Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van még olyan...

Szerintetek van még olyan ember aki az ókori görög vallás szerint él? Aki még hisz a görög istenekben és mítoszokban?

Figyelt kérdés
Csak mert át szeretnék térni...
2011. júl. 20. 20:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"a kereszténység sem fejlődött semmit a középkori zsinatok óta."


Nem hallottál róla, hogy pl. a Pápa már elfogadja az evolúciót és más tudományos tényeket, és az óvszert se tekinti már annyira ördöginek?

2011. júl. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

nos ennek már éppen ideje volt,hiszen nem egy embert halt máglya általi kínhalált ezek miatt. nade menjünk akkor bele egy kis filozófiai vitácskába.

tehát az hogy a modern pápák elfogadták az előbb felsorakoztatott tényeket nem jelenti azt hogy ezt ne tennék meg ugyanúgy a görög istenek is... ha lenne görög egyház tudnál a fejlődéséről de mivel sajnos nincsen ilyen intézmény ezáltal ókori papok sem és prófétáik sem léteznek, így nem tudják kinyilvánítani tetszésüket például az óvszerhasználat felé, ami ugye akkoriban nekik is jól jött volna, kiküszöbölve több száz nem kívánt terhességet és torzszülöttet, amiket Zeusz egy-egy éjszaka után maga után hagyott.:)

2011. júl. 20. 22:22
 23/29 A kérdező kommentje:
Amúgy kedves racionális ateista vitapartnerünk, mennyi idős vagy ? :O
2011. júl. 20. 23:15
 24/29 A kérdező kommentje:
van remény [link]
2011. júl. 21. 00:35
 25/29 anonim ***** válasza:
92%

"mennyi idős vagy"


Lol, nem tetszik egy másik ember véleménye, jön a személyeskedés, BRAVO!

2011. júl. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

LOOOL ... kimondta hogy nem tetszett ?? pont hogy ellenkezőleg, csak ezért érdeklődtem... ha foggalmad sincs mi történt nem kell máris oltogatni.

egy szimpla kérdés volt. a rosszindulatod tartogasd magadnak

2011. júl. 21. 22:16
 27/29 anonim válasza:
én igen
2012. okt. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nyugodtan áttérhetsz, és nem kell hozzá semmi áldozás. Csak legyél jó és istenfélő ember. Mint a kereszténység, csak ez nem keresztezi a tudományt, hanem párhuzamos vele. Itt is van imádkozás, csak ne felejtsd el, hogy nem külön-külön kell imádkozni az istenekhez( kivéve külön kérésnél), hanem összesítve, nehogy megsértsd bármelyiküket is. És napi rendszerességgel imádkozz hozzájuk. Ja, és nem árt, ha elolvasol egypár mitológiáról szóló könyvet (pl. Trencsényi-Waldapfel mitológiáját).
2013. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Részemről él, és ha már választanom kell, szerintem Rick Riordan tökéletesen összefoglalta a görög vallást, hogyha áldozna rá pár évet, akkor összeilleszthetné az egészet, mint egy puzzle-t. Maga a vallás szerintem él, viszont nehezen hiszem, hogy manapság túl sokan áldoznának az isteneknek. Viszont azzal egyetértek, hogy az ókori görög-római mitológia az egyetlen általam ismert vallás, aminek értelme is van (már bocs, keresztények)... Ugyanis a görögök tudomány szerint éltek, a vallásuk, az isteneik személyiségei is tükrözték a valóságot... És igen, minden benne van, akármit is mondtok. Az evolúció, az ősrobbanás, még a földönkívüli életelmélet, a ,,föld gömbölyű" elmélet (ha nem is a vallásban, de eszerint éltek a görögök)... És igen, szerintem az értelmesebb, műveltebb, reál-humán beállítottságú emberek, ha nem ateisták, akkor a görög vallás szerint élnek. Részemről pedig ha hinnék bármilyen istenben, akkor a görög hitvilágot választanám.... Remélem, ez nem számít off-nak, összefoglaltam a véleményemet.
2017. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!