Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerinted az...

Keresztények! Szerinted az esküvő előtti szex, vagy a drogozás nagyobb bűn?

Figyelt kérdés

Kérlek csak akkor válaszolj ha keresztény vagy és persze eljársz rendszeresen templomba/ gyülekezetbe.

Tudom, hogy nincs kis és nagy bűn, a kérdést kérlek értelmezd úgy hogy neked melyiktől lenne nagyobb lelkiismeret furdalásod. Mi után állnál nehezebben Isten elé?


2011. jún. 12. 14:00
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Keresztény vagyok, de nem hiszek a békés megoldásokban. Van egy pont, amíg az működhet, de ebben az elkorcsult társadalomban, ahol már 14 évesen részegen b*sznak, már csak ez vezeti őket a jó útra, hisz az állam nem csinál semmit.
2011. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
És mivel egy nemzet vagyunk, így van közöm hozzá.
2011. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

elkorcsult társadalom? te is hozzájárulsz!


Csak megjegyezném, hogy van egy ismerősöm aki drogozott, bulizott, piált és szexelt. Aztán valahogy visszatalált Istenhez (Keresztény családja van). Még SOHA ÉLETEMBEN NEM LÁTTAM ILYEN JÓ KERESZTÉNYT!!! 110%-ban megváltozott.


De ha esetleg visszatérnénk az eredeti kérdéshez és egymást szidnánk. :)

Köszönöm...

2011. jún. 12. 20:48
 14/41 anonim ***** válasza:

"Csak megjegyezném, hogy van egy ismerősöm aki drogozott, bulizott, piált és szexelt. Aztán valahogy visszatalált Istenhez (Keresztény családja van)."


Persze, mivel Rá is hatott valami. Ha nem úgy, ahogy én, akkor más formában. Lehet, hogy Ő az értelmesebb fajta, akinek a szó is elég.

2011. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

jajj, nem. Nem érted a lényeget, ezzel azt akarom mondani, hogy bízz Istenben. :)

Őt is Ő húzta vissza.

2011. jún. 12. 21:15
 16/41 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindkettő bűn, mivel mindkettő kizár téged Isten országából ha nem térsz meg ezekből. Mindkettő halálos bűn. Most mi a fontosabb? Egy kis ideig-óráig tartó gyönyör, vagy az hogy majd teljesen elveszíted a szabadságod és tűzre dobnak? A tönkretett életét senki nem tudja megváltani majd az ítéletkor, mivel Isten olyan drágává tette az emberi életet, hogy az univerzum összes kincsével sem tudnád rendezni az adósságodat. Csak Jézus vére engesztelte ki Isten haragját. Ez a fizetőeszköz minden ember életéért. De ha nem hiszel az Ő kifolyt vérében, akkor a bűneiddel együtt Isten haragja is rajtad marad. Mindegy hogy mivel sérted meg Istent, droggal vagy paráznasággal, a következmény ugyanaz. Halál. Az újszövetség egyetlen nagy BŰNről beszél, az pedig a hitetlenség, mégpedig az, hogy nem hisznek az emberek Jézus Krisztusban. Ez az oka minden bűnnek, és lehet hogy rajtad is ezt fogják számon kérni. Miért nem hittél az evangéliumban a megmenekülésed érdekében?

2011. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Oké. Itt rögtön az elején meg is állnék. Nyilván rosszul érzed magad ha pl: lopsz egy csokit a boltból. És ha a te hibád miatt hal meg valaki? Pl: elütöd.

Érzed a különbséget? Nyilván igen. Az első kis bűn a második nagy. Tudom hogy mindegyik bűn, de van köztük különbség (lényegében nincs köztük különbség de az emberek, vagyis az ő lelkiismeretük megkülönbözteti a kettőt [és a lelkiismeretet Isten adta])

Szóval ha újra elolvasod a kérdésem: "Tudom, hogy nincs kis és nagy bűn, a kérdést kérlek értelmezd úgy hogy neked melyiktől lenne nagyobb lelkiismeret furdalásod."


A másik gondom a halál fogalmával van. A halál az csak egy átmenet, a túlvilágra.

Na igen, itt szokott mindig eszembe jutni az örök élet. Mert hát mindenkinek örök élete van, csak nem mindegy, hogy lent vagy fent. NAGYON NEM MINDEGY!


És végül a 3. dolog. (Ez inkább csak az én kötekedésem <bocsi>)

A drog az most vajon rossz vagy semleges? Ha valaki cigizik akkor nem hiszem, hogy bűnt követ el. De ha füves cigit szív akkor az már műn?! Miért? Csak azért mert az emberek (törvény) betiltotta('k)?

