Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerinted az...

Keresztények! Szerinted az esküvő előtti szex, vagy a drogozás nagyobb bűn?

Figyelt kérdés

Kérlek csak akkor válaszolj ha keresztény vagy és persze eljársz rendszeresen templomba/ gyülekezetbe.

Tudom, hogy nincs kis és nagy bűn, a kérdést kérlek értelmezd úgy hogy neked melyiktől lenne nagyobb lelkiismeret furdalásod. Mi után állnál nehezebben Isten elé?


2011. jún. 12. 14:00
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

"érettségi utáni bulin lazítasz egy kicsit"


Érdekes, nekem még sose kellett ilyen, hogy ellazuljak... Akinek ilyenekre van szüksége, az debil, nem ember. A koffeinos cuccra meg annyit, hogy a lónak két oldala van, és egyes dolgok az egyiken vannak, mások a másikon. És a lovat csak egy hülye akarja keresztbe is elvágni.

2011. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Nos. Most mindenki leszidta a másikat és elmondtuk egymásnak, hogy a drog rossz és egyben jó is, hisz gyógyszer.

Kicsit elkanyarodtunk a drog jó vagy semleges dologtól.

Áttértünk a káros/ hasznos szemszögből való megfigyelésre és megjegyzésekre.


Térjünk vissza egy nem rég feltett kérdéshez: Mi értendő paráznaság alatt?

Ha van egy barátnőm akkor vele lefeküdhetek? Vagy csak akkor ha x éve járunk? Ha valakivel csak úgy lefekszek akkor az bűn? És ha részeg voltam (akkor a részegség a bűn) de a szex alól felment? Hmm?

2011. jún. 13. 21:50
 33/41 anonim ***** válasza:
Akkor feküdhetsz le vele szerintem, ha egy érzelmen alapuló, mély kapcsolatról beszélünk, aminek más célja is van a szexen kívül. Konkrét időhatár nincs. Az alkohol meg nem ment fel semmi alól, a fű sem. Nem az alkohol/fű a bűn önmagában, de ha valamit a hatása alatt elkövetsz, az bűn.
2011. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed ezeket?

Meg akarsz térni?

Amikor megtér valaki és elszakítja magát a régi életétől, olyankor kell a biblia mérőzsinórjához igazítania az életét. Az az evangélikus hívő szerintem kifelejtette ezt az alaplépést a keresztény életéből. Ha csak néha-néha részegeskedik meg füzvezik valaki, akkor lehet hogy nem váik rabjává ezeknek a szereknek, csak éppen egy világias dobzódó életet él. Nem lehet Istent megcsúfolni. Ha pedig szexuális kapcsolatot létesít valaki házassági szövetségen kívül, az a paráznaság.

2011. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Majd válaszolok, csak most érettségizek és nincs sok időm! ...
2011. jún. 14. 18:17
 36/41 Lindbergh válasza:

Isten halott!

Sőt, lehet az is, hogy meg sem született…


Belegondolt már valaki úgy tényleg alaposabban abba, hogy ez az egész szabad – nem szabad, bűn – nem bűn, elkárhozol – üdvözülsz téma nem kicsit földi eredetű? Ezt az egészet az ember találta ki saját magának, hogy keressen és kreáljon magának egy kiutat az örök sötétségből, abból, hogy Ő a szuper ego egyszer csak nem lesz! Ezt pedig a kényes emberi elme nagyon nem akarja ám megérteni.

Pedig barátom, ez a nagy harci helyzet! Amikor itt az idő, sajnos az olyan mint amikor a vasalót, vagy a tv-t kihúzod a falból.

Ne egy képzelt Istennek, vagy bármilyen szellemi lénynek akarj megfelelni, mert az marhaság és önámítás. Plusz kicseszel magaddal és a környezeteddel az előtted álló X évig. Saját magadnak kell annyi tartásodnak, erkölcsi világnézetednek, törvényeidnek lenni ami alapot ad, támaszt ad s amit utána betartasz és ahhoz igazodsz.

A vallás, főként a keresztény vallás egy manipulatív vallás. Mert ha ezt és ezt nem teszed, akkor majd, egyszer egy soha nem látható, tapasztalható jövőben jól vagy éppen rosszul jársz. Mekkora ámítás ez az egész, de valljuk be remekül működik. Lehet vele kormányozni, hódítani, gyilkolni, embert irtani, politikai és erkölcsi hatalmat gyakorolni, kinyilatkoztatni és még sorolhatnám.

De ha belegondolunk Istenbe és Jézus kapcsolatába. Melyik apa az, akinek a fia véráldozata kell, hogy egy kis pondór Földnek megbocsásson… Ez nekem eleve sántít, bár nem vagyok teológus, pusztán a józan eszemre támaszkodom.

Az egész keresztény vallás olyan, mintha az mondanám neked, add el nekem a biciklidet most, ami egy frankó és drága bicaj, s te igazán most tudnád használni hiszen szeretsz biciklizni, és nyár is van.

De nem! Te eladod nekem azért az ellenértékért, hogy én megígérem neked, hogy halálod után nem egy, de száz bicaj közül választhatsz, és az lesz a tiéd amelyiket csak szeretnéd. Ja, és persze majd együtt kerekezünk az örök rónaságon.

Hm, Te boltolnál velem…? Mert én nem…


Tehát ne azért ne drogozz mert, jaj Istenke mit szól… semmit, pont leszarja. Hanem azért ne drogozz, mert beledöglesz, morálisan meginogsz és még bazi sokba is kerül.

A szex… azt meg told ahogy bírod:)))) Amit eddig keresztény oldalakon olvastam a szex bármilyen formájáról, az épületes baromság! Nevetséges… Szánalmas és inkább mondanám veszélyesnek a fejlődésre mint hasznosnak.


Remélem „useful” voltam, ha nem az sem nagyon hat meg… :)

2011. júl. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Szívemből szóltál :D én is így gondolom. PONT. :)

2011. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
“Nem tudjátok, hogy ti az Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek? Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Isten temploma szent, ezek vagytok ti.” (I. Kor. 3,16-17.)
2013. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Miért akarsz Te Isten elé állni?-- meg akarsz tán halni vagy házasodni akarsz?


Ha élsz az élettel foglalkozz azt éld helyesen add meg a testnek ami a természet szerint jár és éld becsülettel józanul az életet (minden baromság drog nélkül!!)Istennel ráérsz akkor foglalkozni, ha hozzá Útra készen állsz!


addig tanulj, alkoss, szeresd önmagad és másokat és csak módjával(!) de szaporodj!!

2013. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Cigielnyomós barátom: csak gratulálni tudok, igazán férfias, hősies cselekedet volt egy nálad gyengébbet bántani!
2014. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!