Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők válaszát kérném:...

Istenhívők válaszát kérném: miért létezik rossz a világon, ha Isten mindenható és jóságos?

Figyelt kérdés

ha isten valóban jóságos, akkor megóvna minket a szenvedéstől szerintem. ha valóban mindenható, képes is legyőzni a gonoszt. mégsem teszi


ha mindennek a forrása, benne rejlett a sátán, a gonoszság is. a sátánt nem tudta vagy nem akarta elpusztítani, csak száműzte a földre, és hagyta hogy megkísértse az embert, akit bűnbeesésért ezután meg is büntetett, majd elárasztotta a földet vízzel, ezzel rengeteg embert és állatot lassú fájdalmas halálra ítélt.

manapság pedig katasztrófák, éhezés, betegségek, háború van a földön, és nem tesz ellene semmit.


ilyen egy jóságos és mindenható isten?


erre nekem eddig senki sem tudott tiszta választ adni


2011. aug. 29. 12:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:

14:09


hogyan képes a világra jönni valami isten akaratán kívül?


"A kérdés egyébként tipikusan nem hívő kérdés."


a válaszok meg tipikusan hívői válaszok


"A fájdalom pedig szükséges rossz, ami növekedést, fejlődést hoz létre az életben. Az öröm nem fejleszt, az csak egy pihenő állapot. "


miért kell egyeseknek fejlődni, míg mások pihenhetnek egy életen át? miért nem törekszik mindenki a szomorúságra?


"A kérdés olyan,mintha a gyerek azt kérdezné, miért kell végigenni az ebédet, nem kaphatnánk csak desszertet és kész? Nos, a jó szülő csak desszertet ad a gyerekének?

"


ebben az ebédben kutyaürülék van, kő és tövisek. mellesleg nem mindenki kap desszertet.


14:25

"képzeld el azt , hogy állsz egy nagy tér közepén..ha a nap felé fordulsz ..akkor látni fogod , hogy milyen csodálatosan beterít mindent a fényével..ha megfordulsz , ott lesz előtted az árnyékod ..azt gondolhatnád : hoppá , most meg sötét árnyak vesznek körül..de ez butaság , hisz önmagad árnyékába botlottál ..így van Istennel is az ember "


a napot látom, istent nem.


"az , hogy rossz dolgokat tapasztalsz az életben ..az még nem Isten bűne "


hát ki kormányozza a világot, ha nem isten? minden az ő akarata szerint megy, ha nem így lenne, változtatna rajta.


"nézz körül , és lásd meg hol segíthetsz ..és ha mindent megtettél amitől jól érezheted magad ..nem lesz kérdés többé benned Isten létezésének értelme..:)"


totális baklövés. a buddhisták isten nélkül segítenek, rengeteg jótékonysági rendezvény és összefogás létezik isten nélkül is.


15:21

"hozzáteszem, hogy ami nekem teljesen érthető és logikus, az attól még HIT, és a hit dolgait nem lehet puszta értelemmel teljesen megérteni."


tudom, hogy a hit elválasztandó a logikától

hiszen én is hihetek bármiben. arra vagyok kíváncsi, miért vannak egyesek meggyőződve arról ami a hitük, ha nincs benne ésszerűség.


"A felülről való bölcsesség pedig először is tiszta, azután békeszerető, méltányos, engedelmes, irgalmassággal és jó gyümölcsökkel teljes, nem kételkedő"


bölcsesség - azt jelenti nyitottnak és egyszerűnek lenni. nem kételkedve bölcsnek lenni naivitás. nem akarok naiv lenni.


"Isten Krisztus által már legyőzte a gonoszt és a bűnt, és ennek az egész világnak már meghozta a kárhoztató ítéletét, ami a világegyetem végleges pusztulásával fog járni. "


mikor jön ez el? 2012ben?


"világot és a történelmet már csak egyetlen céllal hagyja tovább futni a maga útján: hogy az embereknek lehetősége legyen megtérni, és Őt választani a biztos pusztulás helyett. "


meddig fog ez menni? mikor születik meg az utolsó gyerek aki után nem lesz több? hogyan térnek meg a halva született csecsemők?

