Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, van közöttetek,...

Adventisták, van közöttetek, aki három műszakban dolgozik?

Figyelt kérdés

Én folyamatos három műszakban dolgozom.

Így néz ki például egy beosztásom:

Hétfő: 06-14

Kedd: 06-14

Szerda: 22-06

Csütörtök: 22-06

Péntek: 14-22

Szombat: 14-22

Vasárnap: 14-22

Hétfő: Pihenő

Kedd: Pihenő

Szerda: Kezdődik előlről 06-14


Azaz két nap reggel, két nap éjszaka, két nap délután, két nap szabad, és amilyen a péntek, olyan a szombat és a vasárnap. Ha én meg akarom tartani a szombatot, akkor a szabadságaim jelentős részét ki kell vennem a szombat nap megtartása végett, ahogy meg is szoktam tenni. De óhatatlan, hogy ezt egész évben 100%-osan nem tudom megoldani. Ha van köztetek ilyen, akkor hogyan oldja meg?

Könnyű vállrándítással közölni, hogy keress egy másik helyet, de én nem egy-két éve dolgozom a jelenlegi helyemen, nincs olyan helyzetben Magyarországon egy munkavállaló, hogy ripsz-ropsz találhatna másik állást, mint ahogy én sem. Főleg három gyerek mellett nem fogok ugrálgatni szívesen, szerintem nem is tudnék. Hogy tarthatnék meg egy szombat napot, ha nem tudom semmi esetre sem kivenni, és bent dolgozok szombat reggel hattól délután kettőig? Könnyű annak, aki nappalos műszakba jár, gondol egyet, elhatározza, hogy fontos Istennek a parancsolatai, megtartja a szombatot, és gyakorlatilag csak elhatározás kérdése, nincs útjában akadály. De ezzel az akadállyal mit kezdtek?


2011. júl. 17. 22:03
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Kedves 2011-07-21 10:32 -es


Fölsorolhatod a Bibliát az első lapjától az utolsóig, ha te, mint halandó ember Isten beszéde fölé emeled magad, mivelhogy törvényen kívülivé lettél ez sajnos több, mint bátorság! Valóban, a törvény cselekedeteiből egy test sem igazul meg. Ezer százalékosan így van. Akkor dobjuk ki az egész törvényt, mert nincs rá szükség -állítod. Tessék mondani: Mi által vagyon a bűn? Vagy nem pont a törvény az, ami rámutat és törvény nélkül nincs törvénytelenség?

Tessék mondani: Mi a bűn a Biblia szerint? Ha nincs törvény, nincs törvénytelenség sem, tehát nincs bűn. Nem tud az ember vétkezni. Ha pedig mégis van bűn....... az a törvény által vagyon, ezek szerint mégis csak van törvény. Ha pedig van törvény, vajon melyik van érvényben a tíz közül? Az első? Vagy a második? Vagy mind a tíz, csak a negyedik nincs? És az miért nincs? Mikor szűnt meg?

Mit szegezett oda Jézus a fára? Nem az évszázadokon keresztül gyakorolt bűnlerendezési ceremoniális áldozati szertartásokat, ami Jézus halálára mutatott előre? De mikor az igazi Bárány megáldoztatott, a templom kárpitja följétöl aljáig kettéhasadt, jelezve a ceremoniális törvények végét. Ezt vitte föl Jézus a fára. Szeretnénk, ha az általad fölsorolt sok-sok Bibliai igéket, ezeknek fényében újra átgondolnád!

Ha bármilyen kérdésed van a Bibliával kapcsolatban, szeretettel várom. Az Úr Jézus szeretete legyen Veled és családoddal.

2012. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Őszintén örülünk annak, hogy számodra fontos kérdés, hogy mit ajánl az Úr, és mit nem. Valóban ez a 3 műszakban való munkavállalás nem könnyű dolog. Bizony az ember, élete során sokszor hoz döntéseket, mivel Isten szereteténél fogva mi szabad akaratú lények vagyunk és mi eldönthetünk dolgokat. Ezzel az Istentől kapott szabad akarattal sokan élünk, és visszaélünk. Az első emberpárnak is meg volt a választási lehetősége, rájuk bízta Isten a döntést és nem avatkozott be. Ők maguk dönthettek így, vagy úgy, minden következményével együtt. Ez a mai napig is így van. Nagyon szeretnénk téged és minden embertársunkat megerősíteni abban, hogy az Úr MINDIG a bűnbeesett ember javát akarja. Ezek fényében tanácsol bennünket. Isten azt mondta, hogy aki Benne bízik, annak kenyere és vize el nem fogy. Bizony vannak akik kétségbe vonják Isten hatalmát, noha számtalan bizonyítékát adta az Ő gondviselésének. Aki Benne bízott: Noé és családja, 40 évig hullott a manna az égből, a sziklából víz fakad, Illést holló által táplálta, sereptai özvegyasszony, 4-5000 ember jóllakatása egyik óráról a másikra, Dániel az oroszlánok vermében, a három héber ifjú a kemencében, Jónás a cethal gyomrában, és még sorolhatnánk az Isten hatalmas megnyilatkozásait. Akik bíztak benne, és hallgattak az ő szavára, nem csalódtak.

Istennek van hatalma, hogy Te és családod megélhetését biztosítsa még akkor is, ha mi emberek erre már egyetlen egy megoldást sem látunk. De ha mi a megélhetésünk, vagy bármi más dologban inkább emberekre hallgatunk, mint Istenre, ez is a mi szabad akarati döntésünk. Isten maga bátorít bennünket: Tegyük próbára, és fogjuk szaván. Hogy is bátoríthatnálak én Téged arra, hogy nyugodtan dolgozzál szombaton, holott az Úr nem ezt mondja?


Zsoltárok 55:23

Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz.


Ha bármivel kapcsolatban kérdésed van, szeretettel várjuk.

Áldjon meg tégedet az Úr és egész családodat.

2012. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!