Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vágják kopaszra a zsidó...

Miért vágják kopaszra a zsidó nők fejét? És miért hordanak parókát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 13:38
1 2
 11/18 erdeikrisztike válasza:
100%
Kint vagyunk egy ideje Londonban, zsidók lakta részen élünk, és itt minden férjezett aszzonynak parókája van, majdhogynem teljesen egyforma mindegyiké.
2012. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
68%
Igen, a mai napig levágják a hajukat a nők ha férjhez mennek utána, vagy parókát vagy kendőt hordanak ez nem látszik csak azok látják akik takarítanak nekik négykézláb...
2012. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy területenként is elég változóak a szokások, van, ahol bevett szokás a paróka, máshol viszont kendőt viselnek. Van, ahol szokás a hajat rövidre/kopaszra nyírni, máshol meg elég csak elfedni.

Egyébként egy (meg nem tudnám mondani, hogy melyik) zsidó szokásokkal, hagyományokkal foglalkozó könyvben is olvastam, hogy szokás (volt) esküvő után, hogy a nők rövidre vágták a hajukat, mármint itt, Magyarországon is. Amennyire tudom, (itt) már nem szokás, de ettől még más területeken hagyomány lehet ez most is.

2012. jún. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
75%
En meg amerikaba elek 37 eves vagyok es a zsidoknal dolgozom..igen is leborotvaljak a fejukegt 2 cmes hajuk van amit parokaval fednek el...gyerekeket molesztalnak , elforditjak a fejuket a ferfiak amikor normalis noket latnak , csak penteken este elnek nemi eletet , es nem jarnak a nokkel egy oldalon az utcan.!pl egy ferfi meglatott az utcan es beugrott a bokorba.. a kisgyerekek meg felnek es becsukjak a szemuket, nem ajanlom senkinek hogy terdfolott ero szoknyaba menjen vagy nadragba vagy poloba mert megkozevnek, a terdnadragra azt mondjak ki van a mell./bar ennek semmi ertelme inkabb kivan a terd/ remelem segitettem,ha valamit akarsz meg tudni irj uzit es segited szia
2012. júl. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
02:43.ik vagyok , aki meg semmit nem tud a zsidokrol inkabb ne kommentaljok , mert megalazza a kereszteny nepet, igyis hulyenek nezik a magyarokat a zsidok... koszonom elore is
2012. júl. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Timka80 válasza:
100%
Most jöttünk haza New Yorkból.Sétálgassatok kicsit Broolyban :) minden zsidò férjezett nő egyforma parókában tologatja a babakocsit a férjeik nélkül.Minden családban 6-7 gyerek van,ezért keresnek mindig bébiszittert...heti egyszer fürdetik a gyerekeket.Csak péntek-szombat élnek nemi életet...aki nem hiszi járjon utána,ez pontosan így van.Én is megdöbbentem rajta
2013. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mert hülyék.
2019. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
De, leborotvaljak. Nézzetek meg a Netflix-en a Másik út cimű filmet, mely megtörtént esetet dolgoz fel napjainkból.
2020. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!