2011. aug. 29. 21:55
 22/67 A kérdező kommentje:
most nincs több időm válaszolni, holnap folytatás
2011. aug. 29. 21:56
 23/67 Golden Axe ***** válasza:
71%
Amég azt hiszed, h okosabb vagy, mint Isten, addig szerintem teljesen fölösleges Neked magyarázni, h merre van az arra...
2011. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:

15:22


"Nem, a Biblia alapján egyértelmű, hogy a bűn és a rossz már ennek a világnak a teremtése előtt is létezett, és nem Isten teremtette bele a mi világunkba."


hogyan létezhet valami aminek nem isten a forrása? léteznek más istenek vagy teremtő lények?


"Isten a Biblia szerint "igen jónak" teremtette ezt a mi földi világunkat"


akkor miért kellett elpusztítani az életet a földről? hogyan romolhat meg egy igen jó világ?


"Ugyanis sz egész ádámi (emberi) faj megteremtésének a célja pontosan a bűn és Sátán teljes felszámolása volt, Isten ezt az emberen keresztül kívánta véghezvinni."


eszközök vagyunk a kiskedvenc oktatására? az emberek azért szenvednek hogy a sátán belássa nem hatalmasabb istennél? eddig nem úgy néz ki.


"ezen keresztül tudja bemutatni az Ő jóságát és igazságosságát, és Sátán végleges és teljes gonoszságát a teremtményei, pl. az angyalok előtt. "


amelyik angyalt meggyőzi a sok mészárlás után a jóságosságáról, az igen együgyű lehet


"Ugyanis Isten azzal a céllal teremtette az embert, hogy amikor majd bűnbe esik az emberiség, "


tehát előre eltervezte az egészet.


"Azt mondom tehát, hogy a rossz létezése egyáltalán nem függ össze Isten mindenhatóságával vagy jóságával. A rosszat és a bűnt nem ő teremtette, sehol nincs leírva, hogy a bűn teremtett dolog."


akkor hogyan jön létre valami a világban, amit nem isten teremtett? ezek szerint a sátán is tud teremteni? isten hibázott lucifer teremtésekor? miért nem lázadt fel a többi angyal? hogyan tudott lucifer fellázadni ha tökéletes teremtmény volt?


ennek az egésznek semmi értelme. ha isten szeret minket bűnösen is, miért próbálna rávenni minket bármire? és akkor miért nem avatkozott be a bűn előtt? tehát ha szabad akaratunk van, miért manipulál? aztán miért avatkozik be néha úgy hogy megöl embereket?


"Nem igaz tehát, hogy Isten szándékosan rosszra teremtette az embert. "


az előbb ismerted el hogy az egészet kitervelte, most pedig azt állítod, hogy az ember hibája volt a bűnbeesés.


"Egyrészt Isten soha nem tiltott az embertől semmi jó dolgot sem, hanem csak azokat a dolgokat tiltotta meg, amik ártalmasak lehetnek a számára"


megint nincs értelme az egésznek, mert az ártalmas dolgokat is isten teremtette


"Nehéz is lenne elképzelni, hogy valamiféle primitív, tudás nélküli lénynek adja Isten az uralkodás jogát a Föld felett!"


ha így lenne, akkor mit tudott volna ajánlani a tudás fája? ha eleve intelligens volt az ember, miért lett okosabb a tudás fájától?


"De ha eszik a jó és gonosz ismeretének fájáról, akkor onnantól már tudja, mi az, hogy bűnt cselekedni, és _megismeri_ annak következményeit"


ha nincs tudatában ennek az egyébként "intelligens" embernek az, hogy mi a rossz és a következménye, miért meglepő és bűnös hogy evett az almából? ugyanúgy, mint egy kisgyermek: az sem képes erkölcsi ítéletekre egy gyerek gátlások nélkül hazudik, vagy kínoz meg egy állatot


"Ezért mondta Isten az embernek, hogy ha eszik annak a fának a gyümölcséből, akkor meghal. "


ezt idéznéd?

ha mégis ismerte a következményét a rossznak, hogy mondhatod hogy csak a gyümölcs megevésével jutott oda?


""Zsolt 115:16 Az egek az Úrnak egei, de a földet az ember fiainak adta."

Mint ahogy a teremtéskor is megmondta, hogy azért teremtett minket, hogy uralkodjunk a földön, a tengereken, a halakon és az ég madarain stb. "


akkor mégis miért irtja ki a földi életet az özönvízzel?


