Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagy református?

Katolikus vagy református?

Figyelt kérdés
Ha igen melyik és miért?
2011. aug. 14. 21:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjenek ki a reformátusok és a katolikosok holnap a Kossuth térre, és játsszák le széklábakkal!
2011. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
58%

hivatalosan katolikus vagyok, de sose lettem annak nevelve.

Párom református, szinte minden hétvégén megyek vele templomba, és egyszerűen szeretek oda menni :) tervbe van véve a konfirmáció is ;)

Egyszerűen azért, mert a katolikusok szerintem iszonyat álszentek, a reformátusok mindent lazábban vesznek, nincs annyi pletykás öregasszony... körülbelül ennyi :)

2011. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 kzs ***** válasza:
48%

/A "Tegnap 21:39"-es válaszadó hozzászólására felelve:/

Szóval Jézus a katolikus egyházat alapította... ez különös.


Nem akarlak megbántani, de talán ha felvilágosítanál, hogy Jézus mikor mondott olyat, hogy imádkozzál Máriához... vagy éppenséggel hol van a SzentÍrásban Máriának aképp való tisztelete és titulusai, amit neki tulajdonítanak?


És akkor még nem beszéltem más - felettébb érdekes - tanoknak, amiket a katolikus egyház képvisel, holott ezek szöges ellentétben állnak a Szentírással...


De a kérdésre válaszolva - a fentieket figyelembe véve - én inkább a reformátust ajánlanám.

2011. aug. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
61%

katolikus

aki nem éli meg, hanem csak kívülről látja, az nem tudhatja, hogy miért is igazán jó.

2011. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
80%

Katolikus vagyok. Fiatalabb koromban így lettem megkeresztelve, de nem bántam meg később se.

Úgy gondolom hogy a szentségek (áldozás, szentségimádás, gyónás) nagyon hiányoznának ha nem lehetnék katolikus.

Vannak kedvenc szentjeim akiket tisztelek, de nem imádok. A szobrokat se imádom, sőt a képeket se.

Sajnálom hogy sokan ilyen rossz véleménnyel vannak itt a katolikusokról. Tudom hogy vannak hibái az egyháznak, de szerintem ez így van minden intézménnyel ami emberekből áll. Engem elsősorban a hit érdekel, nem az hogy a többi katolikus mennyire jó fej. Lehet hogy mondjuk nem értek egyet a pap prédikációjával, de ha misére megyek akkor nem a paphoz megyek hanem Istenhez.

2011. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus.

Egyszer voltam református istentisztelen és nekem nagyon hiányérzetem volt végig,és utána is,mintha nem is istentisztelen lettem volna. A katolikus misék szerintem sokkal nagyobb lelki mélységűek. Eg

yébként nem az összes templom aranyozott, giccses, sőt csak a kishányadára igaz ez. De ha már Isten háza, akkor egyébként nézzen is ki úgy.

Én se a szentekhez, se Máriához nem szoktam imádkozni, még Jézushoz is ritkán, inkább Istenhez. De ettől függetlenül tisztelem őket, és a szobraik sem zavarnak.

A pápa. Az, hogy "hű de nagy gazdagságban él", szerintem nem számít sokat, ha azt vesszük, hogy átlagban hány éves korukra lettek pápák.

Egyébként én 16 éves koromban kezdtem érdeklődni a hit iránt egy keresztény gyülekezetes fiúnak köszönhetően. De ennek ellenére én mégis a katolikus egyházat választottam, és járok egy közösségbe, ami katolikus fiataloknak van, az Antióchiába ( [link] és nagyon szeretem. Szóval az egyáltalán nem igaz, hogy csak öregnyanyák járnak misékre, meg hogy álszent lenne.


19/L


19

2011. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%

Ja és azt hozzátenném, hogy én 3 papnál is szoktam misét hallgatni, és mind3 iszonyat jó prédikációkat szokott mondani, és nem csak úgy felolvassák.

És ezek közül 2nél voltam gyónni, és még egyszer sem kaptam olyan elégtételt, hogy mondjak el ennyi meg ennyi Miatyánkot vagy Üdvözlégyet, hanem mindig az állapotomnak megfelelő tanácsot adtak, mintha pszichológusnál lettem volna. Pl. a legelső gyónásom után (18 évesen, mert akkor voltam elsőáldozó) azt az elégtételt kaptam, hogy ajánljam fel magamat, családomat, a terheimet Jézusnak. De kaptam olyat is már, hogy fogadjam el magamat, mint Isten ajándékát.

Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy ilyen jó papok vesznek körbe.


19/L

2011. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
30%

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:34


akkor légyszi beszélj arról a több ezer papról akik világszerte molesztálják a gyerekeket..azért mennek papnak meg nem tudják feldolgozni a nemi hovatartozásukat.miközben a templomban prédikálnak közben gyerekeket rontanak meg.

és igen is számít h a pápa gazdagságban él..akárcsak 6-7 évet is.Jézus meddig is élt abban??? Én az egész egyház már csak a pénzről szól.Ez is egyfajta maffiahálózat.

Minden a fényűzésről szól..de elismerem h vannak még köztük tisztalelkű papok.csak nagyon kevesen vannak.

2011. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
62%

15:23-asnak:

"akkor légyszi beszélj arról a több ezer papról akik világszerte molesztálják a gyerekeket.."


Mit beszéljek róluk? Szerintem is rendkívül súlyos bűnt követtek el. Ezért utálnom kellene az egész egyházat? Azokat is akik nem tettek semmi rosszat? Kollektív bűnösség elve?


"azért mennek papnak meg nem tudják feldolgozni a nemi hovatartozásukat."


Erről nem tudok nyilatkozni hogy miért mentek papnak, ehhez ismerni kellene az egyes eseteket.


"és igen is számít h a pápa gazdagságban él..akárcsak 6-7 évet is."


A pápa egy kis kétszobás lakásban él. Fizetése nincs. Mindene az egyházé.


"Ez is egyfajta maffiahálózat."


Nem az.


"Minden a fényűzésről szól."


Nem arról szól.


"de elismerem h vannak még köztük tisztalelkű papok.csak nagyon kevesen vannak."


Na végre egyetértünk :)

2011. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
29%
Maffia, ezt a szót kerestem! Tényleg azok, worldwide. Olyan kapcsolati hálójuk van, mint senkinek. A papok nem képzett pszichológusok, el kell ismerni, hogy gyakorlatot szerezhetnek a lelki tanácsadásban, de az közel sem ugyanaz.
2011. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!