Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták mondanak olyat...

Az ateisták mondanak olyat pl. hogy: Úristen! Vagy Istenem. Vagy szidják Istent?

Figyelt kérdés
Mert ha nem hisznek Istenben, akkor miért szidják vagy emlegetik?
2011. júl. 19. 14:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 12:42 voltam és vagyok


Elmondanátok miért is nem értetek velem egyet? Azt mondani, hogy "Isten hozott", nem istenkáromlás, hiszen pont, hogy jó szándékkal, szeretettel mondja valaki.

2011. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Elmondanátok miért is nem értetek velem egyet? Azt mondani, hogy "Isten hozott", nem istenkáromlás, hiszen pont, hogy jó szándékkal, szeretettel mondja valaki."


Ebben teljesen egyetértünk. Ez egy szép köszönés, főleg ha aki mondja az komolyan is gondolja hogy Isten akarata volt az hogy azzal akit köszönt, most találkoztak. Ha csak úgy automatikusan mondja, akkor is egy szép köszönés.


Ami szerintem tiszteletlenség az az amikor valaki azt mondja "Istenem" de közben valójában eszébe se jut Isten, csak megszokásból emlegeti.

2011. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Na látod, én pont ezért nem használom az "Istenem, Jézusmária! Jesszus!" kifejezéseket.
2011. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Na látod, én pont ezért nem használom az "Istenem, Jézusmária! Jesszus!" kifejezéseket."


Na örülök valakivel ezek szerint mégis csak egyetértünk :)

2011. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Hmm.. úgy látom érdemes volt feltenni a kérdést:)
2011. júl. 22. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!