"Ha jól éltünk volna a hatalmunkkal, akkor ma is édeni, idillikus állapotok uralkodnának a Föld nevű bolygón, amely ma már szinte nem is hasonlít ahhoz a bolygóhoz, amit Isten teremtett, annyira tönkre lett téve."


ezért haltak ki a dinoszauruszok is?


"Úgyhogy, kedves kérdező, éppenséggel az, hogy ilyen hatalmi viszonyok között mégis élünk, pontosan Isten jóságát és mindenhatóságát bizonyítja. Én hálás vagyok Istennek azért, hogy CSAK ennyi katasztrófa és CSAK ilyen mértékű háborúk voltak eddig, nem rosszabbak."


egyrészt ha én tudnék kevesebb áldozattal járó megoldást, jobb vagyok mint az isten?

másrészt ha a föld az emberé, és nem avatkozik be isten mert szabad akarat, akkor miért neki köszönöd ezeket?


"nem érdemes játszadozni az időnkkel, mielőbb meg kell térni Istenhez."


igen érdekes elmélet arra hogy mindenki gyorsan legyen keresztény.


"Isten jó. Isten akkor is jó marad, ha minden ember gonosz lesz, és minden ember mást mond majd. "


én is jó vagyok, hiába mondja isten hogy bűnös vagyok. én például nem ölöm meg emberek és állatok tömegeit, nem küldök senkire sátánt, és pokolba sem küldöm a lelkeket.


"nincs olyan, aki egyszer sem egész életében"


de van, ezeket hívják szenteknek. meg aztán mindenkinek más a bűn. az én szememben isten is bűnbe esett.


"kiüresítette magát, és emberi testet öltött, hogy helyettünk elszenvedje a bűnök büntetését."


hogyan tud meghalni egy halhatatlan lény?


"Akik Őt elutasítják, azért nem élhetnek, mert Istenben van az élet forrása. Rajta kívül nincs élet. "


mindez csak szavak tömkelege, mert majd akkor tudjuk meg az ítéletünket, miután meghalunk, arról meg semmi tapasztalatunk nem lehet, milyen a halál után.


"Ne féljetek azoktól, kik a testet ölik meg, és azután többet nem árthatnak. "


szerintem a legtöbb keresztény igen is félne ha látná hogy megölni készülnek őket.


16:05

az a baj hogy az eddigi válaszaid sem kielégítőek, bár messzemenően részletesebb és összetettebb, mint a többieké, de így is látok bennük ellentmondásokat

továbbá kíváncsi vagyok arra is hogy mi győz meg téged mindennek a valóságáról amit leírtál. egy könyv?


18:13 Péter

"A Biblia határozottan állítja, hogy a rossz nem Istentől ered. Tőle csak "jó adomány és tökéletes ajándék származik" (Jakab 1:17). Isten számára teljességgel idegen és elfogadhatatlan a bűn: "nem lakhatik tenálad gonosz" – olvassuk Zsoltárok könyvében (5:5). Istennek nem állt szándékában az építés mellett a rombolás, a teremtés mellett a megsemmisítés! "


akkor ki teremtette a rosszat? a sátán képes teremteni?

ha isten nem rombol, miért pusztította el a földi életet az özönvízben?


"

A búzáról és a konkolyról mondott példázatában Jézus Krisztus arról szólt, hogy Istentől csak a "jó mag" származik (Máté 13:24). Isten életet teremtett a vetés növekedésére és az örömért, amit a bőséges termés láttán érez a gazda. A rosszat – amit a példázatban a konkoly jelképez – "valamely ellenség" szórta a jó mag, a tiszta búza közé (Máté 13:28). Jézus ebben a példázatában arra utalt, hogy a rossz egy személy cselekvése által jött létre. Érdekes megjegyezni, hogy a Bibliából ismerős "Sátán" héber szó is ellenséget jelent. "


ha isten követeli/elvárja hogy mindenki őt tekintse az egyetlen gazdának, aki a búzát vetette, hogyan lehet hogy valaki elhintette a rossz magvakat is? a sátán valóban egyenrangú istennel? ő volt az?


"Az ördög atya emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen őbenne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja" (János 8:44). "


nekem azt mondták hogy lucifer eredetileg jóságos angyal volt, ez az idézet cáfolja mi az igazság?


