Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » (sajnos nem lehet Tőletek...

(sajnos nem lehet Tőletek kérdezni, az eredeti így szólna: ti milyen vallásúak vagytok stb. ) Az emberek milyen vallásúak? Mesélnének vallásukról?

Figyelt kérdés
miért azok, amik,ezt hogyan gyakorolják, mennyire tartják a szokásokat,mennyire számít, mibe születtek bele?(magatokról kérdezlek.:) Remélem érthető a kérdés.írjatok amennyit csak tudtok!!)
2011. jún. 10. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet konkrétan tőlünk kérdezni?
2011. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert kiírja, hoy általános kérdést tegyek fel, vagy egyes szám első személyben.. Nem tudom miért..
2011. jún. 10. 19:21
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Nincs vallásom,én csak és kizárólag Magamban hiszek.
2011. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
én a semmiben hiszek semmiből lettünk és semmivé leszünk szép jövő nem?
2011. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Vree ***** válasza:

Egyetértek a kérdéssel, az ilyesmit jobb a neten nem megkérdezni. :D


Mi nem vagyunk hívők, biztosan ez is számított, de igazából a sok gyerekeknek írt Bibliamagyarázat amit tízéves korom előtt olvastam tett szerintem ateistává. Az biztos sokat ért hogy nem volt ilyenben családon belül konfliktus - szerintem sokan azért kerülik hogy ilyen nyíltan hitetlennek bélyegezzék magukat, mert az ismerősök, barátok közül valakit megbántanának. Lehet akkor én is "szkeptikus" vagy valami hasonló eufémizmusnak hívnám magamat puszta óvatosságból. Nem tudom lehettem volna e vallásos ha mások a körülmények. Az biztos, hogy a mai egyéniségem teljesen más volna.

2011. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Az ateistáknak nincs kinek hálátadni ......

A vallásos emberek nemtudnak hálátadni.....

Az igazi keresztyének (hívő emberek),tudják kinek kel hálát adni.......

A halál után az ataista is hinnifog!De akkor már késő.

2011. jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én ateista családból jövök, de Isten szólt hozzám és el kezdtem keresni őt 13 évesen. kereszténynek tartom magam, hiszek Jézusban és a Bibliát isteni ihletésűnek tartom. De nem tartozom felekezetekhez, évekig anglikán voltam,aztán haza költöztem de nem találtam hasonló gyülekezetet, mint amibe odakint jártam.


Azon kívül a zsidó és keresztény misztikusokért rajongok, hiszek abban, hogy minden valláson belül lehet tudatosan élni és megvilágosodni, és hogy a Biblia tanítása is ez.


Az ateista háttér jó volt arra hogy kritikusan állok hozzá dolgokhoz és nem félek megvizsgálni őket minden oldalról. De a személyes megtapasztalásom az első. Remélem segítettem.


Freya

2011. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Római Katolikus vagyok.


Hogy miért vagyok az, annak több oka van:

- A családban elég sok vallású ember van, a kommunistától a Római Katolikusig. Viszont volt egy - számomra érthetetlen - szokás, miszerint a gyereket mindig az apa felekezete szerint nevelték, és a feleség is arra tért át. Nagymamám, miután a - szintén róm.kat. - férje meghalt, vissza is tért a református felekezetben. Igen, szerintem is bizarr, de ez van. Másik nagymamám görög katolikus, és az ő férje volt komcsi (az a furcsa szokás a nem ezen az ágon volt), de mivel apám római katolikus, így anyám is az lett. Ott esküdtek, engem ott kereszteltek, és ott elsőáldoztam. Szóval én így "születtem bele". De lelkes voltam, pap akartam lenni kiskoromban.


Utána utolért a liberálbolsevik korszellem, és nem foglalkoztam vele sokáig, de nem tagadtam meg soha.


