Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták mind az evolúcióba...

Az ateisták mind az evolúcióban hisznek?

Figyelt kérdés
Sok ateista felháborodik még azon is, ha az evolúcióval példáloznak a hívők. Tulajdonképpen akkor az ateisták mit gondolnak a világ keletkezéséről? Mi és hogyan történt?
2011. aug. 28. 14:41
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
91%
A második mondattól arról van szó az előző hozzászólásban.
2011. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
22%

"Még mindig nem elmélet, és még mindig nem az élet kialakulásával foglalkozik. Úgy nehéz támadnod valamit, hogy azt sem tudod miről van szó."


Az evolúció akkor mi szerinted kedves 54%-os? :-)


Tény, elmélet, vagy hipotézis?

A Magyar Tudományos Akadémia állásfoglalása szerint ugyanis, "tudományos elmélet".:-)

Vagy te tudsz valami többet a tudósoknál? Oktass minket légyszíves!:-)

A természettudománynak öt át nem hágható kritériuma van, ezek: megfigyelhetőség, modellezhetőség, megismételhetőség, reprodukálhatóság, és a gyakorlatba való visszacsatolhatóság. Az evolúció átfogó neodarwinista elmélete ezek közül egyiknek sem felel meg. A kutyafaj keletkezését te tudtad reprodukálni, vagy csak valóságnak állítasz hipotéziseket?:-)

Akkor hagyjuk szerintem is az élet keletkezését mert Pasteur természeti törvényét eddig úgysem tudta senki sem megcáfolni, mely szerint: "élő, csak élőtől származhat". :-)

2011. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
82%

Azt ügyesen kikerülted, hogy végül is fogalmad sem volt arról, hogy az evolúció nem az élet megjelenésével foglalkozik a Földön... De sebaj, ugorjunk neki:


"élő, csak élőtől származhat"


Ezt te magad cáfolod akkor, ha Istennek tulajdonítod az élet megjelenését, hiszen nem állunk rokoni kapcsolatban vele, sőt, definíció szerint nem is élőlény, vagy tévednék?


"ezek közül egyiknek sem felel meg. "


Ez most megint nettó hazugság a részedről, ugyanis megfigyelhető (lásd pl. baktériumok szerzett rezisztenciája az antibiotikumokkal szemben), modellezhetőség (pontosan modellezhető az ember útja is többek között), megismételhetőség (ez például nem cáfol semmit, egy szupernovát nem tudok megismételni, de ettől még létezik, vagy másképp látod?), reprodukálhatóság (simán reprodukálni lehet egy sor mutációt), gyakorlatba való visszacsatolhatóság (más se történik). Tehát megint hazudtál egy ordasat, ahogy az jó keresztényhez illik, lássuk miket írtál még.


"kutyafaj keletkezését te tudtad reprodukálni, vagy csak valóságnak állítasz hipotéziseket?:-) "


Tehát tagadod, hogy a kutyafajtákat az ember tenyésztette ki? Így van?


Akkor szerintem hagyjuk is a hazudozásaidat, és próbálj meg néha igazat is mondani.

2011. aug. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
22%

"Ezt te magad cáfolod akkor, ha Istennek tulajdonítod az élet megjelenését, hiszen nem állunk rokoni kapcsolatban vele, sőt, definíció szerint nem is élőlény, vagy tévednék?"


Bizony tévedsz. Isten maga az élet forrása. Egy személy. Az ember az Ő képére és hasonlatosságára lett teremtve, és nem a hidrogénből szerveződött fel. Ő adja mindenkinek az életet, és neki nincs születési ideje, míg az anyagnak van. :-)


"Azt ügyesen kikerülted, hogy végül is fogalmad sem volt arról, hogy az evolúció nem az élet megjelenésével foglalkozik a Földön."


Te is ügyesen kikerülted hogy az MTA hivatalos közleménye szerint az evolúció, egy elmélet, de látom te többet tudsz náluk.:-)

Egyesek az evolúció elméletét kiterjesztették a világ keletkezésére is. Arról nem tudtam hogy te ezt a részét nem hiszed el.:-)


A szupernova nem elmélet ha jól tudom, hanem természeti esemény, amely megfigyelhető.:-) Te megfigyelted a kutyafaj kitenyésztését? Akkor nézzük csak. Szerinted k.b. mikor tenyésztette ki az ember?


"Ez most megint nettó hazugság a részedről, ugyanis megfigyelhető (lásd pl. baktériumok szerzett rezisztenciája az antibiotikumokkal szemben),"


Elnézést, de itt hol keletkezik új faj kedves 54%-os?:-)

2011. aug. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
84%

"Egy személy."


Csakhogy, ha már szereted a definíciókat, akkor ez így nem lehet igaz, hiszen ahhoz, hogy élőlény legyen, anyagcserét kellene folyatnia, és reprodukálnia kéne önmagát, ilyenre meg nem volt példa a hited szerint, vagy igen?


"Te is ügyesen kikerülted"


Nem kikerültem, hanem cáfoltam.


"Egyesek az evolúció elméletét kiterjesztették a világ keletkezésére is."


Na és kik azok az egyesek? Hogyan lehetne egy biológiai folyamatot kiterjeszteni az univerzum állítólagos születésére, ami egy kozmológiai felvetés?


"A szupernova nem elmélet ha jól tudom, hanem természeti esemény, amely megfigyelhető.:-)"


Megkérdezem még egyszer, tagadod-e, hogy az ember új növény- és állatfajokat tenyésztett ki?


