Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten keményítette meg a...

Ha Isten keményítette meg a fáraó szívét, hogy ne engedjen Mózesnek, akkor miért verte meg csapásokkal Egyiptomot?

Figyelt kérdés
Miért keményíti meg Isten az ember szívét, és miért ítéli el aztán, ha Ő keményítette meg a szívét?
2011. júl. 24. 19:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Tehát azért keményítette volna meg Isten a fáraó szívét, hogy jel legyen a zsidók számára? Pontosabban a csapások? Ezért egy embert feláldozni?
2011. júl. 25. 11:25
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


"És a mint eltávozék, láta egy embert, a ki születésétől fogva vak vala.

És kérdezék őt a tanítványai, mondván: Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született?

Felele Jézus: Sem ez nem vétkezett, sem ennek szülei; hanem, hogy nyilvánvalókká legyenek benne az Isten dolgai. "


Majd meggyógyította, látóvá tette a vakot.

2011. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Utolsó


Ez nekem is eszembe jutott. Nagyon nehéz annak, akit Isten azért bánt, hogy megmutassa rajta a hatalmát. Például megvakít valakit, vagy megkeményíti a szívét, hogy ne térhessen meg, majd utána megmutatja rajta a haragját, hogy intő példa legyen másoknak. Persze lehet, hogy nem így van, hanem én látom rosszul...

2011. júl. 27. 17:53
 14/15 lynn-it válasza:
...abban igazad van, hogy aki az igazságért küzd, azt általában letámadják, már az ókorban is így volt, nem csak manapság /"Senki sem próféta..","Szólj igazat...","Ne szólj szám.."stb/ De Te, kedves névtelen, nem azért kapsz alacsony pontokat,mert az igazság szószólója lennél, hanem mert zsidózol, démonizálsz, árad belőled az agresszió és ez szerencsére keveseknek tetszik /ezen a fórumon/.
2014. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 lynn-it válasza:
10/14-nek szántam!
2014. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!