Később, pár évvel ezelőtt változtak a dolgok, amikor bevezették a zinternetet, és olyan vicces paródiákat találtam, mint ez:


http://www.youtube.com/watch?v=Dto5yIOIG58


Majd egy napon kiplakátolták a városomat ezzel:


[link]


Ennek hatására kezdtem utánaolvasgatni a dolgoknak, és összerakni a képet. Később jobbikos lettem, és rászistáfásisztá, és antiszemitanáci, amit sokan szememre vetnek ezen az oldalon még most is, mert a vallásommal ellentétesnek találják. Mint kezdő "nagymagyar" és "antiszemita", kezdtem elfordulni a kereszténységtől, mert sok keresztényellenes, "zsidó-keresztényes", Koppányt és a pogányságot hirdető írást olvastam, és sokat töprengtem rajtuk. Tetszett, amit olvastam, és ráharaptam a témára, hogy a magyaroknak saját vallása van, ami a jobb mint a "ránk erőszakolt", "összeollózott" kereszténység, ami "azért készült, hogy a zsidók uralmát megalapozza". Így eljutottam egy oldalra, ahol még több hasonló dolgot olvastam, de elkövettem egy végzetesnek tűnő hibát, mégpedig, hogy kijelentettem, hogy végeredményben az ősmagyar hit és a kereszténység ugyanolyan értékeket vall. Válaszként kiragadott részleteket kaptam az Ószövetségből, amik nagyon durvának hangzottak, de ez már a sokadik alkalom volt, hogy Biblia idézetekkel fogtak meg, ezért levettem a polcról, és az elején elkezdtem olvasni. Kb. már az első 50 oldalnál megértettem, mit jelent a "kiragadás", de nem álltam meg, addig olvastam, míg az idézetekig eljutottam, és rájöttem, hogy a pogányok arcátlan hazugok, de nem csak velem, hanem az egész "teológiájuk" hazugságra épül. Visszatértem, szembesítettem őket a helyzettel, kérdőre vontam őket, mire csak annyit kaptam, hogy "ne itt térítsek".


Így "váltam" kereszténnyé. További történelmi és vallási írások, cikkek olvasása után ma már minden pogány rágalmat megcáfoltnak tekintek, így a kérdés nincs napirenden. Az illetékeseknek fogalmuk sincs a magyar történelemről, a keresztény tanításról, az igazságra eleve nem kíváncsiak, és felhőket kergetnek. Más részük pedig egy olyan hedonista, hippivallást próbál nagymagyar mázzal leöntve lenyeletni a gyanútlanokkal, amilyen a magyaroknak biztosan sohasem volt a kereszténység előtt sem. Nem részletezem, szörnyű.


Katolikussá pedig úgy váltam, hogy egyszer az egyetemen baptisták tartottak előadást. Ekkor már pogánykodásról szó sem volt, és katolikus hívőkkel vitáztam sokat, akiknek megismertem az érveit. Így ültem be a baptisták előadásaira, ahol elszörnyülködtem (3 volt, ebből 2-re ültem be, és az első volt a rossz) és megbotránkoztam.


Olyan megállapítások hangzottak el, miszerint mindegy, ki mit vall, mert mindenki ugyanabban hisz. Kellene egy felmérést csinálni, hogy statisztikailag a hívő orvosok jobban gyógyítanak-e, mint az ateisták. De el is vetettük ezt, mert nem lehet eldönteni, hogy ki a keresztény! Megtudtam, hogy egy orvosnak muszáj szétválasztania a hitét a munkájától, és így egyfajta tudathasadásos állapotban kell élnie. Volt szó arról, hogy a keresztények vegyenek-e részt a betegápolásban, de arra jutottunk, hogy nem, mert ha a keresztényeket beengednénk, akkor más vallásokat és szektákat is be kellene, mert nem lehetne mi alapján különbséget tenni! Volt egy kis elmaradhatatlan zsidó-keresztényezés itt is, meg relativizálás is, meg egyéb értelmetlenségek. Végeredményben úgy éreztem magam, mint egy SZDSZ gyűlésen, borzalmas volt megélni, hogy keresztények közé jöttem, és valami egészen mást kaptam. (A másik jobb volt. Igaz, az előadás 90%-a az ígérettel ellentétben a holocaustról szólt, de az előadás egy rögtönzött Trianon megemlékezéssel indult, az előadó nyitó mondata az volt, hogy "a történelem a legmeghamisíthatóbb tudományág", és beismerte, hogy amikor pár teületet visszacsatoltak, akkor ő is kint ünnepelt, és kiabálta, hogy "Éljen Hitler, éljen a Duce!", illetve arról is beszélt, hogy mindig kommunista ellenes volt, bár ebben kételkedtem, mert ahhoz képest, ahogyan állítólag "viselkedett", érdekes módon semmi bántódása nem esett, és a tények ismeretében ezt furcsállottam).