"A Biblia szerint Sátán ellenségeskedése Istennel szemben már a mennyben, a mi földünk teremtése előtt létrejött."


nekem azt mondták hogy csak a teremtés után. erről tudnál idézni?


"Sokan úgy gondolják, hogy Sátán lázadásának az lehetett az oka, hogy már eleve volt benne valami nemtökéletes, valami mákszemnyi, morzsányi gonoszság, vagy legalábbis torz gondolat. Vagy ha ez nem is, de legalább valami "hiánynak" kellett lennie benne. Jézus azonban azt mondta róla, hogy ő "nem állott meg az igazságban". Ez magában foglalja azt az állítást, hogy a kezdet kezdetén ő is az "igazságban volt". "


akkor hogyan vetemedik egy jó angyal a lázadásra? ha minden lény sorsa isten kezében van, ő akarta a lázadást is nem? isten mindentudó, látja a jövőt is.


"Nincs értelmes magyarázata Sátán mennyei lázadásának."


végre egy őszinte keresztény :)


""Minden igazságtalanság bűn""


és mindenkinek más az igazságtalanság

hogyan létezhet valami a világban, aminek nincs értelme? honnan származik ez a bűn, ha nem istentől? valaki más is teremt a világban? léteznek más istenek? vagy talán a bűn is egy titkos terve istennek, amivel célja van?


"jól tudta, hogy az igazságos Istennel csak úgy veheti fel a harcot, hogy egy másik "igazságot" tüntet fel ellene. "


ez mi volt? én úgy látom hogy a sátán jelenleg átvette az uralmat istentől, tehát nem tévedett mikor egyenrangú akart lenni vele, sőt, túl is szárnyalta

2011. aug. 30. 06:44
 25/67 A kérdező kommentje:

18:17


"Nincs az az ateista, vagy lázadó, akit ez meghatna! Biztos, hogy téged sem! "


csak nem istennel van dolgom, aki mások lelkébe lát? :) kérem kedves teremtő, adjon magyarázatot a kérdéseimre

ha azt mondom hogy én hinnék istenben ha megjelenne előttem és tanítaná az embereket akkor csak hazudhatok? mi a helyzet azokkal az ateistákkal akik később hívők lettek?


"Persze, ne büntesse meg a bűnt. Rögtön igazságtalan, és bűnpártoló lenne, akkor meg megszűnne Istennek lenni. "


akkor most miért pártolja a bűnt? vagy szerinted a világháborúk időszaka tele volt jósággal és erénnyel? most a környezetszennyezés, állatkínzás, éhezés, betegség, háború létezik, mégsem tesz semmit. a jelenlegi emberek legfőbb értéke a pénz, a politikusok, bankárok sanyargatják a népet, mégsem tesz semmit ellenük


"Marhaság! "


így beszél egy keresztény


"Amikor kicsi voltál, akkor mindenhatók voltak, mert akkor megakadályoztak volna? "


akkor sem voltak, de mégis megakadályozták, amire isten nem volt képes állítólagos mindenhatósága mellett sem


"Most meg azért, mert te felelsz magadért, azért a szüleid a nem mindenhatóságuk miatt nem akadályoznak?"


ez a mondat kissé lágytojás, de ha jól értelmezem a felnőttnek is számon kell kérnie szüleit, hogy nem avatkoznak bele mindenbe

nos, a felnőtt ember önálló, a gyerek nem. isten gyerekeket teremtett, még ha a festők testileg érett embereknek is ábrázolják őket. ha nem így lett volna, akkor nem történt volna meg a bűnbeesés. onnan tudod hogy valaki felnőtt, hogy nem tesz kárt önmagában és a környezetében, tehát az első emberek nem voltak felnőttek, ezért isten felelős a tetteikért


22:49

"Amég azt hiszed, h okosabb vagy, mint Isten, addig szerintem teljesen fölösleges Neked magyarázni, h merre van az arra..."


amíg

de amíg azt hiszed hogy belelátsz mások fejébe, addig nem is tartok igényt a magyarázatodra.

2011. aug. 30. 06:55
 26/67 anonim ***** válasza:
54%

""14:25

"képzeld el azt , hogy állsz egy nagy tér közepén..ha a nap felé fordulsz ..akkor látni fogod , hogy milyen csodálatosan beterít mindent a fényével..ha megfordulsz , ott lesz előtted az árnyékod ..azt gondolhatnád : hoppá , most meg sötét árnyak vesznek körül..de ez butaság , hisz önmagad árnyékába botlottál ..így van Istennel is az ember "


a napot látom, istent nem.


