Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » (sajnos nem lehet Tőletek...

(sajnos nem lehet Tőletek kérdezni, az eredeti így szólna: ti milyen vallásúak vagytok stb. ) Az emberek milyen vallásúak? Mesélnének vallásukról?

Figyelt kérdés
miért azok, amik,ezt hogyan gyakorolják, mennyire tartják a szokásokat,mennyire számít, mibe születtek bele?(magatokról kérdezlek.:) Remélem érthető a kérdés.írjatok amennyit csak tudtok!!)
2011. jún. 10. 19:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Reformátusnak kereszteltek, félig mélyen hívő református, félig katolikusnak keresztelt, de inkább materialista-ateistaféle családban. Reformátusként töltöttem kb. 21 évet, hitben, szeretetben növekedve, Istent sokat keresve és megtalálva.

Már 16 éves korom körül elkezdett foglalkoztatni, hogy számomra a katolikus Egyház mintha többet nyújtana, de kamaszos túlzásnak tartottam, és gyorsan elnyomtam magamban. Aztán az évek azt hozták, hogy vargabetű után ismét felmerült bennem ez a kérdés, és mélyültem, mélyültem az Isten szeretésében, és Ő húzott, húzott Maga felé.

Nehéz volt eljönnöm szeretett református gyülekezetemből, mégis nagy örömmel tettem, és igazi otthonra találtam a Római Katolikus Egyházban. Gyakorlom a hitemet, igyekszek egyre inkább szeretni Istent, s így embereket. Őszintén szólva az Úr megsegít, így nyamvadtságom ellenére elég jól megy is. Isten és az Egyház törvényeit tartani igyekszem, ha elbukok, és észreveszem a bukást, megbánom, meggyónom. Ha tehetem, minden nap elmegyek szentmisére, és igyekszem minden nap Istenhez emelni a szívemet minél többször (=imádkozni).

Hát ez lennék én, nagyon felszabadulva és boldogan. A kötöttség nem megkötöz. Az igazság kötelez, és az igazság szabaddá tesz.

2011. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Ozmium42 ***** válasza:

Jah, és még azt elfelejtettem, hogy mielőtt ellátogattam a baptista előadásokra, úgy imádkoztam, hogy mutassa meg Isten a helyes utat. Tehát valamennyire kinyilatkoztatásnak is vettem a dolgot.


Nyáron szeretnék minden vasárnap elmenni templomba, holnap biztos, hogy menni fogok (Pünkösd), és múlt héten is voltam, de mikor egyetemen vagyok, akkor sajnos megvalósíthatatlan.

2011. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm szépen a válaszaitokat. Sok minden világosabb lett, és mélyen elgondolkodtat. Én még nem találtam meg a vallásomat, nem tudom pontosan hogy találjam meg, mert nem is igazán tudom mi micsoda pontosan, ezért sokat olvasok utána dolgoknak, s kérdezlek titeket. Köszönöm, hogy írtatok! :)
2011. jún. 11. 13:24
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha vallásokról szeretnél részletes/hiteles információkat, akkor nemcsak itt kéne tájékozódnod. Van rengeteg oldal a neten, ahol különböző vallásokról olvashatsz, és van számodra egy fantasztikus hírem is: az összes vallás szent könyve letölthető a netről

A Bibliát pl. innen: www.mek.oszk.hu, és a keresőbe írd be, hogy Biblia.

Aztán itt van még prá link, ahol vallásokról olvashatsz: www.vallasforum.hu Itt nem minden információ pontos, de a fórumon jókat beszélgethetsz emberekkel.

Itt egy másik link: www.ahimsa.hu Ez életmódmagazin útkeresőknek, van itt minden, vallás, ezotéria, stb.

Szóval, meg lehet találni mindent az Internet dzsungelében, csak körül kell nézni, és használni kell egyik legjobb barátunkat, a Google-t.

Üdv: egy lány

2011. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

tegnap 21:10

"A halál után az ataista is hinnifog!De akkor már késő."


Miért?


Egyébként: univerzalista.

2011. jún. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kis korom óta érdekelnek a vallások. Szüleim keresztény vallásúak, azon belül református felekezetűek voltak (jegyezzük már meg, hogy katolikus vallás, református vallás nincs.)


Nekem a kereszténységhez nem volt bizodalmam, mert sem az Istentiszteleteken, sem otthon a gyerek vagy a Szent Biblia forgatása és az ezekből tartott felolvasások-tanítások nem adtak nekem sokat.


Nagyon vonzódtam azonban a keleti kultúrákhoz. 7 évese voltam, amikor szomszédnéni (aki nem vonzódott a keleti kultúrákhoz) megszabadult némely könyvtől amely nem érdekelte. Így került hozzám Téchy Olivér: Buddha című (egyébként nagyon nehéz) monográfiája majd Vekerdi József fordításaiban Buddha beszédei. Minden irodalmat ami a buddhizmusra vonatkozott próbáltam elolvasni és 15 évesen el kezdtem látogatni az Árya Maitreya Mandala közösség rendezvényeit. Azután sok más vallás elsődleges irodalmait illetve az összehasonlító vallástörténeti meg a valláslélektani klasszikusokat is elolvastam. Most már nagyon hálás vagyok a karmámnak, hogy eleve a Buddha-Dharma iránt nyílt bennem bizalom. Az én esetemben tehát így történt.


Üdv

2011. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!