Nos, miután ezeket végighallgattam, és összevetettem azzal, amivel katolikus vitapartnereim érveltek maguk mellett, rájöttem, hogy miért kötelességem a katolikus oldalra állni ahelyett, hogy maradtam volna simán keresztény. Igen, gyakorlatilag érvekkel győztek meg:


- a katolikus a legrégebbi

- a katolikus az egyetlen, amit maga Jézus alapított (ezt hamarosan cáfolni fogják)

- ezáltal a pokol kapui nem vesznek erőt rajta

- a magyarság történelme elválaszthatatlan a katolikus egyháztól

- a katolikus egyháznak van tekintélye (lásd hierarchia, monarchiák, stb.), tehát teljesen más szemlélet, mint a libsi mindenkiazthiszamitakar játék.

- kidolgozott, a gyakorlatban több mint ezer évig működő rendszer

- óriási felhalmozott tudás

- ezáltal alkalmas a tanításra, és a mai hedonista, perverz, undorító, működésképtelen marxista és liberális (az én szememben van ezeknek egy közös nevezője!), illetve a tévelygő "náci" eszmék felváltására, és a dolgok normális mederbe terelésére

- elismeri a nacionalizmust, nem kell benne imádni ama bizonyos másik nációt

- következetes a saját tanaihoz, a történelmi bűnök pedig nem kisebbítik a szentségét


Szóval röviden, számomra ez A Kereszténység, mellébeszélés nélkül.


Az írásomban igyekeztem elkerülni más keresztény felekezetek minősítését, a baptistáktól elnézést kérek, nem általánosítottam rájuk a hallottakból, de ez nekem valahogy túl vérszegény.

2011. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdező, ha én ezt tudnám, akkor úgy, de úgy örülnék!!

Római katolikusnak kereszteltek, de egy családi tragédia (nemhaláleset, hanem nagyon közelálló családtag erkölcstelen viselkedése) miatt és sok barátom negatív irányban történő megváltozása következményeként csalódtam az egész kereszténységben. Ha a Bibliából idéz valaki, akkor én rettenetesen mérges leszek.

A baháí hitet kezdtem el tanulmányozni, de egyszer álmomban találkoztam egy volt tanárommal, a kollégium igazgatójával, ahova valamikor jártam, és elbeszélgettem az igazgatónővel. Az igazgatónőről tudni kell, hogy nem vallásos, vagyis nem egyházi suliról van szó.

Mindenről beszélgettem vele álmomban, és egyszercsak azt mondta az igazgatónő, hogy kislányom, te nem a szívedre hallgatsz, hanem menekülsz valami elől, kompromisszumos megoldást keresel, mert téged valami teljesen más fogott meg, nem a baháí hit, csak ezt a valami mást nem mered felvállalni, egyszerűen félsz, hogy nem tudod anak a valaminek a szabályait teljesíteni, ezért magadra erőlteted ezt a baháí hitet. Addig ne is lássalak kislányom, amég a szívedben rendet nem raksz, és el nem indulsz azon az úton, amerre téged ténylegesen húz a szíved. Az a lényeg, hogy álmomból felébredve rá kellett jönnöm, hogy egykori igazgatómnak igaza van.

Lehet, hogy Isten egykori igazgatómon keresztül figyelmeztetett engem, sőt ez teljesen biztos, hogy így van.

Egyelőre nem tudom, hogy mit csináljak, de örülök, hogy ilyen nagyszerű az Isten.

A Bibliát nehogy elkezdje most valaki idézgetni, mert hányingerem van tőle.

Majd a 2012-es évben lezajló változások meg fogják mutatni nekem, hogy én mit csináljak.

Üdv: egy szerencsétlen csaj

2011. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21:48-asnak: kösz hogy leírtad a sztoridat, nagyon jó volt olvasni. Azt hiszem azért is nagyon tetszett mert az én történetem is nagyon hasonló csak én magyarkodó rasszista helyett rocker meg számítógép függő voltam.
2011. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!