"az , hogy rossz dolgokat tapasztalsz az életben ..az még nem Isten bűne "


hát ki kormányozza a világot, ha nem isten? minden az ő akarata szerint megy, ha nem így lenne, változtatna rajta.


"nézz körül , és lásd meg hol segíthetsz ..és ha mindent megtettél amitől jól érezheted magad ..nem lesz kérdés többé benned Isten létezésének értelme..:)"


totális baklövés. a buddhisták isten nélkül segítenek, rengeteg jótékonysági rendezvény és összefogás létezik isten nélkül is.""


a napot látod , Istent nem ..szerinted a Nap csak úgy van , vagy egy magasabb szellemiség teremtéséről ad bizonyságot ?


hát , ki kormányozza a földet ?..kérdezed..gondolod mindenért Isten a felelős ,azért is amit mi emberek teszünk ?


a buddhisták is Isten akaratát teljesítik , amikor önzetlenül segítenek más embereken ..az , hogy másként élik meg a vallásukat ..megvilágosodásnak nevezik a megtérésüket , még nem jelenti azt , hogy Isten létezését tagadnák..

2011. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
56%
A kérdezőnek csak annyit, hogy sajnálom, hogy ennyire úgy látja, hogy az élet rossz. Nekem tetszik, és nem filózok azon, hogy jaj ezt a sok gonoszságot miért engedi Isten, csak élek és örülök. Kész.
2011. aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
85%

Idézem néhány a válaszodat:

- Honnan tudod?

- Ezt hol írja a Biblia?

- ...és?


Sajnálom hogy nem tetszik amit írtam de ilyen érvekkel úgy érzem nem tudok vitatkozni.

De hadd kérdezzek valamit, ha nem vagyok túl indiszkrét: édesapád kedves, szerető jó ember volt vagy inkább néha rosszindulatú, gonosz vagy kegyetlen?

2011. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Elöször is köszönöm a minősítést "végre egy őszinte keresztény :)"


Ahogyan írtam: "A bűn titokzatos, érthetetlen, mentegetése egyenlő volna igazolásával. Ha mentséget lehetne találni rá, vagy okot létezésére, akkor megszűnne bűn lenni." A bűn egy fogalom, nem szorult teremtésre, Isten teremtésben létrehozott rendjének a tagadását jelenti. Az élet feltétele az önzetlenség. A bűn az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája.


Nagyon érdekes, hogy ennek az igazságnak a felfedezéséig természettudományos megfigyelés útján is el lehet jutni. A műlt századbeli neves, külföldön élő magyar tudóstól, Selye Jánostól idézem a következőket: "Bizonyos tekintetben úgy is vehetjük, hogy az önzés az eredendő bűn, nemcsak az ember, hanem minden élőlény számára." Ezután úgy szemlélteti állítását, hogy leírja, mi történik például az emberi testben, ha annak valamely része egyszer csak az "önzés törvénye" szerint kezd működni: "Ki-kitörhet egy forradalom valamely részlegben, amely elfeledkezik a kollektív önzetlenségről. Ez az, amit ráknak nevezünk. És ebbe nemcsak az egész szervezet pusztul bele, hanem vele együtt a lázadó rész is saját törekvésének áldozatává válik." Majd hozzáteszi mindezekhez: "A racionális értelem korában szinte megörvendeztet, hogy az emberi magatartást nevelő vallási és bölcseleti tantételeknek tudományosan feltárható biológiai igazság az alapjuk." (Életünk és a stressz, 1973)


A Biblia a szeretet, a másokért élés törvényét mondja az élet és a boldogság egyetlen útjának – teljes egyértelműséggel. A bűn – az önzés – életfelfogása és életmódja követését pedig a szenvedés és a halál útjának jelenti ki minden ellenkező látszat ellenére:

"A bűn teljességre jutva halált nemz" (Jakab 1:15).

"A bűn zsoldja a halál" (Róma 6:23).


