Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb ember kiragadja a neki tetsző parancsolatokat és a többit nem tartja be?

Figyelt kérdés
Ha benne van a tízparancsolatban, hogy templomba kell járni, akkor miért kihagyható miközben pl. a lopás elítélendő? Vagy miért oké a házasság előtti szex, ha a káromkodás nem az? Miért szelektálnak az emberek a törvényekből kedvükre? Nekem úgy tűnik, hogy sokan csak azt tartják be szándékosan, amelyik nekik kényelmes. Senki sem tökéletes és nem lehet mindent betartani, de miért veszik sokan természetesnek, hogy az úgy jó, hogy csak a törvények egy kis részét tartják be, mintha a többi nem is lenne?
2009. ápr. 10. 17:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nálad változnak Isten törvényei. Új értelmezést adsz a Tízpatancsolatnak. Ha azt mondod az ószövetséget is figyelembe kell vennünk akkor a törvények könyve szerint kéne élnünk. Mint az ortodox zsidóknak. Az összes tisztátalan/nem tisztátalan dologgal, a válással, a többnejűséggel.

Én azt mondom az Újszövettség felülírta az Ószövettséget.

Nekem az mérvadó. És Jézusnak csak 2 törvénye volt.

"Szeresd a te Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből.A második ez: Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat.Ezeknél nagyobb parancs nincsen."

2009. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A Tízparancsolatban nincs szó többnejűségről meg a többiről, de amit én írtam, arról igen. Ez nagy különbség.
2009. ápr. 10. 19:09
 13/24 anonim ***** válasza:

Isten nevét hiába ne vedd! Az isten nevéről szól

Ha úgy káromkodok pl. francba, fene vigye el b.meg a ló, akkor ezt nem szegem meg.

Az Úr napját szenteld meg! hogy jelentene már misét, meg templomba járást? Amikor megkapták ezt a parancsolatot, nem is volt templomuk a zsidóknak kint a pusztában.

2009. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hittudós, de én is kétlem, hogy az értelmezésed egy az egyben benne lenne.
2009. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A fene vigye el nem káromkodás, mert nincs benne Istenről szó.
2009. ápr. 10. 19:14
 16/24 anonim ***** válasza:

"Az Ószövetség nem véletlenül része a Bibliának. Nem kell talán figyelembe venni? Olyan nincs, hogy kicsit figyelembe veszem. Vagy eszerint élek vagy nem"

De hát akkor vedd figyelembe, akkor élj a törvények könyve szerint. Te vagy az aki csak a Tízparancsolatot emeled ki at Ószövetségből, azt is átértelmezed, de a többi parancsot nem tartod. Akkor élj az Ószövetség szerint! A törvények könyve szerint. Ott benne van a többnejűség.

2009. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mitől olyan biztos, hogy a többit nem tartja be? A többnejűség parancs volt, vagy egy korabeli szokás leírása?
2009. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Gond lenne betartani.

A többnejűség egyrészt engedmény, másrészt viszont parancs, hiszen Mózes 3. könyve szerint, ha a fiútestvéred meghal, akkor el kell venned a feleségét, akkor is, ha neked már van felelséged. Bár ennek ellentmond az 5. könyv, ahol ezt megtiltja, mert vérfertőzésnek tartja. (vagy fordítva, már nem emlékszem, melyik a 3. és melyik az 5.)

Tehát igen nehéz is lenne betartani, mert jópár ellentmondás van benne. Az ortodoxok a mai napig vitatkoznak rajta.

2009. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Megvan a válasz: az ellentmondások és a félreértelmezések miatt.
2009. ápr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ószövetségre "Olyan nincs, hogy kicsit figyelembe veszem"

Akkor te teljesen figyelembe veszed, és megölöd azt aki szombaton dolgozik? Ez is konkrétan le van írva.

2009. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!