Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták mit szólnátok hozzá?

Ateisták mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés

Ha bizonyosan tudnátok, hogy maga Isten szól hozzátok, vagy elküldte az anygyalát, illetve ha tudnád, hogy Krisztus áll veletek szemben, akkor elhinnétek, hogy Isten létezik, vagy akkor sem?


(Megfordítottam egy múltkori kérdést! Szerintem érdekes!)


2011. aug. 28. 22:56
1 2
 11/17 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Persze, ha _bizonyosan_ tudnám, akkor nyilván elhinném.
2011. aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%
És ha Visnu szólna hozzám? Vagy Zeusz?
2011. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

Én biztos nem hinnék akkor sem Istenben, hiszen akkor biztos lennék benne hogy létezik, tehát tudnám.


Megfordítva a kérdést: Ha lenne bizonyíték ami 100%-ig biztosan kijelenti, hogy nem léteznek istenek, tovább hinnél bennük?

2011. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

ha jön egy kisfiú és azt mondja hogy az apukája szakállas, akkor csak a kisfiút látom, az apukáját nem. tehát az apukája vagy szakállas, vagy nem.


ha isten szólna hozzám és megbizonyosodnék róla hogy ő az akkor nem kérdéses hogy elhiszem e hogy ő az, ha már azén értékelésem szerint bizonyosságot meghaladja a jelenség.

tehát ha a kisfiú azt mondja hogy az apukája szakállas, és jön az apukája, aki azt mondja hogy nézd itt a szakállam, akkor ez elég erős "hit"/bizonyság


de pont azért nem hisz egy ateista, mert ilyen nem történt meg, tehát nem foglalkozik olyan dolgokkal ami vagy van vagy nincs, vagy szerinte biztosan nincs

2011. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%
Én hívő vagyok, de ennek a kérdésnek így nem sok értelmét látom. Az, hogy egy természetfeletti esemény történik, semmire se bizonyíték. Megjelenhetnek akár "idegen lények" vagy angyalok is (bár szerintem ezek azonosak), és mondhatnak szinte bármit, nem fogsz tudni úgyse meggyőződni arról, hogy igazat mondott-e, és hogy ő valóban az, akinek mondja magát. Hasonlóan indult ugyanis például a muzulmán és a mormon vallás is, de említhetném a katolikus Mária-jelenéseket és az egyéb természetfeletti kinyilatkoztatásokat. Ezek semmit se bizonyítanak, legfeljebb azt, hogy van egy minket körülvevő szellemvilág...
2011. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Kérdésem lényege, hogy mi az a "történés", ami miatt egy ateista úgy gondolja, hogy hinné, hogy létezeik az egy élő igaz Isten!


Azért érdekel, mert többször olvastam már, hogy az ateisták ócsárolva a hívő keresztényeket mínősítik, hogy hogyan, mitől, és mi lenne az, amikor egy hívő rájönne, hogy nincs Isten. Én csak megfordítottam a kérdést.

2011. aug. 30. 09:27
 17/17 orion80 ***** válasza:
Elég bárgyú kérdés, ha biztosan tudnám, hogy ő, mégis miért ne hinném el? Viszont egész ennek a bekövetkeztéig nem leszek hívő az egészen biztos. Valahogy a tudomány által felkínált, bizonyítékokkal és értelmes érveléssel alátámasztott válasz jobban tetszik.
2011. aug. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!