Amint az előbbiekben láthattad, a természettudomány útján is el lehet jutni az élet eme nagy törvényének a felfedezéséhez a gondos megfigyelés és az eredmények elfogulatlan, precíz kiértékelése által, hiszen a valóság törvényéről van szó. Mégis egyedül a kereszténység, illetve a Biblia sajátossága, hogy következetesen tanítja ezeket, mint a titkok végső nyitját, mint a nagy emberi alapkérdések végső megoldását:

"Aki nem gyűlöli magában önszeretetét és azt az ösztönét, amelyik arra biztatja, hogy magát tekintse Istennek, nagyon elvakult ember. Ki nem veszi észre, hogy semmi sem ellenkezik ennyire az igazságossággal és az igazsággal? Mert nem igaz, hogy rászolgálunk; igazságtalan és egyben lehetetlenség is, hiszen mindenki ugyanezt kívánja a maga számára. Tehát velünk született nyilvánvalóan jogtalan kívánság, amelyről nem tudunk, de amelytől mégis szabadulnunk kell. Ám egyetlen más vallás sem figyelmeztetett rá, hogy ez az önszeretet bűn, sem arra, hogy ebben születtünk, hogy kötelesek vagyunk ellene szegülni, és egyiknek sem volt rá gondja, hogy megadja nekünk a gyógyítás eszközeit." (B. Pascal: Gondolatok, 492. sz. töredék)


Üdv. Péter

2011. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:

08:16

miről ad tanúbizonyságot egy fakanál? meg tudod nevezni, ki faragta? és mi van ha gyárban készült?

semmit nem bizonyít a nap léte azon kívül hogy a nap létezik.


"hát , ki kormányozza a földet ?"


nincs isten: emberek. felosztják egymás közt területekre. viszont ebben a nézőpontban nem isten a lét forrása, ezért nem lehet ő az oka mindennek.


van isten: az emberek. akiket isten teremtett és kormányozza a világot, beleértve az embert is


"a buddhisták is Isten akaratát teljesítik , amikor önzetlenül segítenek más embereken ..az , hogy másként élik meg a vallásukat ..megvilágosodásnak nevezik a megtérésüket , még nem jelenti azt , hogy Isten létezését tagadnák.."


hogy teljesítheti valaki isten akaratát, aki nem hisz jézusban sem istenben? a buddhisták nem foglalkoznak istenekkel mert szerintük értelmetlen ezzel bajlódni.

mellesleg egyetértek vele, én sem tagadom isten létezését, de ez nem jelenti azt hogy logikus egy keresztény isten létezése.


már csak ezért is lőtt mellé aki "ateistának" (istentagadónak) hitt

mások szerint aki nem hisz istenben, az már ateista (bűnös, pokolban fog égni)


08:36

a kettőnek nincs köze egymáshoz. ha azon filózok, hogyan ugranak a békák, attól sem leszek depressziós, de mivel nincs ilyen hiedelem ami a békákhoz köti az emberiség és a világ sorsát, nem lehet összefüggésbe hozni.


14:00

miért nem tudsz ezekkel vitázni? csak van valami alapja, forrása a hitednek, valami következménye bizonyos cselekedeteknek

mellesleg ezek nem érvek hanem kérdések, érvnek azt hívjuk, ami állítást cáfol vagy támaszt alá, meggyőző erejű


édesapámnak semmi köze a vallási szemléletemhez vagy logikámhoz, nem ettől függ hogy valaki keresztény vagy sem.


14:51

a minősítés egyéni véleményen alapszik, a legtöbb keresztény szerint nem lehet isten a rossz forrása, így része sem lehetett a sátán, ugyanakkor valahonnan mégis előbukkant a gonoszság.

ha meg a jóság a gonoszság hiánya, akkor minden amit isten teremtett, egy valaki más által teremtett rossz (hiányos) világba teremtette bele. így viszont nem lesz egyedüli isten. a legtöbben elbuknak ezen a logikai ellentmondáson


"A bűn egy fogalom, nem szorult teremtésre, Isten teremtésben létrehozott rendjének a tagadását jelenti."


hát ki fogalmazta meg (teremtette) ha nem isten? a fogalmak maguktól tűnnek fel? sétál az ember az utcán és talál egy bűnt? :) és onnantól tudja minek kell hívni?

ráadásul mi a tagadás? az is tagadás ha nem foglalkozok vele? avagy mindenki ateista aki nem ért egyet 100%ban a bibliával? akkor alig léteznek keresztények.


