Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám a barátomat...

Hogyan tudnám a barátomat közelebb vinni Istenhez ha távkapcsolatban élünk?

Figyelt kérdés

Én katolikus vagyok, fontos nekem a hit. Ő nyitott rá, de magától nem megy el templomba vagy bármiféle keresztény találkozóra. Mivel más országban élünk jelenleg, így nem tudom h segíthetném őt ezen az úton előre, h ő is megtapasztalhassa h mekkora ereje van egy keresztény közösségnek, és milyen jó ha az embernek van egy személyes kapcsolata Istennel. Ha itt lenne, elhívnám ide-oda, de így nehéz. köszönöm az ötleteket

20L-21F


2011. máj. 30. 10:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. mint mondtam, nyitott rá teljesen, és nem "önzésből térítgetem". Érdekli, lát benne vmit, már csak azért is, mert tudja, h nekem fontos. Szóval nem rá szeretném erőltetni, hanem segíteni neki előrébb lépni. Én tudom jól, h egyedül milyen nehéz felépíteni egy jó kapcsolatot Istennel és mivel neki nincsenek meg hozzá a családban látott példák, alapok, így nyilván szüksége van segítségre. nem letámadom, hanem támogatom
2011. máj. 30. 12:35
 12/17 anonim ***** válasza:
95%

Küldjél neki olyan vallásos írásokat, amik tényleg érdekesek.

Pl:

- Fausztina nővér naplója

[link]

- Tanítások (mp3-ban)

[link]

- Pio atya élete, Natália nővér vagy Erzsébet asszony naplója (Szeretetláng)

Hátha kiderül hogy valami tényleg érdekli.

2011. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"már csak azért is, mert tudja, hogy nekem fontos". Tehát nem önmagától, önmagáért. Olyan nincs, hogy hiszek, mert valakinek a kedvében akarok járni. Az nem hit.
2011. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kérd meg, hogy legalább annyiban legyen partner, hogy meghallgasson téged, és te bármikor elmondhasd neki a vallásos érzéseidet, élményeidet. A hit ugye beszélgetés útján terjed. Ha már sokat hallja ezeket a dolgokat, esetleg néha imádkoztok is együtt, akkor talán lehet foganatja. Persze neked is sokat kell imádkoznod a párod megtéréséért, anélkül nem megy.
2011. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha ő tisztel téged annyira, hogy nem erőszakolja rád a világnézetét, akkor te is tedd meg ezt neki. Te sem örülnél, ha ki akarna nevelni a hitedből.
2011. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na de egy vallásos és egy nemvallásos ember nézetét nem lehet egy kalap alá venni, hogy "a te világnézeted ez, az enyém pedig ez", mert a nemvallásos embernek végülis nincs mit tiszteletben tartani a világnézetében, hiszen a hitbeli dolgok semmit sem jelentenek az életében. Úgy mondanám ezt, hogy a nemvallásos ember gondolkodása ebben a kontextusban az üres papír, a vallásosé pedig egy szépen telerajzolt, telefestett papír. A kettő között szerintem van egy kis különbség.
2011. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd rá, a szeretetet tartsd szem előtt! ha tiszteled a barátod életfelfogását,akkor hagyd békén.Ha nyitott rá,akkor bízz benne,hogy komolyabban fog foglalkozni a dologgal,de a döntés mindenképpen az övé.
2011. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!