"Elnézést, de itt hol keletkezik új faj kedves 54%-os?:-)"


Elnézést, de nem szúrta ki a szemedet, hogy az orrod előtt keletkezik az új genetikai információ, amit oly' hevesen tagadsz? Vagy úgy véled, hogy Isten műve az, hogy újabb és újabb baktériumtörzsek jelennek meg évente, sőt, évszakonként, mindezt azért, hogy próbára tegyék az ember immunrendszerét? Mi az álláspontod ezzel kapcsolatban?

2011. aug. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
12%

Na még erre válaszolok.:-)


Isten reprodukálta magát.:-)

Hiszen van Atya Isten, Fiú Isten, és Szent Szellem Isten. Az Atya Isten, minden szellem atyja. Anyagcserét ha jól tudom nem folytat, mivel nincs szüksége külső energiaforrásra ahhoz, hogy a létezőben tartsa magát, hanem önmagában birtokolja az életet. Soha nem éhezik vagy szomjazik meg. Ettől Isten.


Na és mi van ha az ember kitenyészt két meglévő fajból egy újjat? Növényeknél tudok ilyesmiről. De állatoknál nem tudok róla, hogy az utód nemzőképes marad. Te igen?

Mert itt az is kérdés, hogy hogyan keletkezett a több millió állatfaj és az ember, egyetlen fajból?


A baktérimok mutálódasakor keletkezik valami felsőbbrendű, magasabb szervezettségi szintű faj?

A Biblia álláspontja szerint a betegségek oka, a törvény átka. Isten átkozta meg a törvénytelenséget, többek között gyógyíthatatlan betegségekkel. Amit a legokosabb orvosok sem tudnak gyógyítani. Emiatt mutálódnak a baktériumok, a gombák, és a vírusok. Ha nem lenne bűn, nem lenne betegség sem. Na jó éjt! :-)

2011. aug. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
82%

Aha. Szóval a szentháromság reprodukció. Most megvilágosodtam.


"De állatoknál nem tudok róla, hogy az utód nemzőképes marad. Te igen? "


Bőven elég az, hogy a növények esetében elismerted, ezzel már bukott is minden. Amúgy nem csak a kutyák (amik akkor szerinted mindig is léteztek, pl. az általad csivavák falkában vadásztak bölényre és szarvasra), de a tehenek is példának okáért.


"Mert itt az is kérdés, hogy hogyan keletkezett a több millió állatfaj és az ember, egyetlen fajból? "


Az új genetikai információk megjelenésének útján, amit ezek szerint te is elismersz, ha mutálódott baktériumokról beszélsz, de említhetem akár a mesterségesen reprodukálható új muslicákat is.


"A baktérimok mutálódasakor keletkezik valami felsőbbrendű, magasabb szervezettségi szintű faj? "


Pontosan. Alig pár hónap alatt képes felruházni magát egy teljesen új tulajdonsággal, mi történik évmilliók, vagy milliárdok alatt? Ja tudom, a Föld 6000 éves, bocsánat...


"Te megfigyelted a kutyafaj kitenyésztését?"


Hadd kérdezzem meg, hogy te hogyan nyalod be csontig az egész Bibliát úgy, hogy abszolúte semmit sem volt alkalmad megfigyelni az egészből?


Najóéjt.

2011. aug. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
23%
Elbeszéltünk egy picit egymás mellett, mert te új tulajdonságokról beszélsz, én meg egy magasabb szervezettségi szintű fajról.:-) Az emberi faj is tud alkalmazkodni éghajlati körülményekhez, mégsem keletkezik új faj. Nem kellene ezt összemosni. A Biblia tele van bizonyítható történelmi tényekkel. De új faj keletkezésére én nem kaptam tőled bizonyítékot. A csivavás meg a tehenes példát meg nem kommentelem már. :-)
2011. aug. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
82%

"mert te új tulajdonságokról beszélsz, én meg egy magasabb szervezettségi szintű fajról.:-)"


Nem beszéltünk el, utóbbi következik az elsőből.


"Az emberi faj is tud alkalmazkodni éghajlati körülményekhez, mégsem keletkezik új faj."


Hát pedig a neandervölgyi ember nekem nem tűnik ugyanannak a fajnak, mint a ma élő ember.


"De új faj keletkezésére én nem kaptam tőled bizonyítékot."


A természetet nem érdekli, hogy te mit nevezel új fajnak, nevezheted ugyanazon faj képviselőjének a tacskót és bernáthegyit, és különbözőnek a fali gekkót és kaméleont, miközben utóbbiakban több a közös, mint az első kettőben.


"A csivavás meg a tehenes példát meg nem kommentelem már. :-)"


Mást se nagyon kommentáltál eddig, feltételezem azért, mert nincs mivel, de az világos, hogy a csivava életképtelen természetes körülmények között, egy mesterségesen létrehozott állatról van szó.

2011. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
14%

"Alig pár hónap alatt képes felruházni magát egy teljesen új tulajdonsággal, mi történik évmilliók, vagy milliárdok alatt?"


Na mi? Létrejön az ember szerinted. :-)

Nem a Föld hatezer éves a Biblia szerint, hanem a most élő emberiség történelme vezethető vissza hatezer évre a családfák szerint.

Eddig ez a következtetésed volt az egyetlen bizonyítékod az evolúciós elméletre? Egy következtetés? :-)

Mert amiket példákat írtál eddig, közelről sem bizonyíték egyik sem. Különben a tudósok is mind megegyeznének abban, hogy az evolúció, tény. De azért ennél visszafogottabbnak tűnnek nekem, amikor elméletnek nevezik csak. De azért én tiszteletben tartom a hitedet, és ettől még nem nézlek le. :-)

De a kérdezőre való tekintettel sem fogok biológiai és antropológiai vitát folytatni veled.:-)

2011. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!