Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik ilyen, vagy csak...

Létezik ilyen, vagy csak anyukám fejében van ez?

Figyelt kérdés
A következő történt: Édesanyám megismerkedett egy férfival, aki miatt el akarta hagyni a jelenlegi élettársát. Anyukám már összepakolta a holmiját, hogy megy érte a férfi, de a férfi nem ment érte. Anyukám azt állítja, hogy a férfi maga a Jézus, nappal emberi testben jár a földön, és ő találkozott vele. Este visszamegy a mennybe, és azért nem veszi fel a telefont. Meg van arról győződve, h Jézussal találkozott. Hogyan tudnám erről lebeszélni? Gyülekezetbe jár, gondolom az miatt lehetnek ilyen meggyőződései.
2011. júl. 6. 18:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
A Gyülekezetbe járásról kellene lebeszélned! Ez elég nehéz lesz. Jézus biztosan nem jár itt a Földön!
2011. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi képzelőerő nem ismer határokat.. :) beszéld le szerintem is a gyülekezetre való járásáról :)
2011. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Talán nem ártana valahogy elvinni egy "szak"-orvoshoz!

(Esetleg megkeresni a Gyülekezet vezetőjét, ő talán tud hatással lenni a mamádra!)

2011. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Szakemberre lenne szüksége.
2011. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress egy pszichológust, és először csak te beszélj vele, s ő ad tanácsot. Ebből még baj lehet.

KÉrdezd meg, hol van a Családsegítő Intézet, s menj oda, vagy az iskolapszichológusodat keresd meg! Még most nyáron. Az ofő segít. Hány éves vagy?

2011. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és beszélj komolyan négyszemközt az élettárssal! Kérd, hogy segítsen!
2011. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
77%
Az a k*rva LSD..
2011. júl. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
96%
Nehéz eset, mivel ez a férfi nagyon befolyásolhatta őt. Én nem javaslom a gyülekezetet, vagy hogy ott kérj tanácsot, mert lehet hogy ott is beteges gondolatok leledznek. Szeretnék segíteni neked, ezért írok, de nem feltétlenül biztos, hogy ez a jó megoldás. Én is találkoztam már az életemben önjelölt Jézusokkal...Ez a férfi vagy szélhámos vagy beteg ember. A tanácsom: Fordíts visszájára a dolgokat, ha másképp nem megy. Mond azt anyudnak, hogy beszéltél egy pappal, vagy valami hasonló emberrel, és azt mondta, hogy biztos nem Jézus, mert az nem bújna el az éj sötétjében, másodsorban, a bibliában pontosan le van írva, milyen jeleknek kell bekövetkeznie, mielőtt Jézus vissza tér, és ezek a jelek majd az egész világnak szólnak. Harmadsorban, mond azt neki, hogy Te nagyon hiszel benne (anyudban), mert ez a valaki azt mondta, hogy mivel nagyon tiszta a hite, most megkísérti őt (anyudat) a sátán, be akarja csapni, hogy ezzel megalázza Jézust, és most anyukádon múlik, hogy mennyire erős a hite Isten felé. Hiszen magát Jézust is többször megkísértette az ördög! Mind amellett, ha van rá lehetőséged, menj anyud után titokba, és fotózd le azt az áljézust, hátha megmelengetnéd vele a rendőrség lelkét is.
2011. júl. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez már orvosi eset.Ha "csak "beteg, az a jobbik eset.Ha átmosták az agyát a gyülekezetben, az már nehezebb eset, mert lehet, hogy az orvos sem tudná megértetni vele, hogy amiben hisz az egy eszméletlen nagy hülyeség.Már, ha el tudod hajtani orvoshoz...

Milyen gyülekezetbe jár?

2011. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Szia Kérdező!

Nem lehet az, hogy anyukád azért képzelte ezt be magának, hogy kivédje azt a csalódást, hogy őt egy ember átvágta?

Szerintem ez a pasi egy szélhámos.

Jézus nem mászkál a Földön, és nem szed fel magának nőket.

Nem tudom, milyen téves utakon járnak azon keresztények, akik ilyesmit egyáltalán feltételeznek.

Az, hogy anyukád gyülekezetbe jár, az még nem jelent semmit, ettől függetlenül is beképzelhette magának ezt a dolgot.

Egyszerűen fél a csalódástól, ezért ilyen tévképzetekbe menekül. Ha ez nem tudatos, akkor pszichológus/pszichiáter segítségére van szüksége a mamádnak, ha tudatos, akkor istenkáromlást követ el a mamád, és ha kiskorú vagy, ebben jogod van elhagyni őt, és egy tisztességes erkölcsű rokonod gyámságát kérned.

Keresztényként mondom ezt.

Üdv: 29/L

2011. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!