Legyen. Tegyük fel, hogy amit a törvény tilt az bűn. Na és akkor mi van a hollandokkal? Ott, nekik legális a fű. Akkor ő nem vétkezik másvalaki meg igen?


Szerindet ez, hogy van? Csak azért mert nem tudom, hogy van olyan rész a Bibliában ahol a drogokról van szó (kivéve alkohol, van valami olyasmi, hogy csak mértékkel). A szex azonban benne van a 10 parancsolatba.

2011. jún. 13. 01:02
 18/41 A kérdező kommentje:

Jaa igen. És a drog orvosi célra legális. Akkor ha orvos adja be mert szükségem van rá az nem bűn? De hisz ugyan az jut a vérembe ha csak jókedvből csinálom. :)


Ez a drog nekem nagyon nem tiszta. Ha valamit találsz ezzel kapcsolatban a Bibliában akkor kérlek írd le vagy magyarázd el.


:)

2011. jún. 13. 01:06
 19/41 anonim ***** válasza:

Értem. Megpróbálom elmagyarázni.

Van halálos bűn, és kissebb súlyú bűn is, amit a biblia véteknek, "melléesésnek" nevez, amit önhibájukon kívül vagy tudatlanságból követnek el az emberek, és ezekre jellemző a melléfogás inkább mint a szándékosság. Mindenkinek meg kellene tudni itélni magától is hogy mi az igaz. Csak az a helyzet, hogy ha nem szándékosan követsz el halálos bűnt, annak a következménye akkor is a halál, ha te nem tudsz erről. Ha megsértessz egy földi jogszabályt, akkor is felelőségre vonnak, ha nem ismerted azt. Ez a helyzet az örökkévaló törvényekkel is. Amikor az emberek nem kaptak még Istentől Mózes által semmilyen törvényt, azelött is meghalt mindenki a bűn miatt. A cigi azért bűn, mert kevélykednek az emberek az életükkel, és az egészségükkel.

A biológiai élet kevélysége nem Istentől van. Az életünket nem mi tartjuk a létben, hanem Isten adja nekünk. Mi Istentől függő lények vagyunk. Istent kísérti mindenki aki visszaél a jóval amit Istentől kap. Hálátlanság és gonoszság van az élettel való hamis dicsekedésben. A fiatalok körében lehet hogy nagymenőnek meg vagánynak számít a vakmerőség és az elbizakodottság hogy én haj de erős vagyok, de ami az emberek szemében magasztos, az az Isten elött utálatos. Ha adnál valakinek egy szép és drága ajándékot, mennyi hálát éreznél, ha ő megvetné, értéktelennek tartaná, és eldobná?

A bibliában vannak felsorolások a halálos bűnökről. Itt egy például:


" A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.

Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, visszavonások, pártütések,

Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, amiképpen már ezelőtt is mondottam, hogy akik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek."


A varázslás ennél a résznél szó szerint: farmakeia, ami növényi, kémiai eredetű anyagok okkult céllal történő használatát vagy készítését jelenti. Ma a kábítószer-fogyasztás és készítés, illetve a boszorkányság áll a legközelebb a jelentéséhez. A dobzódás pedig azt jelenti, hogy valaki különféle gyönyörök, romlott vágyak és kívánságok rabszolgája. Aki a testi természetébe vet, abból arat veszedelmet. Isten országa: igazság, békesség, és Szent Szellemben való öröm.

2011. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Evangélikus vagyok, járok templomba. nem vagyok bigott, egyik sem bűn a szememben, bizonyos feltételekkel:

-Füvezés: Akkor nem bűn, ha nem válik az ember rabjává. Nem veszélyesebb, és nem károsabb, mint az alkohol, úgyhogy ha NÉHA buliban megengedi az ember magának, és nem válik függővé,(A legtöbben nem válnak.) nem kompenzál vele valamit, valaminek a hiányát az életéből, akkor nem bűn, miként néha a haverokkal iszogatni sem. Bűn akkor, ha rabjává válsz. Vagy ha felelőtlenül vezetsz például vele, és veszélyeztetsz másokat.

-Szex a házasság előtt: Szerintem nem bűn, ha normális, nem CSAK erről szóló, érzelmen alapuló kapcsolatról beszélünk, és nem csalod meg a párod, és nem hetente váltogatod a partnereid. A végső cél a házasság, de olyan szent szövetséget, mint a házasság az ember olyannal köt, akit előtte már rendesen megismert. És szerintem abban a szex is benne van.

2011. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!