs különösebb közölnivalóm Istenhez, és ezért nem szoktam imádkozni. Ezért aztán úgy érzem hogy nem foglalkozik velem :'(


2011. máj. 26. 18:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

20:07 vagyok.

Nyugi, még nem várja senki tőled Kérdező, hogy dönteni tudj az életed dolgairól. Ahhoz még túl fiatal vagy. De már elkezdhetsz gondolkodni rajta. Emellett annyit írtam, hogy ki kell alakítanod egy világképet. Ha abban valamilyen felsőbb hatalom szerepel(Isten, Buddha, Zeusz, Földanya...stb.), hát szerepeljen. Ha nem, nem.


Csak annyit írtam, hogy teljesen normális az, ha esetleg nem szerepel, nem kell hinned semmiben(mert mondjuk a szüleid azt várják), ha annak nem találod értelmét.

2011. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg a világi életedet. Hogyan tartod a kapcsolatot a rokonaiddal, barátaiddal, ismerőseiddel?

Kommunikálsz velük, igaz? Megosztod velük az örömeidet, bánataidat, vagy egyszerűen csak azt ami az életed folyamán történik veled.

Istennel való kapcsolatodhoz is szükséges a kommunikáció. Nem fontos szertartásosan csak este elmormolnod a betanult imákat.Beszélj hozzá a saját szavaiddal. Kérdezd őt,oszd meg vele a gondolataidat akár napközben amikor eszedbe jut.

Nem mondom, hogy ebben a rohanó életben én sosem felejtek el egyetlen imát sem, de ha mégis, azt azonnal pótlom amikor eszembe jut, és nem azért mert Isten elvárná tőlem, hiszen Ő elfogadott engem olyannak amilyen vagyok, szeret így is úgy is, hanem mert szükségem van rá, hogy pl reggel azért imádkozzam Jézushoz, hogy jöjjön a szívembe, tanítson engem és maradjon velem egész nap. Este pedig nem tudnék lefeküdni anélkül, hogy megbánnám bűneimet és megköszönném a Jóistennek, hogy enni adott, gondoskodott rólam és a családomról,hogy egészségesek vagyunk stb.

Ilyenkor szoktam imádkozni a tisztítótűzben lévő lelkekért, a hitetlen emberekért és a szükséget szenvedőkért is, hiszen sosem tudhatjuk, hogy felébredünk-e reggel, azaz lesz-e módunk ezt másnap megtenni.

A Bibliát -különösen az evangéliumokat- pedig azért fontos olvasni, hogy megismerjük Jézust és törekedjünk arra, hogy jellemben hozzá hasonlókká váljunk.

Nekem most még arra is van időm, hogy keresztény filmeket, dokumentum filmeket, bizonyságtételeket nézzek a neten, ezekből is rengeteget tanulok.


Az ima Kincs, és nem kitüntetés számunkra. Sajnos ezzel a kinccsel is úgy vagyunk, mint az anyagi világ legnagyobb kincseivel. Azt értékeljük legkevésbé, ami legkevésbé nélkülözhető: tűz, víz, levegő!

Istennel való kapcsolatunk értékelése dönti el önértékelésünket. Föltámadást kéne átélnünk mindannyiszor, valahányszor imáinkban Hozzá fordulunk. Ha imánk nem üres pótcselekvés, hanem valóban élő találkozás Istennel, akkor az olyan, mint mikor a természetben föltámad a szél. Akkor tisztító erők kezdenek működni az álmatag levegőben. Aki igazán törekszik átélni imájában az Istennel való kapcsolatot, annak szívében azonnal tisztító erők indulnak el, és ezek az erők, csak ezek az erők, képesek szebbé tenni világunkat.


Minden imának gyógyító ereje van! Aki a kegyelem állapotában él, az bármit kérhet a szeretet körén belöl, biztosan megkapja. Számára nincs meg nem hallgatott ima! Aki nincs a kegyelem állapotában, az csalhatatlanul csak azt kérheti, hogy megtérjen. E kérése biztos meghallgatásra talál!

A reggeli ima, vagyis tervkészítés és az esti számonkérés az útja minden erkölcsi önnevelésnek.

2011. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Azért távolódsz Istentől mert nem vágyodsz rá annyira, nem foglalkozól vele ugy mint azzal akit szeretsz nagyon.. mert nem ismerted meg eléggé Öt, és nem tudod azt hogy mennyire közel van hozzád (a Szelleme)és mennyire szeret. Meg kell ismerd jobban Öt mert minél jobban megismered annál jobban megszereted -persze ha jól ismered meg Öt, amilyen valójában.


Tudnod kell hogy azért történt ez veled hogy távolódsz mert az Ördög mindent megtesz hogy eltávolítson tőlle. Kérlek ne hagyd!!! És tudd meg hogy mióta kapcsolatba léptél a Mennyei Atyával és Jézus megmosta abűneidet(gondolom kérted Öt erre) azóta a Szent Szellem a Segítő benned van, és bármikor egy kis segítségre is van szukséged Ö ott van, csak kérjed tőlle , és segít neked bármilyen kis-nagy helyzetben..

Ne szomorísd meg a Szent Szellemet, mert akkor te is megszomoródsz, lehet anélkul hogy tudnád miért.. És kérlek erősítsd magad az Isten beszédével ,másképp nagyon gyenge leszel és előbb utóbb elesel vagy könnyen a Sátán csapdáiba eshetsz..

2011. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Külön kérlek ne hallgass a 21:57-es re. A Sátán is az elején ilyenekkel jön, és ne adj helyet neki kérlek! Neked is Jézushoz kell menned,(nem vagy túl fiatal ehez) és Ö elvárja ezt tőlled..

Féltő szeretettel kuldöm..

2011. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázz, ne kételkedj, ne gondolkodj! Azt tilos, csak bólogatni szabad sűrűn...Ha nem, elvisz a patás öregördög...
2011. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

sziaa :)énis 14vagyok és keresztény :)

és sajnos a gond nálam is ugyan ez :(



bocsi,hogy nem tudtam normális választ adni:(

2011. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!