Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Koleszban ti ezt hogy oldjátok...

Koleszban ti ezt hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Már évek óta minden este imádkozom, de hangosan, és szeretem átadni magam a dolognak. Szeptembertől egyetemre megyek, és a kolitársak miatt nehezebb lesz egyedül maradnom. Ti hogy oldjátok/oldottátok meg?
2011. aug. 18. 11:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én kolis voltam 5 évig, finoman szólva nem éppen keresztényekkel laktam. :) Amik eddig elhangzottak, azok is mind jók voltak: egyrészt egy idő után egész jól bele lehet jönni abba, hogy csak magadban imádkozol (hiszen Isten a szellemedre figyel, nem a szádra), de itt is kulcsfontosságú, hogy úgymond "ingerszegény" legyen a környezet, tehát én pl. sokszor a vécére mentem, ha imádkozni kellett. :D

Másrészt valóban ott vannak az olyan lehetőségek, amikor nem kell magadba fojtanod: az imaséta nagyszerű ötlet, nekem mindig nagyon bejött (abban pl. nincs semmi különös, ha mondjuk majdnem minden este kimész sétálni, hamar meg fogják szokni), illetve a konyha is működhet, bár kollégiumban a nap minden percében lehet emberekkel találkozni, akár nappal van, akár éjszaka.

Meg első két évben én olyan helyen laktam, ahol folyosónként volt csak közös zuhanyzó, és akkor úgy időzítettem, hogy reggelenként zuhanyoztam, mindig én keltem a legkorábban, és fürdés közben nem zavart senki.


Azt viszont - az ima lényegét tekintve - én sem ajánlom, hogy mások jelenlétében a szobában hangosan imádkozz, mert ez téged is, őket is zavarja, úgyhogy az ima igazi célját nem éred el, viszont felesleges vitákba keveredhetsz miatta. Sok sikert! :)

2011. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!