Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vallásos családban nevelke...

Nem vallásos családban nevelkedtem. De mostanában úgy érzem nagyon szeretném megismerni a vallást és megtalálni Istent. Tudom bután hangzik de tényleg nem tudom hogy kezdjem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 10:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
52%

Olvasd a Bibliát, imádkozz, és azt az egyházat válaszd, amelyiknek a tanítása egyezik a Bibliában olvasottakkal :)


János

2011. júl. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Olvasd a Bibliát, és kérd a Jó Istent, hogy adja meg hozzá a bölcsességet, hogy meg is értsed! Imádkozzál, és nézz körül, milyen csodálatos a Teremtő. Gondolj arra, hogy miért küldte el az Atya a Fiát, és, hogy Krisztus miért jött el. Gondolkozz azon, hogy az Atya és Krisztus mennyire /"szeretett"/,és szeret téged és minket.

Ha igazán keresed akkor meg fogod találni!


Kívánom, hogy térj meg, és lásd meg Isten és Krisztus szeretetét!

2011. júl. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kérném a helyi plébánostól (én a katolikust javasolnám, de legalábbis valami keresztény papot vagy lelkészt) hogy kereszteljen meg. Ehhez hittanra is kell járni, de ez amúgy is jól fog jönni, itt megtudhatod az alap ismereteket. Ha ez megvan, akkor pedig keress lelki vezetőt, aki segíteni fog tovább lépni. A hittanon már gondolom találkozni fogsz másokkal akik ebben segítenek.

Szerintem érdemes elvégezni egy Élet a Lélekben szemináriumot is, ahol megkaphatod a Szentlelket:

[link]

2011. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Kedves Ebcsont!


A kérdező majd eldönti, hogy milyen vallású lesz.

Amiket írtál, az csak részben igaz.

A zsidó vallásba be lehet térni, bár elég nehéz procedúrával jár. Jómagam nem tudnám elképzelni, hogy én zsidó legyek, de egy unokatesóm mondta, hogy az évfolyamtársának sikerült a zsidó vallásba betérnie, és nagyon jól érzi így magát.

Buddhista ember személyesen ismerek, és ő magyar állampolgár, Magyarországon született, és ennek ellenére magyarnak érzi magát, és hiába tűnik szerinted idegennek ez a mi kultúránktól, ő a buddhista identitását a magyar identitásával össze tudja egyeztetni, és sokkal boldogabb ember, amióta buddhista lett.

Muszlim is lehet bárki, és az nem igaz, hogy aki Magyarországon él, az nem lehet az, mert olvastam/hallottam olyan emberekről, akik Magyarországon élnek, magyar állampolgárok itt születtek, és bár vannaknehézségeik, a magyarságukat/európaiságukat össze tudják egyeztetni a muszlim identitásukkal.

Szóval nem minden fekete, és fehér.

A gombamód szaporodó különböző keresztény szekták tényleg veszélyesek tudnak lenni, azonban nemcsak egy ilyen szektára igaz az, hogy aki oda frissen csatlakozik, és előtte nem volt hívő, hogy átesik a ló másik oldalára. Ismerek olyan katolikust, aki ateistávól lett katolikus, és bizony le kellett állítani a csajt, mert úgy akart viselkedni, mintha a középkorban élnénk. Szóval bármilyen vallásúval előfordulhat, hogy megtérése/megkeresztelkedése után mindenáron azt akarja bizonyítani, hogy ő milyen jó keresztény, vagy akármilyen vallású, és mindent pontosan be akar tartani, még azon az áron is, hogy tönkrevágja a saját életét. Vannak olyan emberek, akiknek ilyen a személyiségük, hogyha megtalálják a helyüket/istenhitüket, akkor bizonyítási kényszertől hajtva ezer százalékosan akarnak teljesíteni.

Azért vannak a közösségek, hogy az ilyen embereknek segítsenek, mert az ilyen bizonyítási kényszertől hajtott betartani mindent mindenáron szisztéma egy idő után nagyon súlyos mentális problémákhoz, kiégésszindrómához vezethet az adott személynél.

Üdv: 29/L

2011. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
31%

"Aki keres engem, megtalál."


Keresd az Urat és Istenünket. Csak szimplán ennyi.

2011. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Örülök az érdeklődésnek. Szeretettel javaslom, hogy keressen egy jó gyülekezetet, mivel közösségben sokkal könnyebb Istenre találni, mint a magányos keresésben. Szeretettel bátorítom erre, ne féljen az újtól, ne tartson attól, amit sokan mondanak: kit fognak szólni, hogy csak most jöttem. Sok nyitott, jó gyülekezet van országszerte, ahol örömmel fogadják az új érdeklődőket is - mindenféle kötelezettség nélkül.


Jómagam református lelkész vagyok, ezért amennyiben igényli, református gyülekezeteket tudok ajánlani, amennyiben megadja, melyik településen lakik.

2011. júl. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én a keresztény vallást ajánlom:)

Először térj meg egy imával.Utána olvasd a bibliát(Újszövetség),aztán olvass imákat,gyakorold,és a többit tudni fogod:)

Amúgykép nem kell templomba járnod,a hit nem a templomba van

hanem a szivedben

2011. júl. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!