Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vallásos családban nevelke...

Nem vallásos családban nevelkedtem. De mostanában úgy érzem nagyon szeretném megismerni a vallást és megtalálni Istent. Tudom bután hangzik de tényleg nem tudom hogy kezdjem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 10:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
28%

"De mostanában úgy érzem nagyon szeretném megismerni a vallást és megtalálni Istent."


Akkor felteszem a kedvenc kérdésem, amit vallásosoknak fel szoktam tenni:


1. Melyik vallást?

2. Melyik istent?

2011. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%
Hallgass a 12:11-es válaszadóra.
2011. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
5%
Ja, amúgy lenne egy kérdésem: ha nem veszed tolakodásnak, mi az a hiányosság az életedben, ami most jött elő és a vallással akarod pótolni? Lehet, hogy azt kellene megoldani.
2011. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
54%
nem biztos, hogy azt lehet mással pótolni, hanem csak 'vallással'.(lehet gondolkodni, hogy miért van idézőjelben...)
2011. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Van aki azt mondja egyedül olvasgass, hát olvasd el légyszíves a Cselekedetek 8:30,31.


Más szidja a kicsiket és dicsőíti a nagyokat.

Az első században a kereszténység csak egy kis szekta volt az akkori zsidók számára, de még így is volt néhány bölcsebb zsidó aki óvatosan közelített hozzájuk, hátha nekik van igazuk = volt olyan idő a történelemben amikor a világ lakosságának a 1/4 kereszténynek vallotta magát.

Hát így lesznek a szektáknak ítélt kicsikből hatalmas világvallások.

Cselekedetek 5:38-40


Ha megengeded szívesen segítek privátban.

Bárhogyan is döntesz, remélem rátalálsz istenre és arra a békére mejet csak ő tud adni neked.

2011. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
55%

13.11-esnek.


Aki keresi Istent, az azt az Istent keresi, akiből 1 van. Értem én a szarkazmusodat, de figyelj oda picit jobban a nyelvtanra. A kérdező világosan fogalmazott, csak annak nem világos a kérdés, aki nem akarja, hogy az az legyen.


Ha majd valamelyik kérdező azt mondja, hogy nem tudom megtalálni az egyik istent, akkor felteheted neki a kérdésed, hisz teljesen világos, hogy nem az Egy Istenre gondolt, hanem vagy a római/görög mitológia valamelyik istenére, esetleg egy néger törzs valamelyik istenére.

2011. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
35%

"1. Melyik vallást?"


Na vajon melyiket a keresztény történelmű Magyarországon.

2011. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Először is azt tisztázd magadban, hogy hiszel-e Istenben egyáltalán, mert ha nem, akkor nincs értelme elindulni semerrefelé sem.

2. lépés: olvasd el a Bibliát, de ne csak azt olvasd el, hanem olvasd el más vallások szent könyveit is, és amely vallás felé kinyílik a szíved, az lesz a te vallásod. Isten csak egy van, ezért mindegy, hogy a te szíved mi felé nyílik ki. Persze, ha a buddhizmus felé nyílik ki a szíved, akkor többistenhívővé kell válnod, de ha ez téged nem zavar, akkor ez nem gond, de úgy látom a kérdésedből, hogy te mindenképpen egyistenhívővé szeretnél válni.

Ha kinyílt a szíved egy vallás felé, akkor keress az interneten olyan fórumokat, ahol az edott vallás hívei beszélgetnek egymással, sztem a Facebookon is találhatsz mindenféle közösségeket, és biztosan adnak neked címeket, ahova elmehetsz a lakóhelyedhez legközelebb eső gyülekezetbe/templomba, stb.

Itt egy link, amely az útkeresésben segíthet: www.ahimsa.hu

Sok sikert kívánok az útkereséshez!

Ebcsontnak:

Igen, sok szekta van, amelyek nagyon károsak, de sztem nem biztos, hogy ki kell azt jelenteni, hogy csak a történelmi egyházak a tökéletesek.

Mi van, ha a kérdező nem keresztény, hanem mondjuk zsidó, vagy muszlim akarna lenni? Akkor leharapnád a fejét?

Persze, ha a kérdező Jézust szidná pl. akkor jól helyreraknám, de azért miért kéne bántani, hogy keresi a helyét, és miért is kéne őt bármely irányban befolyásolni? A saját döntése, a saját élete. Egy a fontos: tartsa tiszteletben mások hitét, és ne gyalázza mások vallását, és ha választ egy vallást, akkor annak előírásait tartsa be pontosan, és ne azért, mert azt muszáj, hanem mert ezt így érzi helyesnek teljes szívéből.

Ha így tesz, akkor nagyon boldog ember lehet egész életében.

Üdv: 29/L

2011. júl. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki normálisan válaszolt! (: sokat segítetek nekem ezzel. nagyon figyelmesek és aranyosak vagytok!
2011. júl. 3. 21:20
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kérdező zsidónak született, akkor igaz, a zsidó vallás felé is nyithat. De máskülönben nemigazán. A zsidó vallás nem egy befogadó vallás, mint a többi, hanem meglehetősen kirekesztő.


Muszlim lehetne származásától függetlenül. De azért vegyük figyelembe, hogy Európában élünk és Magyarországon. Ennek abszolút nincs realitása.


A buddhizmus az végülis egy jó ideje divat. Egy rossz szót nem tudnék mondani a buddistákra, de az is idegen a mi kúltúránktól.


Én mindössze az ilyen ki gombamód szaporodó szektáktól óvnám. A keresztény tanításokat meglehetősen sajátosan értelmezik, és szeretik lehúzni, kihasználni a híveket. Gyakran liberális kötődésű pénzemberek állnak mögöttük.


A döntés szabadsága a kérdezőé. A legkézenfekvőbb akkoris az, ha bemegy néhány misére a legközelebbi keresztény templomba. Ott senki nem fogja térítgetni, de becsapni sem próbálják, és nem szállnak rá. Egyszerűen, ha igényli, akkor segítenek neki, de nincs semmi manipuláció.


Hogy miért írom le ezeket? Csak azért, mert jómagam keresztény családban nőttem fel, de nem egy embert láttam már, aki ateista családban nőtt fel, felnőttként érezte, hogy hiányzik az a valami az életéből, amit Istennek hívunk, de ilyen szektát talált meg szerencsétlen, és jól kihasználták, még félremagyarázták neki a Bibliában leírtakat.


Nem jó dolog, ha az, akinek korábban nem volt az életében helye Istennek, egyszer csak elborul, és ész nélkül, szóról szóra meg akar felelni a vallásban szereplő dolgoknak. Ez az a tipikus eset, mikor valaki átesik a ló túlsó oldalára. Aki nem megfelelő háttérrel találkozik a vallással, azzal ez megtörténhet.

2011. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!