Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagy református?

Katolikus vagy református?

Figyelt kérdés
Ha igen melyik és miért?
2011. aug. 14. 21:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
42%
Nem maffia! :) Csökken a vita színvonala úgy érzem :)
2011. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
100%
Engem katolikusnak kereszteltek meg. De nem gyakorlom a vallásom...
2011. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

"A papok nem képzett pszichológusok, el kell ismerni, hogy gyakorlatot szerezhetnek a lelki tanácsadásban, de az közel sem ugyanaz."


Bizony, az a majd 2000 éves tapasztalat egész jó rutint jelent.

Voltam egyszer egy temetésen. Egy fiatal családban meghalt az apuka. maradt utána egy feleség, egy 7 éves forma gyerek, meg egy útban. Katolikusok voltak, de "társadalmi temetést" kértek. A szónok oly szívszaggatóan szólongatta az elhunytat, hogy a feleség rosszul lett, mentővel kórház a temetésről.Kómába esett, majd meghalt. Császár, a gyermek oxigénhiányos, nem tudom, mi lett vele. Ha megmaradt, akkor komolyan fogyatékos lehet. A nagyszülők erre felkérték az apukát eltemető szónokot a temetésre... A döbbenet, hogy a nagyon jó fej katolikus pap ott volt a temetésen (mindkettőn) mert a kicsi katolikus iskolába járt.

Néha nem árt az a 2000 éves rutin..

Ja, nem vagyok katolikus :)

2011. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, h a papok nem pszichológusok.


Fenntartom a véleményem, ugyanis: tény, hogy a foglalkozás nagyon régi, az emberek ősidők óta fordulnak a papokhoz segítségért, és ma már oktatják is nekik, hogy hogyan kell kezelni bizonyos eseteket, így sokaknak segíthetnek. De nincs ember, akinek 2000 éves tapasztalata lenne, max 70-80, és akkor a csecsemőkorára is emlékszik. Tanulhatja persze a szakmát abból, ahogy a régi papok megfogalmazták a tapasztalataikat, de az nem ugyanaz, mint mikor valaki személyesen szerez tapasztalatot.


Én is tudok mesélni: Depressziós ember a bibliakörben panaszkodott, segítséget kért, kvázi pszichológusként fordult a lelkészhez, aki nem tudta reálisan felmérni a helyzetet, mondták neki, hogy bízza Istenre a dolgot, minden rendbe jön. Egyre rosszabbul lett, öngyilkossági kísérlet után kapott csak kezelést, mivel a lelkész óva intette az orvosoktól. Ha elküldi a hitbéli támogatás mellett a szakemberekhez, talán nem került volna ilyen szörnyű állapotba. Nem tévedhetetlennek kell lenni, de ehhez hasonló, kevésbé komoly kimenetelű esetek gyakran előfordulnak, és aki az átlagnál többet téved... Engem leginkább ez a vélekedés riaszt el mindkét egyháztól, ennyi erővel ha valakinek nyílt törés van a kezében, ne menjen orvoshoz, majd a jóisten helyrerakja, ha nem, akkor haljon meg/maradjon nyomorék egész életére.

2011. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 pappmate válasza:
90%
Mindegy hogy katolikus vagy református. Azt tedd amit Isten elvár tőled. A végítéletkor nem felekezet szerint ítélnek meg, úgy élsz-e, úgy bánsz-e a környezeteddel ahogy Krisztus tanította.
2013. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 19-es,nagyon keveset tudsz a saját vallásodról!!!Mi a vatikán ha nem maffia hálózat,amikor a vatikáni bankot be kellett zárni a pénzmosási ügyletek miatt??Nincs fizetés a pápának`?Ez nagyon jó vicc!!Igaz,hogy nincs havi keresete,de ö rendelkezik a Szent péter fillérekkel,adományokkal,ami 2012-ben csekély 65 millió dollár volt.A püspökök 3000 €,a bíborosok 5000€-s fizetést kapnak.Ahhoz képest,hogy a pápának minden szükségletét a Vatikán fizeti,talán nem kell kölcsönkérnie 65 millió dollár bevétel mellett???

Akkor még nem beszéltünk nagyon sok dologról,ami hamis az egyházban.Ajánlom mindenkinek ezt a kis videót!

https://www.youtube.com/watch?v=RDxf1D6EsFY


https://www.youtube.com/watch?v=vs8oA_sMklQ

2014. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Darvin
2015. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Arról beszélhetnénk hogy nincs e szarkavarás a református egyházban. Ha nem nyalsz a püspöknek akkor rosszabb helyre küld papnak. Én dolgoztam a református egyháznál és észrevettem hogy kepmutatoak a felsővezetők, elvontan beszélnek és csak játsszák a jót és politizálnak. Mikor a katolikus támogatta egyesületbe jártam ott a papokon látszott hogy szívből szeretik Istent és nem volt képmutatás meg nem foglalkoznak politikai pártokkal.

Én református vagyok és mégis inkább az maradok mert a katolikus egyházban sok hittétel nem tetszik. Meg az ortodoxok elgondolásaibol több mindennel tudok azonosulni mint a romai katolikussál ( nincs purga, Isten nem 6 nap alatt teremtette a világot, a háttal való misezes anyanyelvű Liturgia, nincsenek szobrok és Mária csak Jézussal látható, több a Szentjeik a ki vértanú volt és csodákat tett meg van csodatévő Mária ikon, Mária elszenderedése és nem menybevitele) de azt se szeretem. Sokminden van ami nem tetszik az ortodoxban sem mert vagy nem értem miért van ( állandó tömjénezéses a tomjén előtt miért kell keresztet vetni, sűrű keresztvetés, legalább 50× ha nem többször kell egy Szent Liturgia alatt, kis és nagybemenet mikor kétszer hozzák be az evangéliumot és az oltariszentit, oltáriszentség legyezése, miért mondják hogy ajtók ajtók legyenek bölcsek) vagy mint református nem értek vele egyet mint ikonok csókolgatása, mely leborulast előttük meg a kanállal aldoztatas hogy koronavírus van.

2021. aug. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
De mi a baj ha a pápának van? Nem dolgozik meg érte? Egy közjegyzőnek meg egy ügynöknek is van pénze akik fogyatékosokat meg időseket forgatnak ki a vagyonukból akkor mennyivel inkább megérdemli a pápa aki senkit nem forgat ki a vagyonból hanem imádkozik. Csak a pápa az Összes Keresztény Egyház feje. És mi reformátusok is a Pápának köszönhetjük hogy Létezünk mert ha ő azt mondaná hogy nem akkor üldöznék minket. Nem tudom a református egyház mit gondol de szerintem és anyu szerint a pápa a keresztény egyházak Királya. Amit ő mond az van.
2021. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Csakis katolikus. Ment a lepontozás mindenkinek aki reformátust írt.
2022. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!