Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van még olyan...

Szerintetek van még olyan ember aki az ókori görög vallás szerint él? Aki még hisz a görög istenekben és mítoszokban?

Figyelt kérdés
Csak mert át szeretnék térni...
2011. júl. 20. 20:13
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

mindegy, a keresztények sem ismerik a vallásuk "minden elemét", semmit sem tudunk lényegében.

De például az hogy te ateista vagy tökéletesen tükrözi azt hogy nem ismered eléggé a görög kultúrát ( mert ha ismernéd már rohannál is kifele áldozni )

2011. júl. 20. 21:29
 12/29 anonim ***** válasza:
71%

"De például az hogy te ateista vagy tökéletesen tükrözi azt hogy nem ismered eléggé a görög kultúrát ( mert ha ismernéd már rohannál is kifele áldozni )"


Nemtudom hogyan függ össze az ateizmusom a görög kultúra nem-ismeretével, tekintve, hogy nem kell egy adott vallást felvenni, hogy arról a kultúráról tanulj, amiben az emberek többsége abban a vallásban hitt.


Mellesleg milyen korabeli görög kultúráról beszélünk? Mert a mai görögök ortodox keresztények, ugyanolyan európaiak, mint te vagy én, a görög fiatalok amerikai zenéket hallgatnak és nem dobálnak csecsemőket a tajgetoszba, az ókori görög kultúráról meg valszeg kicsit többet tanulnak a suliban, mint mi, de attól még nem fognak többet tudni az ókori görög vallásról, mert nincs elég fennmaradó iratuk nekik se.


Egyébként elgondolkodtál már rajta, hogy milyen vallási praktikákat követnél a nap-mint-napi életed során "görög vallás hívőként?"


A keresztényeknél ott van a gyónás, a misére járás, a bibliatanulmányozás, a különféle szentségek felvétele, az áldozás, karizmatikusoknál a különféle isteni ajándékok tapasztalása. A muszlimoknál ott van a napi 5 ima, a rituális fürdés, a Mekkába zarándokolás, a zsidóknál ott van a Széder a Bármicvó, a kósér ételek evése, a körülmetélés stb...


Te milyen vallási praktikákat követnél, amikor csak pár homályos feljegyzést tudunk?


Pl. hogy időnként áldoztak az isteneknek, meg a hullák szájába aprópénzt tettek, hogy Káronnak ki tudják fizetni a pokolba átcsónakázást.

2011. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Húúúúú..... én 11-14 éves korom között abszolút hittem ebben, bort áldoztam az isteneknek és hasonló :) Csak azóta kissé átértelmeztem a vallást, és ma már úgy gondolom, hogy "mindenki ugyanabban hisz, csak más néven".

Tehát továbbra is fenntartom, hogy a görög mitológia az Istenség megtestesítése volt az adott kultúrában, csak nem áldozok.. :)


Egyébként, vannak, akik ebben hisznek. Pár éve olvastam egy cikket egy csoportról, akik kérvényezték, hogy valamelyik görög templom mellett mutathassanak be áldozatot az isteneknek. egyébként pont úgy nem tudsz hinni benne, mint az akkoriak, de ugye mivel a világ váltzoik, így vallás is - ma már a kereszténység is más, mint kétezer éve.


Mellesleg: áttérés, mint olyan, nem létezik. Olyan vallású vagy, amilyennek vallod magad és amelynek a szabályait követed.

2011. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%
Ja és még valami: Az ókori görög vallás egy népi vallás volt, ami a görög emberek számára jött létre. Te viszont nem vagy görög.
2011. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

a holtak szemére helyezték a drachmákat nem pedig a szájukba.

a másik meg hogy pontosan ezektől a keresztény kötelezettségektől szeretnék megszabadulni egy olyan vallás által ami sokkal ember közelibb és szabadabban értelmezhető. CSAATLAKOZZ TE IS

2011. júl. 20. 21:47
 16/29 A kérdező kommentje:
honnan veszed, hogy nem vagyok görög??????!!!!!!
2011. júl. 20. 21:49
 17/29 A kérdező kommentje:
tudom, hogy csak rajtam múlik, miben hiszek, de szeretném Zeuszékat értesíteni arról, hogy benne vagyok. Szóval szeretnék valami kis szertartást. úgy látom, te egészen járatos vagy ebben a dologban, nincsen semmi ötleted?
2011. júl. 20. 21:50
 18/29 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ezt az utat neked kell végigjárnod. Hidd el, ha Zeusz létezik - és miért ne létezne - tudni fogja, hogy hiszel benne. Tessék beülni a könyvtárba és végigbújni az egész görög világtant :)
2011. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Bocsi, szerintem is szép a vallásod meg minden, de elég kezdetleges. Ókori, ókori, és nem sokat fejlődött. A kereszténység fejlődött, de azt is rengeteg pontjában cáfolták (fajok teremtése, hogy lapos a föld stb.) a görög vallásban meg még több cáfolt dolog van.


Ezért nem vagyok hívő.

2011. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
ugyanmááár... a kereszténység sem fejlődött semmit a középkori zsinatok óta. vagy te hallottál valami bennfenntes, ateista infót kiszivárogni új dogmákról?
2011. júl. 20. 22:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!