Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusoknál is tilos a...

A reformátusoknál is tilos a házasság előtti szex, vagy csak a katolikusoknál?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 23:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

nem tilos, csak meg szokták várni, míg összeházasodnak.

én nem vagyok vallásos, de bánom már, hogy szexeltem... sokkal jobb lett volna azzal, aki a férjem lesz és így nem lett volna, akivel összehasonlítsam.

így viszont, csak kihasználtak, pofára estem, és már kedvem sincs keresni azt, aki a férjem lehetett volna.

túl érzékeny vagyok, és az, hogy a nem megfelelő emberrel veszítettem el, örökre összetörte az életemet.

20/L

2011. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
65%
10 parancsolat azt mondja: Ne paráználkodj! Szexelhetsz, de csak szeretett, hű pároddal.
2011. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
75%
akk innentől kezdve református leszek nacső!!!4444
2011. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%
Pap a katolikusoknál van...
2011. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%
Szia! Én katolikus vagyok, de nekünk sem tilos (: Ez inkább attól függ, milyen a család.
2011. júl. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

utolsó hozzászóló...gratulálok,jó katolikus lehetsz,ha szted nekünk nem tilos...a Bibliában ez áll:"Ne paráználkodj!"-a katolikus egyház szerint ez a házasságon kívüli szexre vonatkozik,a református szerint pedig a házasságtörésre. igazából nem tudom,h lehet ennyire eltérően értelmezni és mi alapján határozzák meg a paráznaság fogalmát. valószínűleg a katolikus értelmezés közelebb áll ahhoz a korabeli szokásokhoz,amikor a parancsolat íródott.

19/L

2011. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
42%
uccsónak: katolikus paptól megkérdeztem ezt, nem tilos és nem bűn,mert ha hiszel Istenben akkor több mint valószínű,hogy nem fűvel-fával fogod csinálni hanem azzal akit nagyon szeretsz! Említette még a pap hogy persze jó lenne megtartani a tisztaságunkat a férjünknek/feleségünknek, de felfogás kérdése,és hogy ki hogy érzi. Majd a végén hozzátette: nem bűn ez, mint pl.: az emberölés, mivel Isten csak az utóbbit nem bocsátja meg,de ha azt is megbánta valaki,kitudja lehet azt is megbocsátja..? (Ezt nem lehet tudjuk) Mivel Isten maga a szeret.
2012. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
javítom: ezt nem lehet tudni*
2012. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A biblia szerint bűn és igazábol csak az számit amit ott ir nemde?
2016. jan. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Nem, a Református tanítás úgy értelmezi a "Ne Paráználkodj!" parancsot, hogy ne csald meg a párodat, illetve házasság után a feleségedet.



Nem sokat foglalkozunk Reformátusként azzal, hogy mi lesz a Halál után, mert nincs sok értelme. Egyedül az Isten tudja eldönteni, hogy ilyenkor mi vár az emberekre, és az ő bölcsességéről felesleges spekulálni. Hiszünk benne, hogy igazságos és bölcs lesz, de ezen felül kifürkészhetetlenek útjai.



Mi inkább azzal foglalkozunk, hogy itt, a földi életben hogyan érvényesíted a Krisztusi elveket. Segítesz másokon? Jóságos vagy-e az emberekhez, és segíted-e családtagjaidat? Ezen dolog azok amik szerintünk fontos dolgok az életben, nempedig ókori rituális hiedelmek a szexualitásról.

2020. szept. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!