"Az élet feltétele az önzetlenség. "


ez nagyon nem igaz, nézz meg pár természeti dokumentumfilmet. a legéletképesebb élőlények mind önzők és erősek, még akkor is ha falkában dolgoznak.


"A bűn az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája. "


lehet istenen kívül másért is élni ami nem mi vagyunk. meg aztán mit jelent önmagunkért élni? szoktál enni? igen önző dolog. megölsz vele másokat.


""Ki-kitörhet egy forradalom valamely részlegben, amely elfeledkezik a kollektív önzetlenségről. Ez az, amit ráknak nevezünk. És ebbe nemcsak az egész szervezet pusztul bele, hanem vele együtt a lázadó rész is saját törekvésének áldozatává válik." Majd hozzáteszi mindezekhez: "A racionális értelem korában szinte megörvendeztet, hogy az emberi magatartást nevelő vallási és bölcseleti tantételeknek tudományosan feltárható biológiai igazság az alapjuk." (Életünk és a stressz, 1973) "


az a különbség a szervezet és a társadalom közt, hogy a sejt nem képes kiválni a testből, az ember tud társadalom nélkül élni. ezért nem igaz a párhuzam. ami kicsi az nagyban, de nem pont ugyanúgy. az atomok alkotórészei is keringenek, mint a bolygók, de a kvantumfizika egy teljesen más világ. nem lehet párhuzamba vonni az atomokkal.


"A bűn – az önzés – életfelfogása és életmódja követését pedig a szenvedés és a halál útjának jelenti ki minden ellenkező látszat ellenére: "


az a baj, hogy léteznek boldog önző emberek, szenvedő önzetlenek, sőt, általában ez jellemzőbb, aztán ha ez cáfolta az elméletet, a belső boldogságra törekedéssel jövünk, ami megint cáfolható, jön a halál utáni büntetés, ami meg nem megalapozott, tehát gyakorlatilag az elméleted nem bebizonyítható onnan kezdve hogy van 1 kivétel. az önzetlenség nem lehet kifizetődő mindenki számára, sőt, létezett egy ilyen matematikai modellezés is, hogy időszakonkét az emberek egy része önző lesz, ami hullámzik az önzetlenséggel és a semlegességgel szemben.

soha nem lesz az egész világ keresztény, de még önzetlen sem, mert ahhoz abba kellene hagynunk bármilyen cselekvést, akkor pedig kihalnánk.


"Amint az előbbiekben láthattad, a természettudomány útján is el lehet jutni az élet eme nagy törvényének a felfedezéséhez a gondos megfigyelés és az eredmények elfogulatlan, precíz kiértékelése által, "


sajnálom de ez távol áll a precíz tudományos indoklástól, ez egy vélemény. ugyanis ha 2 tudós az ellenkezőjét állítja, valaki biztosan téved.


"Mégis egyedül a kereszténység, illetve a Biblia sajátossága, hogy következetesen tanítja ezeket, mint a titkok végső nyitját, mint a nagy emberi alapkérdések végső megoldását: "


ez sem igaz, ebből arra következtetek, hogy nem ismersz más vallást a kereszténységen kívül


""Aki nem gyűlöli magában önszeretetét és azt az ösztönét, amelyik arra biztatja, hogy magát tekintse Istennek, nagyon elvakult ember."


miért bűn az önszeretet? ha isten mindenhol ott van, magamat is kell szeretnem ahhoz, hogy őt is szeressem. ez megint önellentmondás. ha gyűlölöd magad és azokat, amik életben tartanak (ösztönök, önzés), akkor istent is gyűlölöd.


"egyetlen más vallás sem figyelmeztetett rá, hogy ez az önszeretet bűn, sem arra, hogy ebben születtünk, hogy kötelesek vagyunk ellene szegülni, és egyiknek sem volt rá gondja, hogy megadja nekünk a gyógyítás eszközeit." (B. Pascal: Gondolatok, 492. sz. töredék)

"


számtalan vallás világított már rá arra, köztük a buddhizmus, hinduizmus, iszlám, stb hogy az önző vágykielégyítés szenvedésbe taszít, mert függőséget okoz.

mellesleg az első kettő sokkal nagyobb hangsúlyt fektet erre, mint maga a biblia/kereszténység.

2011. aug. 30. 18:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!