Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában hol van az a rész...

A Bibliában hol van az a rész ahol kijelentik hogy Isten tiltja a testi megbélyegezést?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 10:05
 1/10 pelgrim ***** válasza:
Lehet, hogy ez valahol a bibliába írva van, de annál sokkal fontosabb, hogy ez az ember lelkébe van írva.
2011. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Testi megbélyegezés? Mi az; leírnád bővebben? A Dél-Alföldön mi ilyet nem ismerünk.
2011. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tetoválásra gondolt szerintem.
2011. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, pé.: tetoválás, henna stb...
2011. júl. 9. 10:44
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Van egy alapvető félreértés a Bibliával kapcsolatban!

Sokan azt hiszik, hogy az egy törvény vagy szabálygyűjtemény csupán. Ez nagyon helytelen gondolat, mert bár a Héber Iratokban kb. 600 Törvény volt "forgalomban" a zsidóknak, Jézussal ez a "fára szegeződött". Jézus Krisztus elsősorban nem törvényekben vagy parancsolatban gondolkozott, hanem arra tanította a követőit, hogy alapelvekben éljenek. Óriási különbség a kettő és nagyon fontos megérteni a különbséget.


Volt egy korábbi kérdés ma, sokadszorra tette fel valaki, hogy "miért tiltja Isten a maszturbációt"? Hát "jó hírem van" - Isten NEM TILTJA azt sem, de az alapelveket figyelembe véve, melyek a tárgyal kapcsolatosak, egyértelművé válik, hogy nem helyes a gyakorlása.


Kb. ugyanez igaz erre a kérdésre is.

2011. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Károli fordítás szerint:

III. Mózes 19:28 "Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek. Én vagyok az Úr."

Újvilág fordítás szerint ugyanez a vers:

"Ne vagdaljátok be testeteket elhunyt lélek miatt, és ne tetováljátok magatokat. Én vagyok Jehova. "

2011. júl. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszii
2011. júl. 10. 20:06
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor ez csak a halott emlékére készülő tetkókra érvényes? :D
2011. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

első olvasásra igen, hiszen akkoriban, amikor Mózes élt, valószínűleg csak ezért tetováltak az emberek, így el sem tudta képzelni, hogy más miatt is rajzolgathatják magukat egyesek.

inkább úgy kell felfogni a Bibliaidézet értelmét, hogy ez egy alapelv, amely az életünk minden területére érvényes, jelen esetben semmi miatt ne tetováltassunk, se egy halott szerettem emlékére, se divatból, se a karomat, se a lábamat, se a hátamat, stb, mert a Teremtő undorodik a bőr színezésétől is, és a vagdosásától is.

én így értelmezem.

2011. júl. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én meg inkább pont úgy értelmezem, hogy inkább a "halottért" a lényeg. Mert ez egyfajta túlvilági hitre utal, felajánlás a holtaknak meg az alvilágnak, meg ki tudja minek. Tehát bálványimádás, stb. Ezért is írja utána, hogy mert én vagyok az Úr. Ne imádj mást, csak nekem áldozz. Amúgy a testet Isten az embernek adta, bizonyos körülmények között azt tesz vele, amit akar. Nyilván a tetoválás önkifejezés is, sokan például halálfejeket meg ilyesmiket varratnak magukra, ami gondolom Istennek kevésbé tetszik, mint ha keresztet tetováltatna vagy csak egyszerűen annyit, hogy "Béla". Az ilyen fültágítás, nyelvfelvágás meg égetések divatból pedig valamilyen szinten a test megbecstelenítéseként is fel lehet fogni persze. De akkor már itt vannak a szilikonmellek és szilikonajkak is.

Én egyébként nem tetováltatnék, mert úgy érzem nincs semmi olyan, ami méltó lenne arra, hogy magamra tetováltassam. :) De ha belegondolunk akkor ma is nagyon sokan halott rokonaik emlékére tetováltatnak, persze ez már nem felajánlás, áldozat a halálnak, a gonosznak, hanem egyfajta megemlékezés.

2011. dec. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!